Góra woj. wielkopolskie, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Góra woj. wielkopolskie

(4.5 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Góra to wieś w województwie wielkopolskim, leżąca na lewym brzegu Warty, 5 km na północny zachód od Śremu, na obszarze malowniczego Rogalińskiego Parku Krajobrazowego.

Dwór w Górze

We wsi stoi zabytkowy dwór otoczony parkiem krajobrazowym z zabudowaniami folwarcznymi. Dwór pochodzi z XVIII wieku, jest to budowla powstała na planie prostokątu, z wysokim mansardowym dachem. Obecnie dworek pozostaje w rękach prywatnych i jest remontowany po zniszczeniach wywołanych w czasach, kiedy istniał tu PGR. Prezentuje się dziś całkiem ładnie.Park z cennym starodrzewem, m.in. pomnikowymi dębami szypułkowymi o obwodzie 554 cm i 635 cm oraz lipą o obwodzie 380 cm jest nieco zaniedbany, ale obecnie też prowadzi się tutaj prace porządkowe.

W Górze znajduje się też charakterystyczna, wysoka wieża telewizyjna - centrum nadawcze radiowo-telewizyjne. Maszt wieży RTV ma wysokość 290 m, waży 220 ton a wykonany został w latach 60-tych XX wieku przez Mostostal Zabrze.Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w . Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Góra woj. wielkopolskie noclegi

Góra woj. wielkopolskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°7'15N, 16°59'3E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022