Jezioro Białe w Okunince, Joanna

Jezioro Białe w Okunince

(5 głosów: 1)

Jezioro Białe należy do grupy jezior Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego najdalej wysuniętych na północny wschód. Jego powierzchnia wynosi 106 ha, a maksymalna głębokość 33,6 m. Zbiornik o podłożu krasowym ma dobry dostęp do wody i twarde, piaszczyste dno. Nad jeziorem Białym występują kaczki krzyżówki, perkozy, czaple siwe i łabędzie, a w jego wodach żyje wiele gatunków ryb m.in. sielawa , ukleja, płoć, okoń, szczupak, lin. Od południa do jeziora przylegają lasy Sobiborskiego Parku Krajobrazowego.Wokół zbiornika wodnego w odległości 100-150 m od brzegów biegnie asfaltowa droga. Między tą drogą a brzegami jeziora Białego zlokalizowane są liczne ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, pola namiotowe oraz kąpieliska i plaże z pomostami. W sezonie jak grzyby po deszczu wyrastają punkty gastronomiczne i stragany. Czynne są restauracje, kawiarnie, dyskoteki, wypożyczalnie sprzętu wodnego, boiska i wesołe miasteczko. Niewielka wieś Okuninka położona na północnym brzegu zmienia się w tłumnie odwiedzany kurort.

Adres

Jezioro Białe
Okuninka
Czerwony szlak Nadbużański Rowerowy

GPS: 51°30'1N, 23°32'24E

Łęczna noclegi

Łęczna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Włodawa Łęczna
Jeziora i plaże
Normalna
jeziora
51°30'1N, 23°32'24E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021