Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Góra Donas to najwyższe wzniesienie w Gdyni, o wysokości ponad 205 m n.p.m. Jest to morenowe wzgórze położone w obrębie Pojezierza Kaszubskiego. Znajdująca się na jej szczycie wieża telekomunikacyjna "Idea Góra Donas" powstała w 2003 roku. Na jej szczycie funkcjonuje taras widokowy, dzięki czemu góra ta stała się dogodnym punktem widokowym. Wieża wznosi się na wysokość aż 70 m, a taras widokowy znajduje się na wysokości 26,5 m.Dojście na Górę Donas

- z ulicy Chwaszczyńskiej, przystanek komunikacji miejskiej Starochwaszczyńska, szlakiem żółtym Trójmiejskim około 2,5 km
- z Dąbrowy, pętla komunikacji miejskiej Dąbrowa ul. Miętowa, szlakiem dojściowym żółtym około 1 km
- z ulicy Wiczlińskiej, przystanek komunikacji miejskiej Wiczlińska Las, szlakiem żółtym Trójmiejskim około 2 km
- samochodem leśną ścieżką od ulicy Łanowej

Donas
Donas

 

Gdynia noclegi

Gdynia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Margaretka Krajtroter 4415 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138293 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020