Górnicza Wioska Buko w Pile Młynie, glanaco

Górnicza Wioska Buko w Pile Młynie

(4.8 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Górnicza Wioska w miejscowości Piła Młyn niedaleko Tucholi powstała niedawno, po tym, jak grupa archeologów w odkryła w lesie nad Brdą betonowe pozostałości po nieznanych obiektach.

Po analizach niemieckich i polskich dokumentów w archiwach okazało się, że w latach 1850-1939 na terenie wioski istniały kopalnie wegla brunatnego, a betonowe odkrycia to zabudowa techniczna kopalni - szyby, sztolnie, wyrobiska korytarzowe. Na bazie odkrycia rozpoczęto rekonstrukcje zabytkowych urządzeń. Ciekawostką jest to, że do oceny pokładów wegla, wydobycia i technologii sprowadzono specjalistów z Kopalni Srebra z Tarnowskich Gór.

Dziś Wioska jest udostępniona dla turystów, którzy na miejscu otrzymują audiobuki. Ponadto czeka tu rekonstrukcja XlX-wiecznego placu zabaw dla dzieci z dawnymi zabawami. Można też poczuć smak dawnej kuchni, poznać życie kowala i całej wioski, odnaleźć skarb górnika Wilhelma Krugera, rozwiazać test przyrodniczy i zobaczyć piekną makietę obiektów kopalni. Niedaleko wioski znajduje się też Park Linowy.

Wioska Górnicza Buko
Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Piły nad Brdą BUKO
ul. Świerkowa 5, Piła Młyn, Gostycyn
tel. 664-778-810
www.gorniczawioska.pl

Tuchola noclegi

Tuchola to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

aro72gr
Fajne miejsce do zwiedzania. Szukanie skarbu super atrakcja dla dużych i małych. Bardzo miłe panie z obsługi zabawny Skarbnik mieszkający w kopalni. Mile zaskoczeni zwiedzający z Grudziądza
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022