Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Izba Historii Kanału Elbląskiego w Buczyńcu, Joanna

Izba Historii Kanału Elbląskiego w Buczyńcu

(4.8 głosów: 5)
Oceń i napisz opinię

Izba Historii Kanału Elbląskiego w Buczyńcu została utworzona w 1998 roku, w pobliżu Pochylni Buczyniec. Prezentuje historię Kanału Elbląskiego i zasady działania urządzeń hydrotechnicznych wchodzących w skład kanału – śluz i pochylni. Zwiedzający mogą obejrzeć elementy mechanizmu pochylni oraz makietę całej pochylni. Zorganizowano salę kinową, gdzie wyświetlany jest film o Kanale Elbląskim.Część wystawy poświęcona jest budowniczemu kanału – Georgowi Jacobowi Steenke. Ponadto Izba przedstawia środowisko naturalne występujące na terenach położonych wzdłuż drogi wodnej z Ostródy do Elbląga. Zorganizowano także kącik plastyczny dla dzieci.

W związku z rewitalizacją Kanału Elbląskiego w 2015 roku Izba Historii również otrzymała nowy budynek, który nawiązuje do istniejącej siedziby nadzoru wodnego i do charakterystycznych dla Żuław domów podcieniowych.Biuro Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej
Izba Historii Kanału Elbląskiego
Pochylnia Buczyniec, Buczyniec
Biuro czynne: V-IX pn-nd 7.30-19.15
www.zegluga.com.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Warmia noclegi

Warmia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Warmia
Muzea i skanseny
Normalna
izby
53°58'44N, 19°36'34E
23 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację