52°7'15" N, 16°59'3" E
Wielkopolskie
2017-02-07
2020-02-02 02:01

Góra to wieś w województwie wielkopolskim, leżąca na lewym brzegu Warty, 5 km na północny zachód od Śremu, na obszarze malowniczego Rogalińskiego Parku Krajobrazowego.Dwór w Górze

We wsi stoi zabytkowy dwór otoczony parkiem krajobrazowym z zabudowaniami folwarcznymi. Dwór pochodzi z XVIII wieku, jest to budowla powstała na planie prostokątu, z wysokim mansardowym dachem. Obecnie dworek pozostaje w rękach prywatnych i jest remontowany po zniszczeniach wywołanych w czasach, kiedy istniał tu PGR. Prezentuje się dziś całkiem ładnie.

Park z cennym starodrzewem, m.in. pomnikowymi dębami szypułkowymi o obwodzie 554 cm i 635 cm oraz lipą o obwodzie 380 cm jest nieco zaniedbany, ale obecnie też prowadzi się tutaj prace porządkowe.

W Górze znajduje się też charakterystyczna, wysoka wieża telewizyjna - centrum nadawcze radiowo-telewizyjne. Maszt wieży RTV ma wysokość 290 m, waży 220 ton a wykonany został w latach 60-tych XX wieku przez Mostostal Zabrze.Góra woj. wielkopolskie noclegi

Góra woj. wielkopolskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021