, mokunka

Jezioro Czos w Mrągowie

(4.2 głosów: 33)

Jezioro Czos to spore jezioro rynnowe, położone w centrum popularnego mazurskiego miasteczka Mrągowo. Od Rynku w Mrągowie nad Jezioro Czos to zaledwie 5-minutowy spacer ślicznym zadbanym deptakiem.Jezioro Czos składa się z dwóch odnóg, węższej zachodniej około 3,5 km i szerszej wschodniej 1,5 km. Rozdziela je wysoko wzniesiony półwysep z dwoma wzniesieniami, z których wyższy to Góra Czterech Wiatrów. Linia brzegowa jeziora jest rozwinięta. Wschodnie brzegi są wysokie i otoczone pagórkami, a zachodnie niskie.

Atrakcje Jeziora Czos

Nad brzegami Jeziora Czos stworzono deptaki spacerowe oraz ścieżki rowerowe. Wszystko jest bardzo zadbane i pięknie wkomponowane w otoczenie.Na północno-zachodnim brzegu jeziora Czos zlokalizowane jest kąpielisko miejskie. Niedaleko są też przystanie, ekskluzywne hotele oraz kempingi.

Mazurskie Spotkania Kabaretowe

Nad jeziorem jest też spory, odnowiony ostatnio amfiteatr. To właśnie tutaj, niemal na samej linii brzegowej odbywają się Mazurskie Spotkania Kabaretowe oraz Piknik Country. 

Mazury noclegi

Mazury to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Mazury
Jeziora i plaże
Normalna
jeziora amfiteatry
53°51'37N, 21°19'6E
13 czerwiec 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację