Jarmark Wielkanocny w Białymstoku, Joanna

Jarmark Wielkanocny w Białymstoku

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Raz do roku w Białymstoku na Rynku Kościuszki organizowany jest Jarmark Wielkanocny. Impreza odbywa się w niedzielę poprzedzającą Niedzielę Palmową. Jarmark podtrzymuje staropolską miejską tradycję i nawiązuje do jarmarków organizowanych od czasów Jana Klemensa Branickiego. Tego dnia na straganach oferowane są tradycyjne regionalne produkty spożywcze m.in. miody, sery, wędliny, pieczywo, kiszonki i sękacze, a także najróżniejsze dekoracje i ozdoby świąteczne. Z racji nadchodzącej Niedzieli Palmowej i Wielkanocy dominują palmy, wiklinowe koszyczki i serwetki.

Tym, co wyróżnia Jarmark Wielkanocny spośród innych podobnych imprez są pisanki wielkanocne. Można zaopatrzyć się w jaja kurze, gęsie i strusie z różnych stron Polski ozdabiane różnymi technikami, a w szczególności w pisanki z Lipska nad Biebrzą tworzone gorącym woskiem.Adres

Jarmark Wielkanocny
Rynek Kościuszki, Białystok

GPS: 53°7'56N, 23°9'28E

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało już 4 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022