Jeruzal, Danusia

Jeruzal

(4.4 głosów: 42)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Jeruzal to niewielka miejscowość w województwie mazowieckim, leżąca na wschód od Warszawy, koło Mińska Mazowieckiego.

Do niedawna Jeruzal był cichą i nieznaną wsią, jakich wiele w Polsce, ale od pewnego czasu jest to jedna z najbardziej popularnych wiosek, a to za sprawą serialu telewizyjnego Ranczo i filmu fabularnego Ranczo-Wilkowyje. To tutaj, w Jeruzalu kręci się większość scen filmowych do tych produkcji. I rzeczywiście, wjeżdżając do Jeruzala od razu poznajemy miejsca dobrze znane z ekranu.

Jeruzal, Danusia
Jeruzal, Danusia


Atrakcje w Jeruzalu

Centrum miejscowości to słynny placyk ze sklepem, przed którym, na słynnej niebieskiej ławeczce siedzą sobie w serialu Pietrek, Solejuk, Hadziuk i Japycz. Popijają wino Mamrot i gawędzą o życiu. W sklepiku obok faktycznie można kupić wino Mamrot z Wilkowyj, za całe 5 zł! Interes się kręci, bo nie ma turysty, który nie kupiłby tego winka i nie zrobiłby sobie z nim fotki na słynnej ławeczce.

Z ławeczki widać też zabytkowy drewniany kościółek Św. Wojciecha, który wielokrotnie pojawia się w serialu. Świątynia została wybudowana w XVIII wieku i we wnętrzu kryje barokowe wyposażenie, z łukiem tęczowym z krucyfiksem - charakerystycznym elementem tego typu budownictwa. Do kościółka wiedzie brama, a obok stoi też dzwonnica.

Jeruzal, Danusia
Jeruzal, Danusia


Noclegi w Jeruzalu

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Jeruzal - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Częste pytania i odpowiedzi dotyczące

Turyści najczęściej odwiedzają: Ławeczka z serialu Ranczo w Jeruzalu, a potem Drewniany kościół w Jeruzalu i .

Jeruzal, Danusia
Jeruzal, Danusia
Jeruzal, Danusia
Jeruzal, Danusia
, Danusia
Jeruzal, Danusia
Jeruzal, Danusia
Jeruzal, Danusia
Mamrot, Danusia
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wasze opinie

Kacper Rybko

pozdrowienia dla Pani w sklepie, która jest taka sama jak Więcławska z serialu ;-)

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022