Główna Pijalnia Wód w Rymanowie Zdroju, mokunka

Główna Pijalnia Wód w Rymanowie Zdroju

(4.8 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Główna Pijalnia Wód Mineralnych w Rymanowie Zdroju znajduje się w centralnej części Parku Zdrojowego, tuż obok tężni solankowej oraz ławeczki Anny Potockiej. Jest to jedna z kilku pijalni w tym uzdrowisku, dlatego nosi nazwę Pijalni Głównej. Przed paru laty przeszła gruntowną rewitalizację, kiedy ze starej, zmurszałej, stuletniej Pijalni zostały tylko fundamenty. Obecnie pijalnia jest rozbudowana o przylegające do niej, zadaszone tarasy. Cały budynek zbudowany jest z drewna.

Wewnątrz Pijalni Głównej znajduje się ujęcie wód. Można je zobaczyć, źródła bowiem są pod ogromną, walcowatą pokrywą z hartowanego szkła. We wnętrzu pijalni są wyeksponowane historyczne zdjęcia z uzdrowiska. Wnętrze jest bardzo klimatyczne. Oprócz wód mineralnych można się tu również napić kawy. W Pijalni Głównej dostępne są wody ze źródeł: Tytus, Klaudia i Celestynka.Główna Pijalnia Wód Mineralnych
ul. Parkowa, Rymanów Zdrój
 

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 11:00–15:00
  • wtorek: 11:00–15:00
  • środa: 11:00–15:00
  • czwartek: 11:00–15:00
  • piątek: 11:00–15:00
  • sobota: 11:00–17:00
  • niedziela: 11:00–17:00

Rymanów noclegi

Rymanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Rymanów
Normalna
pijalnie wód
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022