Grzebienisko, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Grzebienisko

(4.3 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Grzebienisko to wieś w województwie wielkopolskim, leżąca na zachód od Poznania i na północ od Niepruszewa, niedaleko Dusznik Wielkopolskich. Wioska wzięła nazwę od arystokratycznego polskiego rodu Grzebienieckich.

Atrakcje w Grzebienisku

- Dworek z XIX wieku, otoczony zabytkowym parkiem ze starodrzewem, obecnie dworek pozostaje w rękach prywatnych i mieści się tu hotel- Budynek szkoły podstawowej z XIX wieku wybudowany z czerwonej cegły

- Kaplica Świętej Trójcy i Św. Izydora

- Miejsce kaźni - w lesie około 3 km od miejscowości, przy drodze do Kaźmierza znajduje się miejsce, gdzie hitlerowcy mordowali ludność polską, na miejscu wielu mogił pomordowanych powstał dziś pomnik pamięci

Noclegi w Grzebienisku

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Grzebienisko - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022