Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Jezioro Białe w Okunince, Joanna

Jezioro Białe w Okunince

(5 głosów: 1)
Oceń i napisz opinię

Jezioro Białe należy do grupy jezior Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego najdalej wysuniętych na północny wschód. Jego powierzchnia wynosi 106 ha, a maksymalna głębokość 33,6 m. Zbiornik o podłożu krasowym ma dobry dostęp do wody i twarde, piaszczyste dno. Nad jeziorem Białym występują kaczki krzyżówki, perkozy, czaple siwe i łabędzie, a w jego wodach żyje wiele gatunków ryb m.in. sielawa , ukleja, płoć, okoń, szczupak, lin. Od południa do jeziora przylegają lasy Sobiborskiego Parku Krajobrazowego.Wokół zbiornika wodnego w odległości 100-150 m od brzegów biegnie asfaltowa droga. Między tą drogą a brzegami jeziora Białego zlokalizowane są liczne ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, pola namiotowe oraz kąpieliska i plaże z pomostami. W sezonie jak grzyby po deszczu wyrastają punkty gastronomiczne i stragany. Czynne są restauracje, kawiarnie, dyskoteki, wypożyczalnie sprzętu wodnego, boiska i wesołe miasteczko. Niewielka wieś Okuninka położona na północnym brzegu zmienia się w tłumnie odwiedzany kurort.

Adres

Jezioro Białe
Okuninka
Czerwony szlak Nadbużański Rowerowy

GPS: 51°30'1N, 23°32'24E

Łęczna noclegi

Łęczna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Łęczna Włodawa
Jeziora i plaże
Normalna
jeziora
51°30'1N, 23°32'24E
23 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację