, mokunka

Grodzisko Galindia na Mazurach

(4.2 głosów: 25)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kraina Galindów

Na przepięknych Mazurach, nad jeziorem Bełdany w okolicach Rucianego-Nida niedaleko Mikołajek, powstało Grodzisko Galindia - tajemnicza kraina, nawiązująca do tradycji plemienia Galindów, zamieszkujących od V wieku p.n.e. do XII wieku obszar Wielkich Jezior Mazurskich.Wizyta w Galandii, swoistym parku rozrywki, to jak podroż w czasie do innego świata, magicznego, gdzie witają nas co chwila drewniane ogromne rzeźby bóstw, rytualny krąg kamienny, studnia głodowa, labirynt czy też pełen dziwnych niespodzianek park. Magiczna Galindia położona jest u ujścia rzeki Krutyni, na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

W grodzie Galindii są "komnaty" z materiałów ekologicznie czystych (drewno, wiklina, skóry). Wszystkie budynki są z drewna, a całość usytowana jest w malowniczym krajobrazie z widokami na piaszczyste plaże, zielone łąki, liczne ścieżki spacerowe. Całość utrzymana w klimacie pradawnych legend i mitów.W Galindii można zorganizować biesiady w historycznym stylu, nawiązującym do starych tradycji Galindów. A wszystko to nad urokliwym brzegiem wielkiego Jeziora Bełdany, gdzie mieszkańcy dawnych plemion mieli kiedyś swoje chaty.

Galindia Mazurski Eden
Bartlewo 1, Iznota, Ruciane Nida
tel. 87/ 423-16-69
www.galindia.com.plGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–22:00
  • wtorek: 09:00–22:00
  • środa: 09:00–22:00
  • czwartek: 09:00–22:00
  • piątek: 09:00–22:00
  • sobota: 09:00–22:00
  • niedziela: 09:00–22:00

Ruciane-Nida noclegi

Ruciane-Nida to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°44'5N, 21°33'46E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021