Industriada już w sobotę!
W najbliższą sobotę 14 czerwca rusza Industriada - jedyny taki Festiwal promujący dziedzictwo przemysłowe! Każdego roku Szlak Zabytków Techniki woj. śląskiego zaprasza na imprezę plenerową, która prócz zwiedzania ciekawych zabytków industrialnych oferuje liczne dodatkowe atrakacje, zabawy, konkursy, wystawy i koncerty. Na zwiedzanie niektórych zabytków trzeba wcześniej się umawiać, ale warto zainteresować się tym fantastycznym Świętem. Kopalnia w Tarnowskich …
Industriada

Industriada

(4.8 głosów: 12)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Industriada - święto Szlaku Zabytków Techniki

Industriada to coroczne Święto Szlaku Zabytków Techniki na Górnym Śląsku - to jedyny taki Festiwal w naszej części Europy, na którym promuje się dziedzictwo przemysłowe! Od kilku już lat na obszarze województwa śląskiego w obiektach objętych Szlakiem Zabytków Techniki w czerwcu organizowana jest Industriada, podczas której nie tylko można zwiedzać zabytkowe obiekty, ale również wziąć udział w bezpłatnych koncertach, konkursach, wystawach, pokazach, warsztatach i innych atrakcjach. To świetny moment na poznanie śląskiego dziedzictwa industrialnego z całą rodziną, gdyż podczas Industriady każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Ostatnia Industriada odbyła się 11 września 2021, działo się, impreza zatacza coraz szersze kręgi i przyciąga coraz liczniejszą grupę turystów, którzy świetnie bawią się podczas zorganizowanych imprez. 

Industriada
Industriada
Szyb Maciej i Industriada
Szyb Maciej i Industriada
Industriada
Industriada

Popularne zabytki techniki

W Industriadzie każdego roku udział bierze blisko 30 miejscowości, w których odwiedzić można około 50 zabytków techniki. Najpopularniejsze z nich to:  1. Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach
  2. Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach
  3. Kopalnia Guido w Zabrzu
  4. Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu
  5. Górnośląskie Koleje Wąskotorowe w Bytomiu
  6. Radiostacja w Gliwicach
  7. Park Tradycji w Siemianowicach Śląskich
  8. Tyskie Browarium
  9. Muzeum Browaru Żywiec
  10. Stara Fabryka w Bielsku-Białej
Industriada
Industriada
Industriada
Industriada
Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach
Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach

Nie przeocz tej okazji, by wyruszyć w świat przemysłu, który wielce zmienił na tych ziemiach swe oblicze, stał się przyjazny dla turystów i często wręcz rozrywkowy, a przy tym nadal autentyczny.

Industriada
Industriada
Industriada
Industriada

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Industriada początkowo odbywała się w czerwcu i trwa cały weekend
Obecnie odbywa się we wrześniu i trwa 1 dzień
Na niektóre wydarzenia trzeba wcześniej zarezerwować bilety

Adres

Industriada
tel. 32/ 774-09-69
http://industriada.pl - program imprezy

GPS: 50°25'34N, 18°50'60E

Industriada na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Górnego Śląska wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Bielsko-Biała noclegi

Bielsko-Biała to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Rejsy Kanałem Gliwickim podczas Industriady
Szyb Maciej w Zabrzu
Industriada
Industriada
Industriada pod Szybem Prezydent w Chorzowie
Industriada w Muzeum Chleba
Industriada w Kopalni Srebra
Industriada
Industriada
Industriada
Gliwice Radiostacja
Marina w Gliwicach
Zabytkowa Kopalnia Srebra
Browar Tychy
Browar w Tychach, Anna Siemomysła
50°25'34N, 18°50'60E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
Industriada to świetna okazja, by poznać obiekty Szlaku Zabytków Techniki w województwie śląskim, nie tylko od tej codziennej strony, standardowego zwiedzania, ale też jako miejsca super zabawy z warsztatami, koncertami i nierzadko dobrym jedzeniem. Obiekty, pięknie zrewitalizowane, biją przemysłowym rytmem serca techniki, bo to Śląsk właśnie stanowił przez lata centrum przemysłu w Polsce!
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022