Miasta rewolucji przemysłowej

Najnowsze posty widoczne są u góry
2019-03-03 18:43:32

W Częstochowie sa dwa muzea związane z przemysłem, jedno zapałek i drugie rud żelaza, oby dwa warte obejżenia. Jest jeszcze rezerwat archeologiczny, choć nie zwiazany z tematem =]

2018-08-22 12:42:33

Warto przejechać się i zwiedzić Łódź w tym celu. Jest to klasyczny przykład takiego miasta. Oraz oczywiście cały górny Ślaśk. 

2018-05-25 11:17:07

Tak, cały Szlak Zabytków Techniki woj. śląskiego się świetnie nada. Katowice to dobry przykład z Nikiszowcem

2018-05-25 08:42:59

[cytuj autor='Piotr Godzik']Dzień dobry, jak temat głosi szukam typowych miast reowulcji przemysłowej w Polsce. Niestety google jest mało pomocny :/ Może wy będziecie? Do napisania tego tematu zainspirowało mnie miasto Żyrardów, gdzie w 1830 powstała przędzalnia. Teraz kompleks częściowo wyburzono, częsciowo się jeszcze zawala, a część zamieniono w hotel (gorąco polecam, jak za hotel za 130zł to daję 8/10), sklepy, parkingi i super mieszkania do kupienia. A gdzie są inne takie miasta w Polce? Strasznie kręci mnie epoka przemysłowa, a jako, że raz miesiącu jadę w Polskę w delegację na tydzień mam okazję zwiedzić wiele ciekawych miejsc.  Co polecacie?  [/cytuj]

http://podroze.se.pl/aktualnosci/jedyny-taki-festiwal-w-polsce-industriada-wskrzesza-najwazniejsze-zabytki-techniki/6381/

2018-05-18 20:20:18

Dzień dobry, jak temat głosi szukam typowych miast reowulcji przemysłowej w Polsce. Niestety google jest mało pomocny :/ Może wy będziecie? Do napisania tego tematu zainspirowało mnie miasto Żyrardów, gdzie w 1830 powstała przędzalnia. Teraz kompleks częściowo wyburzono, częsciowo się jeszcze zawala, a część zamieniono w hotel (gorąco polecam, jak za hotel za 130zł to daję 8/10), sklepy, parkingi i super mieszkania do kupienia.
A gdzie są inne takie miasta w Polce? Strasznie kręci mnie epoka przemysłowa, a jako, że raz miesiącu jadę w Polskę w delegację na tydzień mam okazję zwiedzić wiele ciekawych miejsc. 
Co polecacie?  

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: