Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Izba Pamięci Jaćwieskiej w Szurpiłach, Joanna

Izba Pamięci Jaćwieskiej w Szurpiłach

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Izba Pamięci Jaćwieskiej w Szurpiłach leżących koło Jeleniewa, na północ od Suwałk, to niewielkie muzeum utworzone w 2014 roku, przy współpracy z Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie.Muzeum to opowiada o najdawniejszych mieszkańcach Suwalszczyzny - Jaćwingach. Zwiedzanie zaczyna się od obejrzenia krótkiego filmu przybliżającego historię Góry Zamkowej w czasach Jaćwingów. W podłodze umieszczono makietę fragmentu Góry Zamkowej wśród otaczających ją jezior i lasów, ze sceną ataku Rusinów na grodzisko Jaćwingów. W gablotach można zobaczyć przedmioty wykorzystywane przez średniowiecznych mieszkańców tych ziem, odkryte w wyniku prac archeologów. Są wśród nich ozdoby i elementy uzbrojenia. Ponadto w Izbie Pamięci Jaćwieskiej umieszczono tablice przedstawiające historię Jaćwieży i historię badań archeologicznych w Szurpiłach.

Góra Zamkowa

Uzupełnieniem zwiedzania jest trasa turystyczna „Tropem Sziurpy”. Trasa ta o długości 3,2 km prowadzi na Górę Zamkową tą samą drogą co ścieżka „Na Górę Zamkową”. Obejmuje 8 tablic, z których każda podejmuje inny temat związany z Jaćwingami. Pierwsza tablica znajduje się na parkingu przy wejściu do Izby Pamięci Jaćwieskiej. Tereny te znajdują się na obszarze Suwalskiego Parku Krajobrazowego.Izba Pamięci Jaćwieskiej
Szurpiły 32, Jeleniewo
tel. 504-775-660
Godziny zwiedzania: 1 VII-31 VIII wt-nd 11.00-16.00, 1 V-30 VI i  1 IX-31 X wt-nd 11.00-15.00, w innych terminach po rezerwacji telefonicznej: 504-775-660
Bilety: 3 zł

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 15:30–17:30
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: 15:30–17:30
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: 09:00–12:00
  • niedziela: Zamknięte

Izba Pamięci Jaćwieskiej w Szurpiłach na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Jeleniewa wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Jeleniewo noclegi

Jeleniewo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Jeleniewo
Muzea i skanseny
Normalna
muzea izby pamięci
54°13'8N, 22°52'53E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021