Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Górka Literacka w Sandomierzu, Łukaniu Kałużniak

Górka Literacka w Sandomierzu

(4.2 głosów: 5)
Oceń i napisz opinię

„Górka Literacka” w Sandomierzu czyli Dom Pracy Twórczej dla pisarzy to urocze mieszkanko na poddaszu w starej kamieniczce przy Małym Rynku.Górka Literacka istnieje od 1985 roku i nawiązuje do pamiętnych „Jazd do Sandomierza” Jarosława Iwaszkiewicza. Do tej pory odwiedziło ją kilkuset pisarzy z Polski i zagranicy, wśród nich: Czesław Miłosz, ks. Jan Twardowski, Wiktor Woroszylski, Wiesław Myśliwski. Częstym gościem jest też Maria Iwaszkiewicz.

Wszyscy pisarze przybywający do Górki Literackiej są gośćmi miasta Sandomierza, które pokrywa koszty ich pobytów. Bezpośrednią opiekę nad tym miejscem sprawuje Muzeum Okręgowe w Sandomierzu.Do znanych osobistości które odwiedziły lub nadal chętnie odwiedzają "Górkę" należą: Jan Nowak Jeziorański, ks. Jan Twardowski, Sławomir Mrożek, Tadeusz Różewicz i wielu innych znanych artystów.

Każdy może odwiedzić i nawet spędzić noc na "Górce" (poza pisarzami odpłatnie).Górka Literacka
ul. M. Sokolnickiego 2/3, Sandomierz
tel. 668-762-654
jerzy.krzeminski@op.pl
www.gorkaliteracka.sandomierz.org


     

Sandomierz noclegi

Sandomierz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Sandomierz
Inne budowle
Normalna
50°40'48N, 21°45'1E
18 grudzień 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację