Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Jarmark Wielkanocny w Białymstoku

Jarmark Wielkanocny w Białymstoku
Białystok
Imprezy
imprezy
Normalna
Podlaskie
2019-10-27
2020-01-28 13:46

Jarmark Wielkanocny
Rynek Kościuszki, Białystok

53°7'56" N, 23°9'28" E

Raz do roku w Białymstoku na Rynku Kościuszki organizowany jest Jarmark Wielkanocny. Impreza odbywa się w niedzielę poprzedzającą Niedzielę Palmową. Jarmark podtrzymuje staropolską miejską tradycję i nawiązuje do jarmarków organizowanych od czasów Jana Klemensa Branickiego. Tego dnia na straganach oferowane są tradycyjne regionalne produkty spożywcze m.in. miody, sery, wędliny, pieczywo, kiszonki i sękacze, a także najróżniejsze dekoracje i ozdoby świąteczne. Z racji nadchodzącej Niedzieli Palmowej i Wielkanocy dominują palmy, wiklinowe koszyczki i serwetki.Tym, co wyróżnia Jarmark Wielkanocny spośród innych podobnych imprez są pisanki wielkanocne. Można zaopatrzyć się w jaja kurze, gęsie i strusie z różnych stron Polski ozdabiane różnymi technikami, a w szczególności w pisanki z Lipska nad Biebrzą tworzone gorącym woskiem.

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 72480 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020