Góra Uszeście w Mielniku, Joanna

Góra Uszeście w Mielniku

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Góra Uszeście na obrzeżach Mielnika jest najwyższym wzniesieniem na Wysoczyźnie Drohiczyńskiej. Obejmuje dwa pagórki - Duże Uszeście o wysokości 204 m n.p.m. i Małe Uszeście o wysokości 172 m n.p.m. Stanowi dobry punkt widokowy, z którego widać m.in. odkrywkową kopalnię kredy i wieś Mielnik.

Na obszarze Góry Uszeście w 1985 roku utworzono rezerwat florystyczny o powierzchni 12,06 ha. Rezerwat „Góra Uszeście” ma na celu zachowanie rzadkich gatunków roślin kserotermicznych. Na nasłonecznionych zboczach pagórków o podłożu kredowym, nawadnianych tylko przez wody opadowe rozwija się roślinność sucholubna i ciepłolubna. Występuje tu wiele gatunków roślin chronionych, w tym zagrożone wyginięciem: sasanka łąkowa, wężymord stepowy, marzanka barwierska, leniec bezpodkwiatkowy.Góra Uszeście
ul. Dubois, Mielnik

Mielnik noclegi

Mielnik to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Mielnik
Normalna
punkty widokowe góry
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2022