Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Grobowiec Szustrów w Warszawie, Anna Rymarczyk

Grobowiec Szustrów w Warszawie

(4.8 głosów: 4)
Oceń i napisz opinię

Na warszawskim Mokotowie, w Parku Szustrów stoi niewielka biała kapliczka. To miejsce pochówku rodziny Szustrów z 1899 roku. Na terenach dzisiejszego parku w XIX wieku znajdowała się posiadłość tej rodziny, m.in. pałacyk.Niestety budynki nie przetrwały II wojny światowej i pozostał tylko grobowiec, który dewastowany przez całe powojenne dziesięciolecia dopiero niedawno, w ramach akcji ratowania małych, zapomnianych pomników naszej kultury, doczekał się solidnego remontu i zabezpieczeń przed chuliganami.

Spadkobiercy Szustrów długo w okresie PRL-u starali się o zwrot tych terenów rodzinie, niestety bezskutecznie. Wśród spadkobierców znalazł się również Jerzy Waldorff skoligacony z Szustrami "po kądzieli".Grobowiec Szustrów
Park Szustrów, ul. Belgijska, Warszawa

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Warszawa
Cmentarze
Mniej istotna
grobowce
52°12'12N, 21°1'38E
07 październik 2015
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

aleksandra.blanka
19 październik 2020 01:42
10 lat mieszkam na Mokotowie, od 3 regularnie spaceruje z psem po parku morskie oko i nie wiedziałam, że to grobowiec
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację