Jezioro Białe w Okunince, Joanna

Jezioro Białe w Okunince

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Jezioro Białe należy do grupy jezior Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego najdalej wysuniętych na północny wschód. Jego powierzchnia wynosi 106 ha, a maksymalna głębokość 33,6 m. Zbiornik o podłożu krasowym ma dobry dostęp do wody i twarde, piaszczyste dno. Nad jeziorem Białym występują kaczki krzyżówki, perkozy, czaple siwe i łabędzie, a w jego wodach żyje wiele gatunków ryb m.in. sielawa , ukleja, płoć, okoń, szczupak, lin. Od południa do jeziora przylegają lasy Sobiborskiego Parku Krajobrazowego.

Wokół zbiornika wodnego w odległości 100-150 m od brzegów biegnie asfaltowa droga. Między tą drogą a brzegami jeziora Białego zlokalizowane są liczne ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, pola namiotowe oraz kąpieliska i plaże z pomostami. W sezonie jak grzyby po deszczu wyrastają punkty gastronomiczne i stragany. Czynne są restauracje, kawiarnie, dyskoteki, wypożyczalnie sprzętu wodnego, boiska i wesołe miasteczko. Niewielka wieś Okuninka położona na północnym brzegu zmienia się w tłumnie odwiedzany kurort.Adres

Jezioro Białe
Okuninka
Czerwony szlak Nadbużański Rowerowy

GPS: 51°30'1N, 23°32'24E

Łęczna noclegi

Łęczna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022