Jeruzal, Danusia

Jeruzal to niewielka miejscowość w województwie mazowieckim, leżąca na wschód od Warszawy, koło Mińska Mazowieckiego.Do niedawna Jeruzal był cichą i nieznaną wsią, jakich wiele w Polsce, ale od pewnego czasu jest to jedna z najbardziej popularnych wiosek, a to za sprawą serialu telewizyjnego Ranczo i filmu fabularnego Ranczo-Wilkowyje. To tutaj, w Jeruzalu kręci się większość scen filmowych do tych produkcji. I rzeczywiście, wjeżdżając do Jeruzala od razu poznajemy miejsca dobrze znane z ekranu.

Jeruzal

Atrakcje w Jeruzalu

Centrum miejscowości to słynny placyk ze sklepem, przed którym, na słynnej niebieskiej ławeczce siedzą sobie w serialu Pietrek, Solejuk, Hadziuk i Japycz. Popijają wino Mamrot i gawędzą o życiu. W sklepiku obok faktycznie można kupić wino Mamrot z Wilkowyj, za całe 5 zł! Interes się kręci, bo nie ma turysty, który nie kupiłby tego winka i nie zrobiłby sobie z nim fotki na słynnej ławeczce.

Z ławeczki widać też zabytkowy drewniany kościółek Św. Wojciecha, który wielokrotnie pojawia się w serialu. Świątynia została wybudowana w XVIII wieku i we wnętrzu kryje barokowe wyposażenie, z łukiem tęczowym z krucyfiksem - charakerystycznym elementem tego typu budownictwa. Do kościółka wiedzie brama, a obok stoi też dzwonnica.

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114301 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

52°3'56" N, 21°50'52" E
Mazowieckie
2016-02-03
2020-02-03 02:00

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Kacper Rybko Domator 8 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-04-02 na

pozdrowienia dla Pani w sklepie, która jest taka sama jak Więcławska z serialu ;-)

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020