Jezioro Durowskie rozlewa się w centrum Wągrowca, wzdłuż ulicy Kościuszki i jest jedną z głównych atrakcji turystycznych miasta. Mieszkańcy i turyści korzystać tu mogą z plaży i kąpieliska, wypożyczalni sprzętu wodnego oraz przystani żeglarskich. Atrakcją są także rejsy katamaranem po całym Jeziorze Durowskim. Latem na jeziorze odbywają się regaty żeglarskie, a w 2001 roku zorganizowano Mistrzostwa Świata w Modelarstwie Żaglowym.Promenada nad Jeziorem

Wzdłuż brzegu Jeziora Durowskiego na Wielkopolsce rozciąga się malownicza promenada, której uroku dodają rzeźby, będące efektem prac poznańskich rzeźbiarzy. Nad promenadą, po wschodniej stronie Jeziora Durowskiego, wzdłuż ulicy Kościuszki rozciąga się natomiast teren miejskiego parku oraz zespół okazałych budynków z początku XX wieku. Promenada ma długość 11 km i jest idealna nie tylko dla spacerowiczów, ale też amatorów jazdy na rowerze oraz nordic walking.

Raj dla wodniaków

Jezioro Durowskie wraz z trzema innymi jeziorami oraz rzekami Wełną i Nielbą jest prawdziwym rajem dla miłośników kajakarstwa, żeglarstwa i wędkowania. Nawet zimą kąpielisko nie zamiera, gdyż kąpiel w przeręblu to dla "morsów" wspaniała zabawa i adrenalina.

Jezioro Durowskie
ul. Kościuszki, WągrowiecWągrowiec noclegi

Wągrowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Wągrowiec Krajtroter 5210 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021