Izba Regionalna Ziemi Sztabińskiej, Piotr Siebiedziński

Izba Regionalna Ziemi Sztabińskiej

(5 głosów: 1)

Izba Regionalna Ziemi Sztabińskiej powstała w 2003 roku z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Sztabińskiej. Mieści się ona w budynku "starej gminy", przy Placu Karola Brzostowskiego.Głównym inicjatorem i osobą, która włożyła ogromny wkład w powstanie tej placówki, był Roman Gębicz, który ostatnie miesiące swojego życia poświęcił właśnie na jej tworzenie. Gromadził on przedmioty i eksponaty należące do poprzednich pokoleń żyjących na tej ziemi.

Przekazane przez darczyńców eksponaty to głównie wyroby z huty sztabińskiej, narzędzia i przedmioty użyteczne w pracy rolnika, kobiety wiejskiej oraz wytwory rękodzielnicze. Częścią Izby jest sala historyczna prezentująca eksponaty związane z Karolem Brzostowskim. Turyści ze zdziwieniem i entuzjazjem podziwiają zebrane przedmioty w Izbie i z trudem wyobrażają sobie dawne życie naszych przodków.Izba Regionalna Ziemi Sztabińskiej
Pl. Karola Brzostowskiego 8, Sztabin
www.sztabin.cba.pl

Sztabin noclegi

Sztabin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Muzea i skanseny
Normalna
muzea izby pamiątek
53°40'38N, 23°6'9E
18 wrzesień 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację