, Magdalena

Opis Jeleniewa

Jeleniewo to niewielka miejscowość leżąca w województwie podlaskim, na północno-wschodnim krańcu Polski, nieco na północ od Suwałk.Do ciekawego Jeleniewa, miejscowości o zachowanym małomiasteczkowym układzie przestrzennym z rynkiem w miejscu centralnym, możemy dojechać autobusami z Suwałk drogą nr 658.

Atrakcje w Jeleniewie

Atrakcją samą w sobie jest położenie miejscowości blisko jezior i lasów, które poprzecinane są licznymi szlakami turystycznymi, umożliwiającymi poznanie niezwykłego piękna otaczającej przyrody, chronionej w licznych rezerwatach. Bliskość Góry Krzemienuchy (289 m n.p.m.) zapewnia doskonały punkt widokowy na okolicę.

Znalezienie noclegu też nie stanowi żadnego problemu, ponieważ na tym terenie prężnie rozwijają się gospodarstwa agroturystyczne, które zapewniają swym gościom wiele dodatkowych atrakcji.

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

54°12'14" N, 22°54'48" E
Podlaskie
2016-09-03
2020-02-03 02:01

Noclegi w okolicy

Bociani domek

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą