Jarmark Wielkanocny w Białymstoku, Joanna

Jarmark Wielkanocny w Białymstoku

(5 głosów: 1)

Raz do roku w Białymstoku na Rynku Kościuszki organizowany jest Jarmark Wielkanocny. Impreza odbywa się w niedzielę poprzedzającą Niedzielę Palmową. Jarmark podtrzymuje staropolską miejską tradycję i nawiązuje do jarmarków organizowanych od czasów Jana Klemensa Branickiego. Tego dnia na straganach oferowane są tradycyjne regionalne produkty spożywcze m.in. miody, sery, wędliny, pieczywo, kiszonki i sękacze, a także najróżniejsze dekoracje i ozdoby świąteczne. Z racji nadchodzącej Niedzieli Palmowej i Wielkanocy dominują palmy, wiklinowe koszyczki i serwetki.Tym, co wyróżnia Jarmark Wielkanocny spośród innych podobnych imprez są pisanki wielkanocne. Można zaopatrzyć się w jaja kurze, gęsie i strusie z różnych stron Polski ozdabiane różnymi technikami, a w szczególności w pisanki z Lipska nad Biebrzą tworzone gorącym woskiem.

Adres

Jarmark Wielkanocny
Rynek Kościuszki, Białystok

GPS: 53°7'56N, 23°9'28E

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Białystok
Imprezy
Normalna
imprezy
53°7'56N, 23°9'28E
27 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację