Góra Uszeście w Mielniku

Góra Uszeście w Mielniku

Góra Uszeście na obrzeżach Mielnika jest najwyższym wzniesieniem na Wysoczyźnie Drohiczyńskiej. Obejmuje dwa pagórki - Duże Uszeście o wysokości 204 m n.p.m. i Małe Uszeście o wysokości 172 m n.p.m. Stanowi dobry punkt widokowy, z którego widać m.in. odkrywkową kopalnię kredy i wieś Mielnik.Na obszarze Góry Uszeście w 1985 roku utworzono rezerwat florystyczny o powierzchni 12,06 ha. Rezerwat „Góra Uszeście” ma na celu zachowanie rzadkich gatunków roślin kserotermicznych. Na nasłonecznionych zboczach pagórków o podłożu kredowym, nawadnianych tylko przez wody opadowe rozwija się roślinność sucholubna i ciepłolubna. Występuje tu wiele gatunków roślin chronionych, w tym zagrożone wyginięciem: sasanka łąkowa, wężymord stepowy, marzanka barwierska, leniec bezpodkwiatkowy.

Góra Uszeście
ul. Dubois, MielnikMielnik noclegi

Mielnik to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację