Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Grodzisko
ul. Wał Szwedzki 23, Bielsko-Biała

49°49'29" N, 19°1'15" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Grodzisko w Starym Bielsku powstało około XII wieku jako część obronno-produkcyjnej osady, mającej kształt pierścienia (co zresztą widać dziś z lotu ptaka). Wały były podwójne, a pomiędzy nimi płynęła fosa. Przeprowadzone na terenie grodziska prace archeologiczne ujawniły nie tylko sprzęty codziennego użytku, ale także resztki chat mieszkalnych, fragmenty bruku kamiennego, studni i dymarek. W 1400 roku osada została zniszczona na skutek pożaru. Do dnia dzisiejszego zachowały się jedynie pozostałości wałów.Tablica informacyjna

Bielsko-Biała noclegi

Bielsko-Biała to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
EmiZtg Krajtroter 18484 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1137778 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020