Jeruzal, Danusia

Jeruzal

(4.4 głosów: 41)

Jeruzal to niewielka miejscowość w województwie mazowieckim, leżąca na wschód od Warszawy, koło Mińska Mazowieckiego.Do niedawna Jeruzal był cichą i nieznaną wsią, jakich wiele w Polsce, ale od pewnego czasu jest to jedna z najbardziej popularnych wiosek, a to za sprawą serialu telewizyjnego Ranczo i filmu fabularnego Ranczo-Wilkowyje. To tutaj, w Jeruzalu kręci się większość scen filmowych do tych produkcji. I rzeczywiście, wjeżdżając do Jeruzala od razu poznajemy miejsca dobrze znane z ekranu.

Jeruzal, Danusia
Jeruzal, Danusia

Atrakcje w Jeruzalu

Centrum miejscowości to słynny placyk ze sklepem, przed którym, na słynnej niebieskiej ławeczce siedzą sobie w serialu Pietrek, Solejuk, Hadziuk i Japycz. Popijają wino Mamrot i gawędzą o życiu. W sklepiku obok faktycznie można kupić wino Mamrot z Wilkowyj, za całe 5 zł! Interes się kręci, bo nie ma turysty, który nie kupiłby tego winka i nie zrobiłby sobie z nim fotki na słynnej ławeczce.Z ławeczki widać też zabytkowy drewniany kościółek Św. Wojciecha, który wielokrotnie pojawia się w serialu. Świątynia została wybudowana w XVIII wieku i we wnętrzu kryje barokowe wyposażenie, z łukiem tęczowym z krucyfiksem - charakerystycznym elementem tego typu budownictwa. Do kościółka wiedzie brama, a obok stoi też dzwonnica.

Jeruzal, Danusia
Jeruzal, Danusia
Jeruzal, Danusia
Jeruzal, Danusia
, Danusia
Jeruzal, Danusia
Jeruzal, Danusia
Jeruzal, Danusia
Mamrot, Danusia

Jeruzal noclegi

Jeruzal to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Jeruzalu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°3'56N, 21°50'52E
03 luty 2016
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Kacper Rybko
02 kwiecień 2016 19:52

pozdrowienia dla Pani w sklepie, która jest taka sama jak Więcławska z serialu ;-)

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację