Główna Pijalnia Wód w Rymanowie Zdroju

Główna Pijalnia Wód w Rymanowie Zdroju
49°32'44" N, 21°51'2" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 11:00–15:00
  • wtorek: 11:00–15:00
  • środa: 11:00–15:00
  • czwartek: 11:00–15:00
  • piątek: 11:00–15:00
  • sobota: 11:00–17:00
  • niedziela: 11:00–17:00

Główna Pijalnia Wód Mineralnych w Rymanowie Zdroju znajduje się w centralnej części Parku Zdrojowego, tuż obok tężni solankowej oraz ławeczki Anny Potockiej. Jest to jedna z kilku pijalni w tym uzdrowisku, dlatego nosi nazwę Pijalni Głównej. Przed paru laty przeszła gruntowną rewitalizację, kiedy ze starej, zmurszałej, stuletniej Pijalni zostały tylko fundamenty. Obecnie pijalnia jest rozbudowana o przylegające do niej, zadaszone tarasy. Cały budynek zbudowany jest z drewna.Wewnątrz Pijalni Głównej znajduje się ujęcie wód. Można je zobaczyć, źródła bowiem są pod ogromną, walcowatą pokrywą z hartowanego szkła. We wnętrzu pijalni są wyeksponowane historyczne zdjęcia z uzdrowiska. Wnętrze jest bardzo klimatyczne. Oprócz wód mineralnych można się tu również napić kawy. W Pijalni Głównej dostępne są wody ze źródeł: Tytus, Klaudia i Celestynka.

Główna Pijalnia Wód Mineralnych
ul. Parkowa, Rymanów Zdrój
 

Rymanów noclegi

Rymanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1168352 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021