Hotel Poziom 511, Anna Piernikarczyk

Poziom 511 Design Hotel & SPA w Podzamczu na Jurze to bardzo ciekawy obiekt, z jednej strony nowoczesny, 4-rogwiazdkowy hotel o wyjątkowej architekturze, z drugiej jednak miejsce z przeszłością.

Hotel ten powstał w obecnej formie w 2012 roku, na miejscu dawnego schroniska turystycznego, które od lat nie funkcjonowało i straszyło swym wyglądem na Górze Janowskiego - najwyższym wzniesieniu Jury, na którym też stoi od wieków słynny Zamek Ogrodzieniec. Właśnie od wzniesienia wzięła się nazwa hotelu, bowiem jego wysokość to około 511 m n.p.m. (różne źródła podają różne wysokości oscylujące jednak na podobnym poziomie).

Dwa razy zmieniano projekt planowanego hotelu, tak aby był atrakcyjny dla turystów, a zarazem spełniał warunki tego miejsca, bowiem hotel musiał mieć niską zabudowę i taki projekt, by nawet z pewnej odległości nie był widoczny w krajobrazie zarazem z Zamkiem.

Ostaniec w hotelu

Nie mógł też być oczywiście naruszony w żaden sposób sam krajobraz czy przyroda i tutaj ciekawostka, aby nie naruszać i likwidować ostańca skalnego, został on ciekawie wkomponowany w bryłę hotelu, tak że jego część widoczna jest na zewnątrz, zaś fragment znajduje się w środku budowli.

W hotelu na turystów czeka luksusowa strefa Spa oraz pyszna Restauracja z pięknie serwowanymi daniami oraz z kartą win polskich. Wokół hotelu tu i ówdzie sterczą białe skalne ostańce, będące częścią Skalnego Miasta Podzamcza. Można stąd przejść pieszo wśród skał około 300 m do ruin zamku lub naokoło przejechać samochodem do centrum Podzamcza.

Poziom 511 Design Hotel & SPA
ul. Bonerów, Podzamcze
www.poziom511.com

 

 

 

 

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020
Znajdziesz nas na: