Jędrzychowice, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Jędrzychowice

(4.3 głosów: 6)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Jędrzychowice to wieś w województwie dolnośląskim, leżąca przy granicy z województwami: wielkopolskim i dolnośląskim, nad Nysą Łużycką, która stanowi tu granicę Polski z Niemcami, nieco na północ od Zgorzelca i na zachód od Lubania, przy autostradzie A4.

Atrakcje w Jędrzychowicach

- Pałac - tzw. Czerwony Róg, zbudowany w 1776 roku przez rodzinę von Schlichtinga, jest to ciekawy w swej formie, neobarokowy budynek piętrowy, z poddaszem, powstały na planie prostokątu, z dwiema charakterystycznymi, cylindrycznymi wieżami- Park - zabytkowy park krajobrazowy otacza pałac, porastają tu drzewa pomnikowe, zachowały się też zabudowania, jak powozownia czy oficyna

- Kościół bł. Jana z Dukli - piękny, gotycki kościół z XIV wieku, przebudowany w XVI stuleciu, obecnie jest to kościół filialny

- Zabudowa w stylu bawarskim

Noclegi w Jędrzychowicach

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Jędrzychowice - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało już 4 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022