54°1'40" N, 14°45'59" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Festiwal Gwiazd Sportu

Dziwnów słynie z niezwykle ciekawych imprez letnich, licznie przyciągających turystów. Najważniejszym wydarzeniem w mieście jest Festiwal Gwiazd Sportu trwający kilka dni, podczas którego organizowane są różne rozgrywki sportowe z uczestnictwem mistrzów sportu, konkursy, koncerty itp. Na każdym Festiwalu na Alei Gwiazd Sportu odsłaniane są nowe repliki medali.Neptunalia

Niemniej atrakcyjne są Neptunalia - widowisko chrztu morskiego, jaki przechodzą marynarze, którzy po raz pierwszy przekraczają równik. W programie koncerty, widowiska oraz możliwość odbycia chrztu przez turystów. Miłośnicy śródziemnomorskich klimatów chętnie przywitają w Dziwnowie Dzień Grecki - imprezę rozrywkową z udziałem Greków, związaną z pobytem uchodźców greckich w Dziwnowie po 1949 roku, gdy trafili tutaj w wyniku wojny domowej w Grecji.

Regaty Żeglarskie

Wśród imprez sportowych znalazły się także Mistrzostwa Polski w Gimnastyce Artystycznej oraz Regaty Żeglarskie "Pożegnanie Lata". To najważniejsze stałe wydarzenia odbywające się w gminie, ale latem w każdy weekend Dziwnów oferuje świetną zabawę i rozrywkę, tak więc nie sposób się tu nudzić.
Źródło: Gmina Dziwnów

Dziwnów noclegi

Dziwnów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021