Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Jezioro Białe
Okuninka
Czerwony szlak Nadbużański Rowerowy

51°30'1" N, 23°32'24" E

Jezioro Białe należy do grupy jezior Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego najdalej wysuniętych na północny wschód. Jego powierzchnia wynosi 106 ha, a maksymalna głębokość 33,6 m. Zbiornik o podłożu krasowym ma dobry dostęp do wody i twarde, piaszczyste dno. Nad jeziorem Białym występują kaczki krzyżówki, perkozy, czaple siwe i łabędzie, a w jego wodach żyje wiele gatunków ryb m.in. sielawa , ukleja, płoć, okoń, szczupak, lin. Od południa do jeziora przylegają lasy Sobiborskiego Parku Krajobrazowego.Wokół zbiornika wodnego w odległości 100-150 m od brzegów biegnie asfaltowa droga. Między tą drogą a brzegami jeziora Białego zlokalizowane są liczne ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, pola namiotowe oraz kąpieliska i plaże z pomostami. W sezonie jak grzyby po deszczu wyrastają punkty gastronomiczne i stragany. Czynne są restauracje, kawiarnie, dyskoteki, wypożyczalnie sprzętu wodnego, boiska i wesołe miasteczko. Niewielka wieś Okuninka położona na północnym brzegu zmienia się w tłumnie odwiedzany kurort.Łęczna noclegi

Łęczna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 71609 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1132848 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020