Grodno, Marcin_Henioo

Grodno

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Grodno to kolonia wsi Mirakowo, położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie toruńskim, na wschód od Chełmży, koło Kiełbasina.

Gród z epoki żelaza

Grodno to bardzo ciekawe miejsce, bowiem w latach 70-tych XX wieku odkryto tutaj ślady wczesnośredniowiecznej kultury łużyckiej, na półwyspie pobliskiego jeziora. Zebrano tu wówczas blisko 200 ułamków naczyń ceramicznych oraz fragment szydła kościanego. Naukowcy zakwalifikowali te naczynia ceramiczne do kultury łużyckiej epoki brązu.Półwysep w Grodnie ma długą i bogatą historię. Na podstawie wykopalisk ustalono, iż był to gród współczesny Biskupinowi, zamieszkały w epoce żelaza (VIII-VII w. p.n.e.) oraz w średniowieczu. Dlatego mówi się, że Grodno to taki drugi Biskupin, ale póki co nie jest znany, gdyż brakuje tu infrastruktury turystycznej. Może kiedyś...

Historia nowożytna Grodna

Parafia w Grodnie została założona najprawdopodobniej przez Zakon Krzyżacki, najpewniej już w XIII wieku. Gdy Ziemia Chełmińska weszła w skład Królestwa Polskiego, Grodno stało się własnością szlachecką rodu Konopackich. Charakter folwarczny utrzymał się tu jeszcze do II połowy XVIII wieku, podobnie jak w pobliskim Mirakowie.

Na półwyspie Jeziora Grodno znajduje się pomnik w „hołdzie kobietom narodowości żydowskiej, ofiarom hitlerowskiego faszyzmu filii Obozu Koncentracyjnego Stutthof w latach 1939-45”.

Ośrodek nad jeziorem

W Grodnie istnieje fajny środek nad samym jeziorem, gdzie można w ciszy i spokoju spędzić wolny czas łowiąc ryby, czytając książkę czy pływając na łódce, z dala od miejskiego zgiełku. Nieopodal jest bażanciarnia oraz hodowla danieli.Noclegi w Grodnie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Grodno - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022