Historyczna szkoła w Miłosławiu

Historyczna szkoła w Miłosławiu

Miłosław zasłynął w Polsce jako miejsce strajku dzieci o mowę polską. Podczas zaborów zmuszano wszystkich, w tym dzieci, do nauki języka niemieckiego. Dzieci z Miłosławia i Wrześni podjęły strajk przeciwko przymusowej germanizacji.Obok kościoła w Miłosławiu znajduje się historyczna szkoła, w której właśnie ten strajk miał miejsce. Napis na tablicy brzmi: "Dzieci tej szkoły brały czynny udział w strajku o Mowę Polską w latach 1901- 1904 i 1906-1907". Obecnie jest to szkoła podstawowa.

Historyczna szkoła
ul. Kościelna, Miłosław

 Miłosław noclegi

Miłosław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
52°12'4N, 17°29'22E
31 październik 2014
28 styczeń 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 37 000 polubień, a na Instagramie 2 800 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację