53°44'5" N, 21°33'46" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 09:00–22:00
  • wtorek: 09:00–22:00
  • środa: 09:00–22:00
  • czwartek: 09:00–22:00
  • piątek: 09:00–22:00
  • sobota: 09:00–22:00
  • niedziela: 09:00–22:00

Kraina Galindów

Na przepięknych Mazurach, nad jeziorem Bełdany w okolicach Rucianego-Nida niedaleko Mikołajek, powstało Grodzisko Galindia - tajemnicza kraina, nawiązująca do tradycji plemienia Galindów, zamieszkujących od V wieku p.n.e. do XII wieku obszar Wielkich Jezior Mazurskich.Wizyta w Galandii, swoistym parku rozrywki, to jak podroż w czasie do innego świata, magicznego, gdzie witają nas co chwila drewniane ogromne rzeźby bóstw, rytualny krąg kamienny, studnia głodowa, labirynt czy też pełen dziwnych niespodzianek park. Magiczna Galindia położona jest u ujścia rzeki Krutyni, na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

W grodzie Galindii są "komnaty" z materiałów ekologicznie czystych (drewno, wiklina, skóry). Wszystkie budynki są z drewna, a całość usytowana jest w malowniczym krajobrazie z widokami na piaszczyste plaże, zielone łąki, liczne ścieżki spacerowe. Całość utrzymana w klimacie pradawnych legend i mitów.

W Galindii można zorganizować biesiady w historycznym stylu, nawiązującym do starych tradycji Galindów. A wszystko to nad urokliwym brzegiem wielkiego Jeziora Bełdany, gdzie mieszkańcy dawnych plemion mieli kiedyś swoje chaty.Galindia Mazurski Eden
Bartlewo 1, Iznota, Ruciane Nida
tel. 87/ 423-16-69
www.galindia.com.pl

Ruciane-Nida noclegi

Ruciane-Nida to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1147199 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021