Głębowice

(4.4 głosów: 5)

Głębowice to historyczna wioska położona na Dolnym Śląsku, w powiecie wołowskim, na wschód od Wińska, na skraju Wzgórz Trzebnickich.Historia Głębowic

Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z XIV wieku, a w 1676 roku alzacki pułkownik w armii cesarskiej - Johann Adam von Garnier, ufundował w Głębowicach klasztor karmelitów i kościół Św. Eliasza. Fundator osiadł przed śmiercią w Głębowicach i wstąpił do zakonu. Klasztor funkcjonował we wsi do 1810 roku. 

Atrakcje w Głębowicach

- Późnobarokowy zespół poklasztorny z XVII wieku - kościół Św. Eliasza Proroka i klasztor, odrestaurowany na początku XXI wieku, obecnie w dawnym klasztorze mieści się hotel- Klasycystyczny pałac ufundowany przez rodzinę von Rödern pomiędzy 1802 a 1826 rokiem, dziś zarówno pałac, jak i przylegający do niego park popadają w ruinę

- Kalwaria zbudowana przez karmelitów przy drodze między Głębowicami a Trzcinicą Wołowską. Do naszych czasów przetrwało 7 z 14 kapliczekPierwotny autor treści: Barbara Michalewska

Głębowice noclegi

Głębowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Głębowicach. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°26'54N, 16°44'13E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021