Góry i Pogórze Izerskie wrzesień 2018r.

Najnowsze posty widoczne są u góry
2019-03-17 18:09:57

[cytuj autor='Ela'] Pięknie spędzony czas. Dużo zobaczyliście. Warto jest wejść na zamek w Świeciu. Z zewnatrz nie widać jak duży jest to obiekt.  W okolichach znajduje się zamek Rajsko. Ciekawą opcją jest też zwiedzenie zamku Lenno we Wleniu. Obecnie oprowadzają po nim przewodnicy, a z wieży rozciąga się piękna panorama. Warte zobaczenia są założenia w Maciejowcu, można tam zobaczyć pałac, dwór, oraz Dziki Wąwóz.  [/cytuj]

Było świetnie, zwłaszcza, że dużo zobaczyliśmy. Nie byliśmy w zamku Rajsko, a we Wleniu byliśmy kilka lat temu. W Maciejowcu i Dzikim Wąwozie też nie byliśmy, ale następnym razem... :-)

2019-03-15 09:00:17

[cytuj autor='Ela'] Pięknie spędzony czas. Dużo zobaczyliście. Warto jest wejść na zamek w Świeciu. Z zewnatrz nie widać jak duży jest to obiekt.  W okolichach znajduje się zamek Rajsko. Ciekawą opcją jest też zwiedzenie zamku Lenno we Wleniu. Obecnie oprowadzają po nim przewodnicy, a z wieży rozciąga się piękna panorama. Warte zobaczenia są założenia w Maciejowcu, można tam zobaczyć pałac, dwór, oraz Dziki Wąwóz.  [/cytuj]

Witaj Ela po dłuższej przerwie :) Byliśmy w tym Świeciu, faktycznie zamek ciekawy choć pewnie się zmienil od naszej wizyty, bo prace tam były... Rajsko było wtedy niedostępne z tego co pamiętam

Ela
2019-03-14 15:22:00

Pięknie spędzony czas. Dużo zobaczyliście. Warto jest wejść na zamek w Świeciu. Z zewnatrz nie widać jak duży jest to obiekt.  W okolichach znajduje się zamek Rajsko. Ciekawą opcją jest też zwiedzenie zamku Lenno we Wleniu. Obecnie oprowadzają po nim przewodnicy, a z wieży rozciąga się piękna panorama. Warte zobaczenia są założenia w Maciejowcu, można tam zobaczyć pałac, dwór, oraz Dziki Wąwóz. 

2019-02-25 13:46:37

Bardzo malownicza okolica :) Pieczątki znane nam są i my swego czasu szukalismy ich i gromadziiśmy w worku wspomnień :)

2019-02-22 00:03:58

[cytuj autor='Marcin M'] Dzięki :-) i jakie plany na ten rok?   [/cytuj]

Plany na ten rok są jeszcze na etapie dyskusji.Jest tyle ciekawych miejsc gdzie chciałoby się być.

2019-02-21 21:45:31

[cytuj autor='marian'] Wspaniała,dobrze zaplanowana wycieczka.Już nie mogę się doczekać ciepła by zaplanować jakiś wypad.     [/cytuj]

Dzięki :-) i jakie plany na ten rok?

2019-02-21 13:01:47

Wspaniała,dobrze zaplanowana wycieczka.Już nie mogę się doczekać ciepła by zaplanować jakiś wypad.

2019-02-17 19:41:39

[cytuj autor='Maciej A'] Będę Ci kibicował. Ten temat tkwi i w mojej głowie. Zarzuciłem go kiedyś. Później coraz bardziej ograniczony czas - przerzuciłem na inne sprawy, ale chciałbym do tego wrócić jak będą sprzyjające okoliczności.   [/cytuj]

Od kilku lat na spokojnie "robię" GSB i nie sądzę bym w tym roku skończył. Najmniej poznałem Beskid Niski czy tez Bieszczady, więc dużo jeszcze przede mną :-)

2019-02-17 19:28:21

[cytuj autor='Roman Świątkowski'] Fajnie. Nie miałem okazji połazikować po tych Izerskich górkach. Karkonosze tak mogę powiedzieć śmiało w 90% a izerskie tylko rąbkiem a to się nie liczy - mianowicie Szklarska Poręba i Wysoki Kamień. Może kiedyś tak jak Ty i mi się uda tam powędrować. Plany mam takie aby raz jeszcze powędrować GSB - cały od Wołosatego do Ustronia. Dawno ,dawno temu wędrowałem i chciałbym go powturzyć, oczywiście bez bicia rekordu dlatego potrzebny urlop lub np emerytura. Może uda się coś wykombinować wczesniej. [/cytuj]

Od Wołosatego do Ustronia....to byłoby coś, ale jest to do zrealizowania. Jeżeli urlop ma 26 dni + sobota i niedziela, więc...Sądzę, że w ciągu 36 dni (urlop + weekendy) spokojnie można to zrobić. Co do Izerów.. Na Wysokim Kamieniu byłem ponad 10lat temu i wtedy też miałem kwaterę w Szklarskiej. Fajny jest szlak z Polany Jakuszyckiej do Świeradowa.

2019-02-17 19:05:10

[cytuj autor='Joanna'] Nie poznałam jeszcze tych rejonów na żywo, a szkoda. [/cytuj]

Z pewnością warto je odwiedzić, zwłaszcza Halę Izerską, jak również niedalekie zamki lub ich ruiny

2019-02-17 19:01:57

[cytuj autor='Maciej A'] W Karkonoszach bywałem, a ten rejon ominąłem niestety. Do nadrobienia [/cytuj]

...zwłaszcza, że Izery są naprawdę niedaleko :-)

2019-02-16 18:25:48

[cytuj autor='Roman Świątkowski'] Fajnie. Nie miałem okazji połazikować po tych Izerskich górkach. Karkonosze tak mogę powiedzieć śmiało w 90% a izerskie tylko rąbkiem a to się nie liczy - mianowicie Szklarska Poręba i Wysoki Kamień. Może kiedyś tak jak Ty i mi się uda tam powędrować. Plany mam takie aby raz jeszcze powędrować GSB - cały od Wołosatego do Ustronia. Dawno ,dawno temu wędrowałem i chciałbym go powturzyć, oczywiście bez bicia rekordu dlatego potrzebny urlop lub np emerytura. Może uda się coś wykombinować wczesniej. [/cytuj]

Będę Ci kibicował. Ten temat tkwi i w mojej głowie. Zarzuciłem go kiedyś. Później coraz bardziej ograniczony czas - przerzuciłem na inne sprawy, ale chciałbym do tego wrócić jak będą sprzyjające okoliczności.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: