, mokunka

Grodzisko Galindia na Mazurach

(4.2 głosów: 25)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kraina Galindów

Na przepięknych Mazurach, nad jeziorem Bełdany w okolicach Rucianego-Nida niedaleko Mikołajek, powstało Grodzisko Galindia - tajemnicza kraina, nawiązująca do tradycji plemienia Galindów, zamieszkujących od V wieku p.n.e. do XII wieku obszar Wielkich Jezior Mazurskich.Wizyta w Galandii, swoistym parku rozrywki, to jak podroż w czasie do innego świata, magicznego, gdzie witają nas co chwila drewniane ogromne rzeźby bóstw, rytualny krąg kamienny, studnia głodowa, labirynt czy też pełen dziwnych niespodzianek park. Magiczna Galindia położona jest u ujścia rzeki Krutyni, na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

W grodzie Galindii są "komnaty" z materiałów ekologicznie czystych (drewno, wiklina, skóry). Wszystkie budynki są z drewna, a całość usytowana jest w malowniczym krajobrazie z widokami na piaszczyste plaże, zielone łąki, liczne ścieżki spacerowe. Całość utrzymana w klimacie pradawnych legend i mitów.W Galindii można zorganizować biesiady w historycznym stylu, nawiązującym do starych tradycji Galindów. A wszystko to nad urokliwym brzegiem wielkiego Jeziora Bełdany, gdzie mieszkańcy dawnych plemion mieli kiedyś swoje chaty.

Galindia Mazurski Eden
Bartlewo 1, Iznota, Ruciane Nida
tel. 87/ 423-16-69
www.galindia.com.plGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–22:00
  • wtorek: 09:00–22:00
  • środa: 09:00–22:00
  • czwartek: 09:00–22:00
  • piątek: 09:00–22:00
  • sobota: 09:00–22:00
  • niedziela: 09:00–22:00

Ruciane-Nida noclegi

Ruciane-Nida to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°44'5N, 21°33'46E
21 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację