Górka Literacka w Sandomierzu, Łukaniu Kałużniak

„Górka Literacka” w Sandomierzu czyli Dom Pracy Twórczej dla pisarzy to urocze mieszkanko na poddaszu w starej kamieniczce przy Małym Rynku.Górka Literacka istnieje od 1985 roku i nawiązuje do pamiętnych „Jazd do Sandomierza” Jarosława Iwaszkiewicza. Do tej pory odwiedziło ją kilkuset pisarzy z Polski i zagranicy, wśród nich: Czesław Miłosz, ks. Jan Twardowski, Wiktor Woroszylski, Wiesław Myśliwski. Częstym gościem jest też Maria Iwaszkiewicz.

Wszyscy pisarze przybywający do Górki Literackiej są gośćmi miasta Sandomierza, które pokrywa koszty ich pobytów. Bezpośrednią opiekę nad tym miejscem sprawuje Muzeum Okręgowe w Sandomierzu.

Do znanych osobistości które odwiedziły lub nadal chętnie odwiedzają "Górkę" należą: Jan Nowak Jeziorański, ks. Jan Twardowski, Sławomir Mrożek, Tadeusz Różewicz i wielu innych znanych artystów.

Każdy może odwiedzić i nawet spędzić noc na "Górce" (poza pisarzami odpłatnie).

Górka Literacka
ul. M. Sokolnickiego 2/3, Sandomierz
tel. 668-762-654
jerzy.krzeminski@op.pl
www.gorkaliteracka.sandomierz.org


     

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

50°40'48" N, 21°45'1" E
Świętokrzyskie
2014-12-18
2020-01-28 13:46

Noclegi w okolicy

Zajazd Przystocze

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą