Grota solankowa Tężnia II w Ciechocinku, Danusia

Grota solankowa Tężnia II w Ciechocinku

(3.9 głosów: 11)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

W Tężni nr II w Ciechocinku funkcjonuje grota solankowa. Stanowi ona naturalne inhalatorium solankowe wewnątrz Tężni. Jest to jedyne takie miejsce w Polsce, a nawet w Europie. Idealne dla osób ze schorzeniami górnych dróg oddechowych, powietrze tu jest pełne wilgotności, zawiera aerozol solanki jodkowo-bromkowej.

Za wejście do groty pobierane są dodatkowe niewielkie opłaty. Czas pobytu w grocie jest praktycznie nieograniczony. Podczas inhalacji można podziwiać solankę spływającą po gałązkach tarniny lub poczytać tablice informacyjne na temat procesu produkcji soli ciechocińskiej.Grota Solankowa - Tężnia nr II
ul. Sportowa 4, Ciechocinek
tel. 54/ 283-60-71
Czynne: latem codziennie 9.00-19.00 (jesienią i wiosną do 17.00), zimą sb-nd 10.00-16.00

Ciechocinek noclegi

Ciechocinek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022