Główna Pijalnia Wód w Rymanowie Zdroju, mokunka

Główna Pijalnia Wód w Rymanowie Zdroju

(4.8 głosów: 4)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Główna Pijalnia Wód Mineralnych w Rymanowie Zdroju znajduje się w centralnej części Parku Zdrojowego, tuż obok tężni solankowej oraz ławeczki Anny Potockiej. Jest to jedna z kilku pijalni w tym uzdrowisku, dlatego nosi nazwę Pijalni Głównej. Przed paru laty przeszła gruntowną rewitalizację, kiedy ze starej, zmurszałej, stuletniej Pijalni zostały tylko fundamenty. Obecnie pijalnia jest rozbudowana o przylegające do niej, zadaszone tarasy. Cały budynek zbudowany jest z drewna.Wewnątrz Pijalni Głównej znajduje się ujęcie wód. Można je zobaczyć, źródła bowiem są pod ogromną, walcowatą pokrywą z hartowanego szkła. We wnętrzu pijalni są wyeksponowane historyczne zdjęcia z uzdrowiska. Wnętrze jest bardzo klimatyczne. Oprócz wód mineralnych można się tu również napić kawy. W Pijalni Głównej dostępne są wody ze źródeł: Tytus, Klaudia i Celestynka.

Główna Pijalnia Wód Mineralnych
ul. Parkowa, Rymanów Zdrój
 Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 11:00–15:00
  • wtorek: 11:00–15:00
  • środa: 11:00–15:00
  • czwartek: 11:00–15:00
  • piątek: 11:00–15:00
  • sobota: 11:00–17:00
  • niedziela: 11:00–17:00

Rymanów noclegi

Rymanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Rymanów
Inne budowle
Normalna
pijalnie wód
49°32'44N, 21°51'2E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021