Górnicza Wioska Buko w Pile Młynie, glanaco

Górnicza Wioska Buko w Pile Młynie

(4.8 głosów: 4)

Górnicza Wioska w miejscowości Piła Młyn niedaleko Tucholi powstała niedawno, po tym, jak grupa archeologów w odkryła w lesie nad Brdą betonowe pozostałości po nieznanych obiektach.Po analizach niemieckich i polskich dokumentów w archiwach okazało się, że w latach 1850-1939 na terenie wioski istniały kopalnie wegla brunatnego, a betonowe odkrycia to zabudowa techniczna kopalni - szyby, sztolnie, wyrobiska korytarzowe. 

Na bazie odkrycia rozpoczęto rekonstrukcje zabytkowych urządzeń. Ciekawostką jest to, że do oceny pokładów wegla, wydobycia i technologii sprowadzono specjalistów z Kopalni Srebra z Tarnowskich Gór.Dziś Wioska jest udostępniona dla turystów, którzy na miejscu otrzymują audiobuki. Ponadto czeka tu rekonstrukcja XlX-wiecznego placu zabaw dla dzieci z dawnymi zabawami. Można też poczuć smak dawnej kuchni, poznać życie kowala i całej wioski, odnaleźć skarb górnika Wilhelma Krugera, rozwiazać test przyrodniczy i zobaczyć piekną makietę obiektów kopalni. Niedaleko wioski znajduje się też Park Linowy.

Wioska Górnicza Buko
Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Piły nad Brdą BUKO
ul. Świerkowa 5, Piła Młyn, Gostycyn
tel. 664-778-810
www.gorniczawioska.plTuchola noclegi

Tuchola to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Tuchola
Muzea i skanseny
Normalna
muzea dla dzieci
53°30'27N, 17°52'44E
19 wrzesień 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

aro72gr
20 wrzesień 2020 20:15
Fajne miejsce do zwiedzania. Szukanie skarbu super atrakcja dla dużych i małych. Bardzo miłe panie z obsługi zabawny Skarbnik mieszkający w kopalni. Mile zaskoczeni zwiedzający z Grudziądza
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację