Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Nie każdy wie, że niewielkich Pyzdrach w Wielkopolsce, leżących pomiędzy Poznaniem a Koninem, przebiegała niegdyś granica pomiędzy zaborami - pruskim i rosyjskim.Granica ta funkcjonowała dokładnie 101 lat, powstała 11 listopada 1817 roku, a równo 101 lat później Polacy rozbroili tu jednostki niemieckie.

Pyzdry granica zaborcow Rosja Austria
Pyzdry granica zaborcow Rosja Austria

Granica biegła wzdłuż dzisiejszej drogi prowadzącej z Pyzdr do wsi Borzykowo. Dziś jest to miejsce historyczne, gdzie kilka razy w roku organizowane są festyny i pokazy historyczne walk o niepodległość Polski.

Granica zaborów
ul. Wrzesińska, Pyzdry

Pyzdry granica zaborcow Rosja Austria
Pyzdry granica zaborcow Rosja Austria
Pyzdry granica zaborcow Rosja Austria


Granica zaborów w Pyzdrach Pyzdry graniaca Pyzdry granica zaborcow Rosja Austria Pyzdry granica zaborcow Rosja Austria Pyzdry granica zaborcow Rosja Austria Pyzdry granica zaborcow Rosja Austria

Wielkopolska noclegi

Wielkopolska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138293 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020