Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Góra Uszeście na obrzeżach Mielnika jest najwyższym wzniesieniem na Wysoczyźnie Drohiczyńskiej. Obejmuje dwa pagórki - Duże Uszeście o wysokości 204 m n.p.m. i Małe Uszeście o wysokości 172 m n.p.m. Stanowi dobry punkt widokowy, z którego widać m.in. odkrywkową kopalnię kredy i wieś Mielnik.Na obszarze Góry Uszeście w 1985 roku utworzono rezerwat florystyczny o powierzchni 12,06 ha. Rezerwat „Góra Uszeście” ma na celu zachowanie rzadkich gatunków roślin kserotermicznych. Na nasłonecznionych zboczach pagórków o podłożu kredowym, nawadnianych tylko przez wody opadowe rozwija się roślinność sucholubna i ciepłolubna. Występuje tu wiele gatunków roślin chronionych, w tym zagrożone wyginięciem: sasanka łąkowa, wężymord stepowy, marzanka barwierska, leniec bezpodkwiatkowy.Góra Uszeście
ul. Dubois, Mielnik

Mielnik noclegi

Mielnik to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 71820 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134075 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020