Izba Regionalna Ziemi Sztabińskiej

Izba Regionalna Ziemi Sztabińskiej
53°40'38" N, 23°6'9" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Izba Regionalna Ziemi Sztabińskiej powstała w 2003 roku z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Sztabińskiej. Mieści się ona w budynku "starej gminy", przy Placu Karola Brzostowskiego.Głównym inicjatorem i osobą, która włożyła ogromny wkład w powstanie tej placówki, był Roman Gębicz, który ostatnie miesiące swojego życia poświęcił właśnie na jej tworzenie. Gromadził on przedmioty i eksponaty należące do poprzednich pokoleń żyjących na tej ziemi.

Przekazane przez darczyńców eksponaty to głównie wyroby z huty sztabińskiej, narzędzia i przedmioty użyteczne w pracy rolnika, kobiety wiejskiej oraz wytwory rękodzielnicze. Częścią Izby jest sala historyczna prezentująca eksponaty związane z Karolem Brzostowskim. Turyści ze zdziwieniem i entuzjazjem podziwiają zebrane przedmioty w Izbie i z trudem wyobrażają sobie dawne życie naszych przodków.

Izba Regionalna Ziemi Sztabińskiej
Pl. Karola Brzostowskiego 8, Sztabin
www.sztabin.cba.plSztabin noclegi

Sztabin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Piotr Siebiedziński Uzależniony od podróży 1306 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021