Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Błękitna tafla wody Jeziora Chańcza malowniczo rozlewa się pomiędzy miejscowościami Chańcza, Raków i Korytnica w województwie świętokrzyskim, na północ od Szydłowa. To akwen wodny utworzony poprzez spiętrzenie rzeki Czarnej Staszowskiej.Sztuczny zalew czyli Jezioro Chańcza powstało w 1984 roku, pełni funkcję zbiornika zarówno retencyjnego, przeciwpowodziowego oraz rekreacyjnego. Jezioro znajduje się na pięknych ekologicznie czystych terenach, z dala od przemysł , w otulinie Cisowsko-Orłowińskiego Parku Krajobrazowego i Chmielnicko-Szydłowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu.

W okolicy są tablice informujące o roślinności porastającej wokół jeziora. I tak w jego północnej części, bardziej zamulonej można spotkać pałkę wodną i tatarak. Brzegi południowe mają szerokie piaszczyste plaże, a w niedalekiej odległości od brzegu rosną suche zagajniki z przewagą sosny i brzozy, drzew, które dobrze radzą sobie na piaszczystych glebach. Wokół jeziora cisza i spokój oraz piękne świętokrzyskie krajobrazy.

Szydłów noclegi

Szydłów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136145 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020