Grota solankowa Tężnia II w Ciechocinku

Grota solankowa Tężnia II w Ciechocinku

W Tężni nr II w Ciechocinku funkcjonuje grota solankowa. Stanowi ona naturalne inhalatorium solankowe wewnątrz Tężni. Jest to jedyne takie miejsce w Polsce, a nawet w Europie. Idealne dla osób ze schorzeniami górnych dróg oddechowych, powietrze tu jest pełne wilgotności, zawiera aerozol solanki jodkowo-bromkowej.Za wejście do groty pobierane są dodatkowe niewielkie opłaty. Czas pobytu w grocie jest praktycznie nieograniczony. Podczas inhalacji można podziwiać solankę spływającą po gałązkach tarniny lub poczytać tablice informacyjne na temat procesu produkcji soli ciechocińskiej.

Grota Solankowa - Tężnia nr II
ul. Sportowa 4, Ciechocinek
tel. 54/ 283-60-71
Czynne: latem codziennie 9.00-19.00 (jesienią i wiosną do 17.00), zimą sb-nd 10.00-16.00

Ciechocinek noclegi

Ciechocinek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021