Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie

Imprezy w Dziwnowie

Festiwal Gwiazd Sportu

Dziwnów słynie z niezwykle ciekawych imprez letnich, licznie przyciągających turystów. Najważniejszym wydarzeniem w mieście jest Festiwal Gwiazd Sportu trwający kilka dni, podczas którego organizowane są różne rozgrywki sportowe z uczestnictwem mistrzów sportu, konkursy, koncerty itp. Na każdym Festiwalu na Alei Gwiazd Sportu odsłaniane są nowe repliki medali.Neptunalia

Niemniej atrakcyjne są Neptunalia - widowisko chrztu morskiego, jaki przechodzą marynarze, którzy po raz pierwszy przekraczają równik. W programie koncerty, widowiska oraz możliwość odbycia chrztu przez turystów. Miłośnicy śródziemnomorskich klimatów chętnie przywitają w Dziwnowie Dzień Grecki - imprezę rozrywkową z udziałem Greków, związaną z pobytem uchodźców greckich w Dziwnowie po 1949 roku, gdy trafili tutaj w wyniku wojny domowej w Grecji.

Regaty Żeglarskie

Wśród imprez sportowych znalazły się także Mistrzostwa Polski w Gimnastyce Artystycznej oraz Regaty Żeglarskie "Pożegnanie Lata". To najważniejsze stałe wydarzenia odbywające się w gminie, ale latem w każdy weekend Dziwnów oferuje świetną zabawę i rozrywkę, tak więc nie sposób się tu nudzić.
Źródło: Gmina DziwnówGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Dziwnów noclegi

Dziwnów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
54°1'40N, 14°45'59E
09 maj 2014
18 marzec 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację