„Górka Literacka” w Sandomierzu czyli Dom Pracy Twórczej dla pisarzy to urocze mieszkanko na poddaszu w starej kamieniczce przy Małym Rynku.Górka Literacka istnieje od 1985 roku i nawiązuje do pamiętnych „Jazd do Sandomierza” Jarosława Iwaszkiewicza. Do tej pory odwiedziło ją kilkuset pisarzy z Polski i zagranicy, wśród nich: Czesław Miłosz, ks. Jan Twardowski, Wiktor Woroszylski, Wiesław Myśliwski. Częstym gościem jest też Maria Iwaszkiewicz.

Wszyscy pisarze przybywający do Górki Literackiej są gośćmi miasta Sandomierza, które pokrywa koszty ich pobytów. Bezpośrednią opiekę nad tym miejscem sprawuje Muzeum Okręgowe w Sandomierzu.

Do znanych osobistości które odwiedziły lub nadal chętnie odwiedzają "Górkę" należą: Jan Nowak Jeziorański, ks. Jan Twardowski, Sławomir Mrożek, Tadeusz Różewicz i wielu innych znanych artystów.Każdy może odwiedzić i nawet spędzić noc na "Górce" (poza pisarzami odpłatnie).

Górka Literacka
ul. M. Sokolnickiego 2/3, Sandomierz
tel. 668-762-654
jerzy.krzeminski@op.pl
www.gorkaliteracka.sandomierz.org
     

Sandomierz noclegi

Sandomierz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Łukaniu Kałużniak Krajtroter 3140 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zajazd Przystocze

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021