Zobacz nasz projekt Industrialne Dziedzictwo Śląska
Jeruzal, Danusia

Jeruzal to niewielka miejscowość w województwie mazowieckim, leżąca na wschód od Warszawy, koło Mińska Mazowieckiego.Do niedawna Jeruzal był cichą i nieznaną wsią, jakich wiele w Polsce, ale od pewnego czasu jest to jedna z najbardziej popularnych wiosek, a to za sprawą serialu telewizyjnego Ranczo i filmu fabularnego Ranczo-Wilkowyje. To tutaj, w Jeruzalu kręci się większość scen filmowych do tych produkcji. I rzeczywiście, wjeżdżając do Jeruzala od razu poznajemy miejsca dobrze znane z ekranu.

Jeruzal, Danusia
Jeruzal, Danusia

Atrakcje w Jeruzalu

Centrum miejscowości to słynny placyk ze sklepem, przed którym, na słynnej niebieskiej ławeczce siedzą sobie w serialu Pietrek, Solejuk, Hadziuk i Japycz. Popijają wino Mamrot i gawędzą o życiu. W sklepiku obok faktycznie można kupić wino Mamrot z Wilkowyj, za całe 5 zł! Interes się kręci, bo nie ma turysty, który nie kupiłby tego winka i nie zrobiłby sobie z nim fotki na słynnej ławeczce.Z ławeczki widać też zabytkowy drewniany kościółek Św. Wojciecha, który wielokrotnie pojawia się w serialu. Świątynia została wybudowana w XVIII wieku i we wnętrzu kryje barokowe wyposażenie, z łukiem tęczowym z krucyfiksem - charakerystycznym elementem tego typu budownictwa. Do kościółka wiedzie brama, a obok stoi też dzwonnica.

Jeruzal, Danusia
Jeruzal, Danusia
Jeruzal, Danusia
Jeruzal, Danusia
, Danusia
Jeruzal, Danusia
Jeruzal, Danusia
Jeruzal, Danusia
Mamrot, Danusia

Jeruzal noclegi

Jeruzal to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Jeruzalu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
52°3'56N, 21°50'52E
03 luty 2016
03 luty 2020

Wasze opinie

Kacper Rybko
02 kwiecień 2016 19:52

pozdrowienia dla Pani w sklepie, która jest taka sama jak Więcławska z serialu ;-)

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację