Jezioro Durowskie w Wągrowcu, Wągrowiec

Jezioro Durowskie w Wągrowcu

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Jezioro Durowskie rozlewa się w centrum Wągrowca, wzdłuż ulicy Kościuszki i jest jedną z głównych atrakcji turystycznych miasta. Mieszkańcy i turyści korzystać tu mogą z plaży i kąpieliska, wypożyczalni sprzętu wodnego oraz przystani żeglarskich. Atrakcją są także rejsy katamaranem po całym Jeziorze Durowskim. Latem na jeziorze odbywają się regaty żeglarskie, a w 2001 roku zorganizowano Mistrzostwa Świata w Modelarstwie Żaglowym.

Promenada nad Jeziorem

Wzdłuż brzegu Jeziora Durowskiego na Wielkopolsce rozciąga się malownicza promenada, której uroku dodają rzeźby, będące efektem prac poznańskich rzeźbiarzy. Nad promenadą, po wschodniej stronie Jeziora Durowskiego, wzdłuż ulicy Kościuszki rozciąga się natomiast teren miejskiego parku oraz zespół okazałych budynków z początku XX wieku. Promenada ma długość 11 km i jest idealna nie tylko dla spacerowiczów, ale też amatorów jazdy na rowerze oraz nordic walking.Raj dla wodniaków

Jezioro Durowskie wraz z trzema innymi jeziorami oraz rzekami Wełną i Nielbą jest prawdziwym rajem dla miłośników kajakarstwa, żeglarstwa i wędkowania. Nawet zimą kąpielisko nie zamiera, gdyż kąpiel w przeręblu to dla "morsów" wspaniała zabawa i adrenalina.

Jezioro Durowskie
ul. Kościuszki, Wągrowiec

Wągrowiec noclegi

Wągrowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022