Izba Historii Kanału Elbląskiego w Buczyńcu

Izba Historii Kanału Elbląskiego w Buczyńcu
53°58'44" N, 19°36'34" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Izba Historii Kanału Elbląskiego w Buczyńcu została utworzona w 1998 roku, w pobliżu Pochylni Buczyniec. Prezentuje historię Kanału Elbląskiego i zasady działania urządzeń hydrotechnicznych wchodzących w skład kanału – śluz i pochylni. Zwiedzający mogą obejrzeć elementy mechanizmu pochylni oraz makietę całej pochylni. Zorganizowano salę kinową, gdzie wyświetlany jest film o Kanale Elbląskim.Część wystawy poświęcona jest budowniczemu kanału – Georgowi Jacobowi Steenke. Ponadto Izba przedstawia środowisko naturalne występujące na terenach położonych wzdłuż drogi wodnej z Ostródy do Elbląga. Zorganizowano także kącik plastyczny dla dzieci.

W związku z rewitalizacją Kanału Elbląskiego w 2015 roku Izba Historii również otrzymała nowy budynek, który nawiązuje do istniejącej siedziby nadzoru wodnego i do charakterystycznych dla Żuław domów podcieniowych.

Biuro Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej
Izba Historii Kanału Elbląskiego
Pochylnia Buczyniec, Buczyniec
Biuro czynne: V-IX pn-nd 7.30-19.15
www.zegluga.com.plWarmia noclegi

Warmia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 73491 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1147199 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Villa Varmia

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021