Góra Zamkowa w Rymanowie Zdroju, mokunka

Góra Zamkowa w Rymanowie Zdroju

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Góra Zamczysko to wzniesienie w Rymanowie Zdroju, zwane też popularnie Zamczyska czy Góra Zamkowa. Znajduje się ona w Beskidzie Niskim, w części Wzgórz Rymanowskich. Ma wysokość 568 m n.p.m. Południowe zbocze góry schodzi wprost do malowniczej dolinki Czarnego Potoku, który w okolicy Parku Zdrojowego łączy się z rzeką Tabor.

Nazwa Zamczyska pochodzi prawdopodobnie od zamku, który stał niegdyś nad doliną Taboru. Strzegł tzw. traktu węgierskiego, prowadzącego z Rymanowa na Węgry przez Jaśliska. Zamek ów istniał w XV wieku. Do dziś niestety oprócz nazwy nie pozostał po nim praktycznie żaden ślad, jednak w XIX wieku badał te okolice profesor Radzikowski i wspominał o pozostałościach wałów obronnych dawnej warowni. Wzniesienie porasta las.Poniżej Góry Zamczyska znajduje się dawny kamieniołom, z którego pobierano kamień do budowy rymanowskiego kościoła. Było to w XVIII wieku. Niewykluczone, iż kamienie z dawnej warowni zostały również użyte do jego budowy. Łatwo tu dotrzeć, kierując się w górę tuż za Szpitalem Uzdrowiskowym Zimowit. To około 20-minutowy spacer z Uzdrowiska.

Góra Zamczyska
lokalny szlak pieszy z ul. Leśnej, Rymanów Zdrój

Rymanów noclegi

Rymanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022