, mokunka

Grodzisko Galindia na Mazurach

(4.2 głosów: 25)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kraina Galindów

Na przepięknych Mazurach, nad jeziorem Bełdany w okolicach Rucianego-Nida niedaleko Mikołajek, powstało Grodzisko Galindia - tajemnicza kraina, nawiązująca do tradycji plemienia Galindów, zamieszkujących od V wieku p.n.e. do XII wieku obszar Wielkich Jezior Mazurskich.

Wizyta w Galandii, swoistym parku rozrywki, to jak podroż w czasie do innego świata, magicznego, gdzie witają nas co chwila drewniane ogromne rzeźby bóstw, rytualny krąg kamienny, studnia głodowa, labirynt czy też pełen dziwnych niespodzianek park. Magiczna Galindia położona jest u ujścia rzeki Krutyni, na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego.W grodzie Galindii są "komnaty" z materiałów ekologicznie czystych (drewno, wiklina, skóry). Wszystkie budynki są z drewna, a całość usytowana jest w malowniczym krajobrazie z widokami na piaszczyste plaże, zielone łąki, liczne ścieżki spacerowe. Całość utrzymana w klimacie pradawnych legend i mitów.

W Galindii można zorganizować biesiady w historycznym stylu, nawiązującym do starych tradycji Galindów. A wszystko to nad urokliwym brzegiem wielkiego Jeziora Bełdany, gdzie mieszkańcy dawnych plemion mieli kiedyś swoje chaty.Galindia Mazurski Eden
Bartlewo 1, Iznota, Ruciane Nida
tel. 87/ 423-16-69
www.galindia.com.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–22:00
  • wtorek: 09:00–22:00
  • środa: 09:00–22:00
  • czwartek: 09:00–22:00
  • piątek: 09:00–22:00
  • sobota: 09:00–22:00
  • niedziela: 09:00–22:00

Ruciane-Nida noclegi

Ruciane-Nida to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Ruciane-Nida Mazury
Normalna
parki rozrywki grody osady grodziska
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022