Jatka koszerna w Kazimierzu Dolnym

Jatka koszerna w Kazimierzu Dolnym

Jatka koszerna w Kazimierzu Dolnym to miejsce, w którym można było niegdyś kupić mięso zwierząt zabijanych zgodnie z żydowskimi przepisami religijnymi. Tylko takie mogły być przez religijnych Żydów spożywane, a zysk z rzezi rytualnej dawał największe dochody Gminie Wyznaniowej.Budynek jatki usytuowany jest przy Małym Rynku, w pobliżu synagogi. Powstał pod koniec XVIII wieku, a po II wojnie światowej został odrestaurowany.

Obecnie w budynku tym mieści się, obok sklepików i galerii, również zarząd targowiska, którym po części nadal jest Mały Rynek kazimierski.

Jatka koszerna
Mały Rynek, Kazimierz DolnyKazimierz Dolny noclegi

Kazimierz Dolny to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
4elza Krajtroter 13900 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1147199 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zajazd Przystocze

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021