Izba Historii Kanału Elbląskiego w Buczyńcu, Joanna

Izba Historii Kanału Elbląskiego w Buczyńcu

(4.8 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Izba Historii Kanału Elbląskiego w Buczyńcu została utworzona w 1998 roku, w pobliżu Pochylni Buczyniec. Prezentuje historię Kanału Elbląskiego i zasady działania urządzeń hydrotechnicznych wchodzących w skład kanału – śluz i pochylni. Zwiedzający mogą obejrzeć elementy mechanizmu pochylni oraz makietę całej pochylni. Zorganizowano salę kinową, gdzie wyświetlany jest film o Kanale Elbląskim.

Część wystawy poświęcona jest budowniczemu kanału – Georgowi Jacobowi Steenke. Ponadto Izba przedstawia środowisko naturalne występujące na terenach położonych wzdłuż drogi wodnej z Ostródy do Elbląga. Zorganizowano także kącik plastyczny dla dzieci.W związku z rewitalizacją Kanału Elbląskiego w 2015 roku Izba Historii również otrzymała nowy budynek, który nawiązuje do istniejącej siedziby nadzoru wodnego i do charakterystycznych dla Żuław domów podcieniowych.

Biuro Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej
Izba Historii Kanału Elbląskiego
Pochylnia Buczyniec, Buczyniec
Biuro czynne: V-IX pn-nd 7.30-19.15
www.zegluga.com.plGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:00–17:00
  • środa: 10:00–17:00
  • czwartek: 10:00–17:00
  • piątek: 10:00–17:00
  • sobota: 10:00–17:00
  • niedziela: 10:00–17:00

Warmia noclegi

Warmia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Warmia
Muzea i skanseny
Normalna
izby
53°58'44N, 19°36'34E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022