Ogrody Kapias

Goczałkowice-Zdrój

(4.2 głosów: 76)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Goczałkowice-Zdrój to uzdrowisko położone są w województwie śląskim, w dolinie górnej Wisły, około 1 km od jej brzegu, nad Jeziorem Goczałkowickim. Od południowego wschodu Goczałkowice otaczają pasma Beskidów, a od północy rozlegle Lasy Pszczyńskie. Pobliskie miasta to Pszczyna i Czechowice-Dziedzice.

Historia Goczałkowic

Dzieje Goczałkowic będących wsią kameralną należącą bezpośrednio do panów pszczyńskich, związane są z historią Ziemi Pszczyńskiej. Pierwotnie wieś była lokowana na prawie polskim, ale po okresie panowania Piastów śląskich osada przeszła w ręce czeskich Luksemburgów, potem Habsburgów, a od 1740 do 1922 roku pod panowanie monarchii pruskiej.

Ogrody Kapias
Ogrody Kapias


Goczałkowice Uzdrowisko

Goczałkowice-Zdrój to uzdrowisko z pełną infrastrukturą leczniczą. Jest to największy ośrodek lecznictwa reumatologicznego w województwie śląskim, ale leczy się tutaj również inne schorzenia. Na atrakcyjność miejscowości oraz lokalny mikroklimat w dużym stopniu wpływa też pięknie położony Zbiornik Goczałkowicki.

Atrakcje w Goczałkowicach

- Ogrody Kapias, ul. Zimowa - pokazowe ogrody to przepiękna atrakcja powstała przy Ogrodnictwie Kapias, przyciąga wielu turystów, którzy na ten moment mogą bezpłatnie zwiedzać przeróżne ogrody: angielski, skandynawski, japoński, wiosna, śródziemnomorski, wiejski i wiele innych. Na gości czeka restauracja, kawiarnia i sklep ogrodniczy nie tylko z roślinami, ale też pięknymi ozdobami do ogrodu. To niezwykle urokliwe miejsce przez cały rok

Ogrody Kapias
Ogrody Kapias


- Jezioro Goczałkowice - sztuczny zbiornik zaporowy utworzony w 1956 roku na Wiśle, pełniący funkcję zbiornika wody pitnej, ale jezioro jest też wykorzystywane w celach turystyczno-rekreacyjnych

- Centrum Edukacji Technicznej, ul. Jeziorna - centrum znajduje się nad Jeziorem Goczałkowickim

Ogrody Kapias
Ogrody Kapias
Ogrody Kapias


- Wiślana Trasa Rowerowa - przez Goczałkowice przebiega trasa rowerowa ciągnąca się wzdłuż rzeki Wisły, od Beskidów po Gdańsk

- Jazda konna - w Goczałkowicach od lat działa Ośrodek Jeździecki Leśniczówka (ul. Bór I), położony nad stawami i Jeziorem Goczałkowickim, prowadzi naukę jazdy konnej i skoków przez przeszkody

Ogrody Kapias
Ogrody Kapias

- Kościół Św. Anny w Goczałkowicach

- Kościół Św. Jerzego w Goczałkowicach, ul. Szkolna

Ogrody Kapias
Ogrody Kapias

Oficjalny portal Goczałkowic

Mapa Goczałkowic Zdrój z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Goczałkowicach Zdrój. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Goczałkowice-Zdrój noclegi

Goczałkowice-Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Goczałkowicach Zdrój. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Ogrody Kapias
Ogrody Kapias
Ogrody Kapias
Goczałkowice Zdrój
Goczałkowice
Zbiornik Goczałkowicki
Jezioro Goczałkowice
Goczałkowice
Goczałkowice
Goczałkowice
Goczałkowice
Goczałkowice Kościół Św. Anny
Uzdrowisko
Goczałkowice
ośr. jeździecki
Kościół Św. Jerzego Goczałkowice
Goczałkowice kościół
Goczałkowice
Zbiornik Goczałkowice
Zbiornik Goczałkowicki
Jezioro Goczałkowickie
Zbiornik Goczałkowicki
Goczałkowice-Zdrój
49°56'53N, 18°57'5E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021