Lubin - grodzisko z X - XII w., Wojtek

Grodzisko w Lubinie

(4.5 głosów: 11)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

6 km od Międzyzdrojów, na najwyższym klifie nad Zalewem Szczecińskim, znajduje się malowniczo położone Grodzisko w Lubinie, gdzie pomiędzy X a XII wiekiem funkcjonował gród obronny. Miejsce to skrywa wiele tajemnic.Prowadzone na tym terenie badania archeologiczne ujawniły jedną z nich - fundamenty romańskiej świątyni - najstarszego kościoła na Pomorzu. Podczas dalszych badań zostały również odnalezione fundamenty średniowiecznej baszty mieszkalnej.

Lubin - widok na archipelag 44 wysp, Wojtek
Lubin - widok na archipelag 44 wysp, Wojtek

Punkt widokowy

Oprócz tajemniczej historii Grodzisko w Lubinie posiada niesamowity punkt widokowy. Z tarasów, jakie zostały przygotowane dla turystów, rozpościera się niesamowity widok na Zalew Szczeciński, archipelag 44 jego wysp, rozlewiska wstecznej delty rzeki Świny i jezioro Wicko Wielkie.Tarasy widokowe umiejscowione są w najwyższym punkcie klifu nad Zalewem Szczecińskim, ponad 50 m n.p.m. Obserwować tu można rozmaite ptactwo, w tym dumnie krążącego nad grodziskiem orła bielika - symbol Wolińskiego Parku Narodowego. Z klifu widoczny jest również tor wodny Szczecin-Świnoujście i poruszające się po nim liczne statki.

Lubin - widok na archipelag 44 wysp, Wojtek
Lubin - widok na archipelag 44 wysp, Wojtek
Lubin - widok na archipelag 44 wysp, Wojtek

Na tarasach zamocowane są lunety widokowe, które umożliwiają dokładniejszą obserwację szerokiej okolicy.Grodzisko
ul. Główna, Lubin

Lubin - widok na archipelag 44 wysp, Wojtek
Lubin - widok na archipelag 44 wysp, Wojtek
Lubin - grodzisko z X - XII w., Wojtek
Lubin - grodzisko z X - XII w., Wojtek

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–18:00
  • wtorek: 10:00–18:00
  • środa: 10:00–18:00
  • czwartek: 10:00–18:00
  • piątek: 10:00–18:00
  • sobota: 10:00–18:00
  • niedziela: 10:00–18:00

Międzyzdroje noclegi

Międzyzdroje to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°51'54N, 14°25'50E
08 październik 2019
16 lipiec 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Łukasz Piernikarczyk
16 lipiec 2021 13:56
Jeden z najładniejszych punktów widokowych. Serdecznie polecam. Można nawet kupić kawę czy lody i rozkoszować się widokami.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację