Jamieński Nurt w Mielnie, mokunka

Jamieński Nurt w Mielnie

(4 głosów: 11)

Kanał Jamieński zwany też Jamieńskim Nurtem znajduje się w Mielnie, na pograniczu Unieścia i Łaz. Łączy on Morze Bałtyckie z Jeziorem Jamno.Obecnie kanał jest w większości uregulowany, ma zabezpieczone i umocnione brzegi. Stanowi niebagatelną ciekawostkę turystyczną, bowiem brzegami kanału można wędrować między akwenami wody słonej i słodkiej. To swoisty ewenement hydrologiczny.

Jamieński nurt, adamka
Jamieński nurt, adamka

Nie bez znaczenia jest tez aspekt przeciwpowodziowy. Na kanale powstały tzw. wrota sztormowe, które mają zabezpieczać okoliczny teren przed podtopieniami.Jamieński Kanał
ul. Świerczewskiego, Mielno

Mielno noclegi

Mielno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Mielno
Jeziora i plaże
Normalna
kanały
54°16'58N, 16°7'55E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Lukaszz
Nie ma parkingu żeby się zatrzymać i podesc fatalne
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021