Jezioro Czos to spore jezioro rynnowe, położone w centrum popularnego mazurskiego miasteczka Mrągowo. Od Rynku w Mrągowie nad Jezioro Czos to zaledwie 5-minutowy spacer ślicznym zadbanym deptakiem.Jezioro Czos składa się z dwóch odnóg, węższej zachodniej około 3,5 km i szerszej wschodniej 1,5 km. Rozdziela je wysoko wzniesiony półwysep z dwoma wzniesieniami, z których wyższy to Góra Czterech Wiatrów. Linia brzegowa jeziora jest rozwinięta. Wschodnie brzegi są wysokie i otoczone pagórkami, a zachodnie niskie.

Atrakcje Jeziora Czos

Nad brzegami Jeziora Czos stworzono deptaki spacerowe oraz ścieżki rowerowe. Wszystko jest bardzo zadbane i pięknie wkomponowane w otoczenie.

Na północno-zachodnim brzegu jeziora Czos zlokalizowane jest kąpielisko miejskie. Niedaleko są też przystanie, ekskluzywne hotele oraz kempingi.Mazurskie Spotkania Kabaretowe

Nad jeziorem jest też spory, odnowiony ostatnio amfiteatr. To właśnie tutaj, niemal na samej linii brzegowej odbywają się Mazurskie Spotkania Kabaretowe oraz Piknik Country.

 Mazury noclegi

Mazury to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021