Głazowisko Rutka, Joanna

Głazowisko Rutka

(5 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Głazowisko Rutka w Suwalskim Parku Krajobrazowym jest wielkim skupiskiem głazów narzutowych pozostawionych przez lodowiec około 12 tysięcy lat temu. Głazy rozrzucone są na płaskim terenie wykorzystywanym jako pastwisko. Dominują tu granity i gnejsy, ale można spotkać także inne rodzaje skał. Większość głazów prawie w całości znajduje się na powierzchni gruntu, co ułatwia ich oglądanie.

Głazowisko Rutka określane jest jako tzw. bruk lodowcowy. Powstało ono w wyniku rozmycia gliny zwałowej przez wody topniejącego lodowca.

Głazowisko Rutka, Joanna
Głazowisko Rutka, Joanna


Na obszarze 49 ha obejmującym oprócz Głazowiska Rutka także pobliskie jezioro Linówek i „amfiteatr Wodziłkowski” utworzono rezerwat przyrody „Rutka”. Na terenie głazowiska poprowadzone zostały ścieżki poznawcze: „Skały i minerały Suwalskiego Parku Krajobrazowego” oraz „Porosty”. Obok jest dogodny parking dla samochodów i rowerów.

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Głazowisko Rutka, Joanna
Głazowisko Rutka, Joanna
Głazowisko Rutka, Joanna
Głazowisko Rutka, Joanna
Głazowisko Rutka, Joanna
Głazowisko Rutka, Joanna
Normalna
głazy narzutowe
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022