Jezioro Chańcza, mokunka

Jezioro Chańcza

(4.3 głosów: 21)

Błękitna tafla wody Jeziora Chańcza malowniczo rozlewa się pomiędzy miejscowościami Chańcza, Raków i Korytnica w województwie świętokrzyskim, na północ od Szydłowa. To akwen wodny utworzony poprzez spiętrzenie rzeki Czarnej Staszowskiej.Sztuczny zalew czyli Jezioro Chańcza powstało w 1984 roku, pełni funkcję zbiornika zarówno retencyjnego, przeciwpowodziowego oraz rekreacyjnego. Jezioro znajduje się na pięknych ekologicznie czystych terenach, z dala od przemysł , w otulinie Cisowsko-Orłowińskiego Parku Krajobrazowego i Chmielnicko-Szydłowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu.

W okolicy są tablice informujące o roślinności porastającej wokół jeziora. I tak w jego północnej części, bardziej zamulonej można spotkać pałkę wodną i tatarak. Brzegi południowe mają szerokie piaszczyste plaże, a w niedalekiej odległości od brzegu rosną suche zagajniki z przewagą sosny i brzozy, drzew, które dobrze radzą sobie na piaszczystych glebach. Wokół jeziora cisza i spokój oraz piękne świętokrzyskie krajobrazy.Szydłów noclegi

Szydłów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Szydłów
Jeziora i plaże
Normalna
jeziora zalewy
50°38'22N, 21°3'6E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021