Góra Donas w Gdyni, Margaretka

Góra Donas w Gdyni

(5 głosów: 6)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Góra Donas to najwyższe wzniesienie w Gdyni, o wysokości ponad 205 m n.p.m. Jest to morenowe wzgórze położone w obrębie Pojezierza Kaszubskiego. Znajdująca się na jej szczycie wieża telekomunikacyjna "Idea Góra Donas" powstała w 2003 roku. Na jej szczycie funkcjonuje taras widokowy, dzięki czemu góra ta stała się dogodnym punktem widokowym. Wieża wznosi się na wysokość aż 70 m, a taras widokowy znajduje się na wysokości 26,5 m.

Dojście na Górę Donas

- z ulicy Chwaszczyńskiej, przystanek komunikacji miejskiej Starochwaszczyńska, szlakiem żółtym Trójmiejskim około 2,5 km
- z Dąbrowy, pętla komunikacji miejskiej Dąbrowa ul. Miętowa, szlakiem dojściowym żółtym około 1 km
- z ulicy Wiczlińskiej, przystanek komunikacji miejskiej Wiczlińska Las, szlakiem żółtym Trójmiejskim około 2 km
- samochodem leśną ścieżką od ulicy Łanowej

Donas , Margaretka
Donas , Margaretka


 

Gdynia noclegi

Gdynia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Gdynia
Normalna
punkty widokowe wieże widokowe
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022