Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kanał Jamieński zwany też Jamieńskim Nurtem znajduje się w Mielnie, na pograniczu Unieścia i Łaz. Łączy on Morze Bałtyckie z Jeziorem Jamno.Obecnie kanał jest w większości uregulowany, ma zabezpieczone i umocnione brzegi. Stanowi niebagatelną ciekawostkę turystyczną, bowiem brzegami kanału można wędrować między akwenami wody słonej i słodkiej. To swoisty ewenement hydrologiczny.

Jamieński nurt
Jamieński nurt


Nie bez znaczenia jest tez aspekt przeciwpowodziowy. Na kanale powstały tzw. wrota sztormowe, które mają zabezpieczać okoliczny teren przed podtopieniami.

Jamieński Kanał
ul. Świerczewskiego, Mielno

Mielno noclegi

Mielno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134085 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Lukaszz Nowicjusz 4 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-08-31 na
Nie ma parkingu żeby się zatrzymać i podesc fatalne
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020