Grota solankowa Tężnia II w Ciechocinku, Danusia

Grota solankowa Tężnia II w Ciechocinku

(3.9 głosów: 11)

W Tężni nr II w Ciechocinku funkcjonuje grota solankowa. Stanowi ona naturalne inhalatorium solankowe wewnątrz Tężni. Jest to jedyne takie miejsce w Polsce, a nawet w Europie. Idealne dla osób ze schorzeniami górnych dróg oddechowych, powietrze tu jest pełne wilgotności, zawiera aerozol solanki jodkowo-bromkowej.Za wejście do groty pobierane są dodatkowe niewielkie opłaty. Czas pobytu w grocie jest praktycznie nieograniczony. Podczas inhalacji można podziwiać solankę spływającą po gałązkach tarniny lub poczytać tablice informacyjne na temat procesu produkcji soli ciechocińskiej.

Grota Solankowa - Tężnia nr II
ul. Sportowa 4, Ciechocinek
tel. 54/ 283-60-71
Czynne: latem codziennie 9.00-19.00 (jesienią i wiosną do 17.00), zimą sb-nd 10.00-16.00Ciechocinek noclegi

Ciechocinek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°53'16N, 18°46'46E
31 październik 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację