Jezioro Klasztorne w Kartuzach dzieli się na Jezioro Klasztorne Małe i Duże. To typowe jezioro miejskie, do brzegów którego schodzi sie wprost z miejskich traktów spacerowych. Należy ono do Pojezierza Kaszubskiego.Wzdłuż brzegu Jeziora Klasztornego Małego wytyczono malowniczą ścieżkę dydaktyczną o nazwie Aleja Filozofów, ponieważ to tutaj niegdyś spacerowali i medytowali mnisi z pobliskiego klasztoru Kartuzów, bowiem kolegiata stoi niemal nad samym brzegiem jeziora. To piękne rejony, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc w tych stronach.

Widok z Alei Filozofów
Widok z Alei Filozofów

Jezioro Klasztorne Małe
ul. Klasztorna, ul. Cicha, Kartuzy

Jezioro Klasztorne Jezioro Klasztorne Jezioro Klasztorne Jezioro Klasztorne Jezioro Klasztorne Jezioro Klasztorne Kartuzy Jezioro Klasztorne Jezioro Klasztorne Małe w Kartuzach

Kartuzy noclegi

Kartuzy to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021