Grobowiec Szustrów w Warszawie, Anna Rymarczyk

Grobowiec Szustrów w Warszawie

(4.8 głosów: 4)

Na warszawskim Mokotowie, w Parku Szustrów stoi niewielka biała kapliczka. To miejsce pochówku rodziny Szustrów z 1899 roku. Na terenach dzisiejszego parku w XIX wieku znajdowała się posiadłość tej rodziny, m.in. pałacyk.Niestety budynki nie przetrwały II wojny światowej i pozostał tylko grobowiec, który dewastowany przez całe powojenne dziesięciolecia dopiero niedawno, w ramach akcji ratowania małych, zapomnianych pomników naszej kultury, doczekał się solidnego remontu i zabezpieczeń przed chuliganami.

Spadkobiercy Szustrów długo w okresie PRL-u starali się o zwrot tych terenów rodzinie, niestety bezskutecznie. Wśród spadkobierców znalazł się również Jerzy Waldorff skoligacony z Szustrami "po kądzieli".Grobowiec Szustrów
Park Szustrów, ul. Belgijska, Warszawa

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Warszawa
Cmentarze
Mniej istotna
grobowce
52°12'12N, 21°1'38E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

aleksandra.blanka
10 lat mieszkam na Mokotowie, od 3 regularnie spaceruje z psem po parku morskie oko i nie wiedziałam, że to grobowiec
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021