Jaskinia w Dziurawej w Ogrodzieńcu, mokunka

Jaskinia w Dziurawej w Ogrodzieńcu

(3.4 głosów: 5)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Jaskinia w Dziurawej znajduje się niedaleko zamku Ogrodzieniec w Podzamczu, tuż za murami obronnymi. Jaskinia umiejscowiona jest we wnętrzu wielkiego, wapiennego ostańca, ale nazwanie jej jaskinią jest chyba trochę na wyrost.To raczej grota, podobna nieco do tzw. Groty Krowiej w Ojcowie. Jaskinia w Dziurawej swoją nazwę wzięła prawdopodobnie od jej budowy, bowiem w stropie jaskini znajduje się komin prowadzący aż do szczytowej części ostańca skalnego, to najzwyczajniej w świecie dziura w stropie jaskini.

Jaskinia w Dziurawej leży na ścieżce przyrodniczo-dydaktycznej "Przez Skalne Miasto Podzamcza". Jest bardzo dobrze opisana, na sporej tablicy dydaktycznej umieszczonej tuż obok.Jaskinia w Dziurawej
Skalne Miasto Podzamcza, Ogrodzieniec

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–19:00
  • wtorek: 10:00–19:00
  • środa: 10:00–19:00
  • czwartek: 10:00–19:00
  • piątek: 10:00–19:00
  • sobota: 10:00–19:00
  • niedziela: 10:00–19:00

Ogrodzieniec noclegi

Ogrodzieniec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Ogrodzieniec
Jaskinie i podziemia
Mniej istotna
jaskinie groty
50°27'15N, 19°33'15E
28 wrzesień 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację