Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Historyczna szkoła w Miłosławiu

Historyczna szkoła w Miłosławiu

Miłosław zasłynął w Polsce jako miejsce strajku dzieci o mowę polską. Podczas zaborów zmuszano wszystkich, w tym dzieci, do nauki języka niemieckiego. Dzieci z Miłosławia i Wrześni podjęły strajk przeciwko przymusowej germanizacji.Obok kościoła w Miłosławiu znajduje się historyczna szkoła, w której właśnie ten strajk miał miejsce. Napis na tablicy brzmi: "Dzieci tej szkoły brały czynny udział w strajku o Mowę Polską w latach 1901- 1904 i 1906-1907". Obecnie jest to szkoła podstawowa.

Historyczna szkoła
ul. Kościelna, Miłosław

 

Miłosław noclegi

Miłosław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1139907 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020