Patronaty portalu PolskieSzlaki.pl

Najnowsze posty widoczne są u góry
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114301 kilometrów
2019-09-19 13:44:42

Zapraszamy na IV weekend Dni Karpia, 19 – 22 września

19 września /czwartek/
Karp z wypiekami – warsztaty piekarnicze dla dzieci
MIEJSCE: Piekarnia-Kawiarnia Familijna w Twardogórze, ul. 1 Maja 18
Czy miałeś okazję samodzielnie wyrobić, dekorować i wypiec własne pieczywo? Ciekawi Cię, jak ten proces wygląda? Piekarnia Familijna zaprasza na warsztaty dla dzieci i rodziców, na których każdy uczestnik stworzy własnego karpia z ciasta chlebowego, a następnie wypiecze go w piecu na kamiennej płycie. Pamiątkową „rybkę” każdy uczestnik otrzyma w prezencie.
KOSZT: BEZPŁATNY
INFORMACJA:  tel. 721 844 440

20 września /piątek/ 
Kolacja rybna – Ryba do syta
MIEJSCE: Kawiarnia Parkowa, Milicz
Wyborna uczta, podczas której serwowane będą dania z ryb ze Stawów Milickich. Królować będą oczywiście dania z karpia, ale będzie można skosztować także jesiotra czy suma. Dwa stoły tematyczne: Ze stawu i Z lasu – jego atutem będą dania z dziczyzny. Wieczór urozmaicą: zabawa taneczna, loteria, konkursy, a także wystawa i sprzedaż ozdób z suszu roślinnego Państwa Lesiaków. 
KOSZT: 130/os.
INFORMACJA: tel. 695 821 926 

20 września /piątek/
Kolacja rybna U BARTKA
MIEJSCE: Zajazd U Bartka, Trzebicko Dolne 5
Kolacja rybna w Smażalni U BARTKA to prawdziwe kulinarne święto, na którym nie może zabraknąć smakoszy ryb słodkowodnych. W wieczornym menu serwowane będą rybne smakołyki na ciepło i na zimno, które są specjalnością i pasją właścicieli Smażalni. W trakcie wieczoru przy muzyce na żywo odbędzie się losowanie atrakcyjnych nagród. 
KOSZT: 100 zł/os.
INFORMACJA:  tel. 504 192 870

21 września /sobota/
Dzień Otwarty Centrum Bioróżnorodności nad milickim  Zalewem
MIEJSCE: Centrum Bioróżnorodności nad milickim Zalewem, ul. Kolejowa 10
Poznaj fachowo zaprezentowane walory przyrodnicze, historyczne i kulturowe Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy”. Szczególnie atrakcyjna jest wystawa preparatów zwierząt – można obejrzeć z bliska i pogłaskać: bielika, wydrę, kormorana, perkoza, bobra, dzięcioły, norkę amerykańską oraz kolekcję jaja ptasich. Wystawę uzupełnią ciekawe prezentacje multimedialne. Jest ona szczególnie polecana dla rodzin z dziećmi oraz uczniów.
KOSZT: BEZPŁATNE
INFORMACJA:  tel. 509 760 980 


21 września /sobota/
Wycieczka rowerowa krajoznawczo-edukacyjna
MIEJSCE: Centrum Bioróżnorodności nad milickim Zalewem
Wyrusz trasą rowerową szlakiem dawnej kolejki wąskotorowej z Milicza w kierunku Grabownicy , aby poznać w terenie walory przyrodnicze i kulturowe Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy”. Przejazd rowerem po ścieżce przyrodniczej w rezerwacie przyrody Stawy Milickie oraz wejście na wieżę widokową na Stawie Grabownica. Uczestnicy muszą posiadać własny, sprawny sprzęt rowerowy. Ubezpieczenie we własnym zakresie.
KOSZT: BEZPŁATNY
INFORMACJA: tel. 509 760 981

21 września /sobota/
Obserwacje ptaków z ornitologiem  Pawłem Dolatą
MIEJSCE: Stawy Przygodzickie
Wyrusz z nami bryczką na ornitologiczną przygodę w okolicach stawów przygodzickich. Postaramy się zobaczyć jak najwięcej gatunków ptaków wodnobłotnych. Naszym celem jest delektowanie się kontaktem z przyrodą w swobodnej atmosferze i miłym towarzystwie. Przewodnikiem będzie ornitolog Paweł Dolata z Wielkopolskiego Towarzystwa Przyrodniczo-Krajoznawczego.
KOSZT: dzieci do lat 3 – bezpłatne, dzieci 4–13 lat – 30 zł, dorośli 50 zł/os.
INFORMACJA:  tel. 512 392 243

21 września /sobota/
Tajemnice państwa milickiego Maltzanów – wycieczka objazdowa z przewodnikiem
MIEJSCE: Milicz, dworzec PKP, ul. Wojska Polskiego
Wycieczka objazdowa, podczas której poznasz historię, zabytki i przyrodę dawnego państwa milickiego, którym przez wieki władał ród Maltzanów. Trasa obejmuje zamek myśliwski, Hubertówkę, dziś słynący z kuchni myśliwskiej i karpia, oraz winnicę, gdzie możliwa jest degustacja wina. W programie ciekawe zabytki i pamiątki po Maltzanach w Miliczu, drewniany kościół w Trzebicku, obserwacja przyrody w rezerwacie Stawy Milickie. W c cenie usługa przewodnicka, transport, degustacja soków Z chaty Łaniaków, ubezpieczenie.
KOSZT: 60 zł, dzieci do lat 15 – 40 zł/os.
INFORMACJA:  tel. 605 619 956

21 września /sobota/ 
Kolacja rybna – Ryba do syta
MIEJSCE: Restauracja Karpiówka, Odolanów
Serdecznie zapraszamy na wykwintną kolację rybną połączoną z recitalem gitarowym na żywo w antrakcie kolejnych odsłon kulinarnych . Serwowane będą dania rybne według autorskich przepisów szefa kuchni Anny Marynowskiej. Dobra kuchnia w połączeniu z subtelną muzyką dostarczy ci niezapomnianych wrażeń kulinarno-estetycznych.
KOSZT: 120 zł/os.
INFORMACJA:  tel. 515 277 094

22 września /niedziela/
Bajkowa Dolina Baryczy z Karpiem
MIEJSCE: Krośnicka Kolej Wąskotorowa
Gra terenowa na podstawie baśni Włodzimierza Ranoszka z książki „Bajkowa Dolina Baryczy”, łącząca elementy zabawy oraz edukacji ekologicznej i regionalnej. Postacie Skrzata, Wiedźmy Bary, Króla Olch, Myszylicza, Młynarza, Księżnej, Zielarki i Jasia Walończyka odgrywane są przez ucharakteryzowanych aktorów w bajkowych strojach. Tym idziemy śladem Króla Karpia, by odnaleźć mapę zaginionego bajkowego królestwa. 
KOSZT: dorośli – 30 zł, dzieci do lat 15 – 15 zł, dla dzieci do lat 3 – bezpłatne
INFORMACJA:  tel. 605 619 956

22 września /niedziela/
Bryczki na tropie Baryczy - zwiedzanie kompleksu Stawy Przygodzickie
MIEJSCE: Folwark Jeździecki Jurand, Przygodziczki 
Wyrusz na poszukiwania źródeł rzeki Barycz, podążając wzdłuż jej górnego biegu i pierwszych dopływów. Poznasz bogactwo przyrodnicze kompleksu stawowego Stawy Przygodzickie. Uczestników czeka wiele atrakcji i koszyki piknikowe z rybnymi niespodziankami, przygotowane z lokalnych produktów. 
KOSZT: dzieci do lat 3 bezpłatnie, dzieci w wieku 4–13 lat – 30 zł, dorośli – 50 zł
INFORMACJA:  tel. 512 392 243

22 września /niedziela/
Spacer z ornitologiem
MIEJSCE: Stawno 
Czy ptaki posiadają osobowość? Czy sokoły spokrewnione są z papugami? Dowiedz się, czym jest zjawisko migracji i jak ptaki przygotowują się do wyczerpującej wędrówki. Naucz się rozróżniać w locie czaplę siwą od żurawia i dowiedz się, dlaczego remiz nazywany jest ptasim architektem. Poznaj sekrety życia ptaków oraz terminologię ornitologiczną. Ornitolog udostępnia lunetę. Możliwość wypożyczenia lornetek.
KOSZT: dorośli – 35 zł, dzieci i młodzież do lat 16 – 15 zł/os.
INFORMACJA:  tel. 691 917 887

Wydarzenia na które są wolne miejsca w weekend 19-22 września:
-Wycieczka rowerowa krajoznawczo-edukacyjna/21.09
-Obserwacje ptaków z ornitologiem Pawłem Dolata/21.09
-Tajemnice państwa milickiego Maltzanów – wycieczka objazdowa z przewodnikiem/21.09
-Bajkowa Dolina Baryczy z Karpiem/22.09
-Bryczki na tropie Baryczy – zwiedzanie kompleksu Stawy Przygodzickie/22.09
-Spacer z ornitologiem/22.09

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114301 kilometrów
2019-09-10 11:09:50

Zapraszamy na 3 już tydzień Dni Karpia 2019 w Dolinie Baryczy. Wydarzenia 13-15 września

13 września /piątek/
Spotkanie autorskie – wystawa fotograficzna
MIEJSCE: Wierzchowice
CZAS TRWANIA: 17:00–19:00
Spotkanie z Kazimierzem Laskowiczem – fotografem Doliny Baryczy i wielokrotnie nagradzanym członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody. Tematem spotkania będą zasady fotografowania dzikiej przyrody zgodnie z kodeksem ZPFP oraz omówienie sposobów fotografowania zwierząt na terenie Doliny Baryczy.
KOSZT: bezpłatny
INFORMACJA: tel. 602 237 612

14 września /sobota/
Zawody wędkarskie na Góreczniku
MIEJSCE: Antonin
CZAS TRWANIA: 09:00–13:00
Zdrowa rywalizacja, taaaaakie ryby i fantastyczna zabawa dla każdego członka rodziny bez względu na wiek. Zawody wędkarskie na Góreczniku w 2018 roku zostały najlepiej ocenione przez uczestników imprezy. Przekonaj się sam, dlaczego, biorąc udział w edycji 2019. Rodzinny Park Przygód i Edukacji Górecznik oferuje wiele atrakcji dla dzieci i jest dostosowany pod względem oferty do potrzeb turystyki rodzinnej.
KOSZT: 20 zł/os.
INFORMACJA: tel. 730 744 199

14 września/sobota/
Goszcz na Fali
Miejsce: Goszcz
Czas trwania: 7:00–22:00
Na terenie „monarchii” karpia milickiego zabrzmi muzyka znad wielkiej i małej wody. Plenerowy piknik nad goszczańskim stawem urozmaicą teatralne i plastyczne warsztaty dla dzieci o tematyce wodnej i marynistycznej. Jarmark produktów lokalnych będzie okazją do posmakowania ryb i innych specjałów z Doliny Baryczy. Zawody wędkarskie przy pałacowym stawie przyciągną miłośników ryb. Dla odkrywców historii i tajemnic goszańskiego pałacu możliwość zwiedzania z przewodnikiem. Po zmierzchu rozpocznie się iluminacja świetlna pałacu oraz stawu.
KOSZT: bezpłatny
Informacja: tel. 505 606 966

14 września /sobota/
Obserwacje ptaków z ornitologiem Pawłem Dolatą
MIEJSCE: Stawy Przygodzickie,
CZAS TRWANIA: 10:00–13:00
Wyrusz z nami bryczką na ornitologiczną przygodę w okolicach stawów przygodzickich. Postaramy się zobaczyć jak najwięcej gatunków ptaków wodnobłotnych. Naszym celem jest delektowanie się kontaktem z przyrodą w swobodnej atmosferze i miłym towarzystwie. Przewodnikiem będzie ornitolog Paweł Dolata z Wielkopolskiego Towarzystwa Przyrodniczo-Krajoznawczego.
KOSZT: dzieci do lat 3 – bezpłatne, dzieci 4–13 lat – 30 zł, dorośli 50 zł/os.
INFORMACJA: tel. 512 392 243

14 września /sobota/
VI Rajd Hajstra
MIEJSCE: Moja Wola
CZAS TRWANIA: 10:00–15:00
Spędź aktywnie czas na VI Rajdzie Hajstra – do wyboru masz rodzinny rajd rowerowy na trasie o długości maks. 20 km, bieg przełajowy na trasie o długości max. 10 km lub marsz z kijkami nordic walking na trasie o długości do 10 km. Zapraszamy do wzięcia udziały w rajdzie rodzinnym (trasa do 20 km)
KOSZT: bezpłatny
INFORMACJA: tel. 604 654 165

14 września /sobota/
Rowerem na Ryko(Ptako)wisko
MIEJSCE: rezerwat Stawy Milickie – Kompleks Stawno
CZAS TRWANIA: 16:00–19:00
Zobacz zlatujące się na noclegowisko żurawie i gęsi skąpane w zachodzącym słońcu. Posłuchaj klangoru żurawi przeplatającego się z rykiem byków jeleni czuwających nad swoim stadem. W programie wycieczka rowerowa wokół kompleksu Stawno zakończona na Wieży Ptaków Niebieskich. Ornitolog udostępnia lunetę. Możliwość wypożyczenia lornetek.
KOSZT: dorośli 25 zł, dzieci i młodzież do lat 16 – 15 zł/os.
INFORMACJA: tel. 691 917 887

14 września /sobota/
Aktywnie wśród zamkowych stawów
MIEJSCE: Żmigród
CZAS TRWANIA: 8:00–16:00
Zapraszamy do Żmigrodu! Od 8.00 do 14.00 zawody wędkarskie dla dorosłych i najmłodszych, a ok. godz. 12.00 pokaz wędkarstwa rzutowego. O godz. 11.00, 13.00 i 15.00 zajęcia Spacerkiem po Parku (historia parku pałacowego oraz na turniej w boule). Od godziny 14.00 zostaną udostępnione kajaki (oferta płatna), a o 15.00 – marsz nordic walking pn. W poszukiwaniu karpia. Dla dzieci animacje plastyczne. Stoiska z produktami lokalnymi.
KOSZT: bezpłatne
INFORMACJA: tel. 713 852 758

14 września /sobota/
Bryczką w krainie stawów
MIEJSCE: Parking turystyczny w Rudzie Milickiej
CZAS TRWANIA: 11:00–14:30
Zwiedź bryczką rezerwat ornitologiczny w kompleksie Stawno, wyjątkowy pod względem przyrodniczym i kulturowym. Przejażdżkę połączysz z obserwacją ptaków przez lornetki pod fachową opieką ornitologa.
KOSZT: dzieci do lat 4 – bezpłatnie, dzieci w wieku 5–15 lat– 40 zł, osoby powyżej 15 lat – 60 zł/os.
INFORMACJA: tel. 665 145 094

14 września /sobota/
Złoty Karp
MIEJSCE: Park Natury, Zagroda przy ul. Bartosza, Odolanów
CZAS TRWANIA: 6:00–18:00
Złów swojego złotego karpia, spróbuj, jak smakuje fachowo przyrządzona świeża ryba, a potem wskocz na rower i weź udział w rajdzie rowerowym! W programie występy dzieci i młodzieży z Odolanowskiego Domu Kultury i Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Odolanowie. Możliwość zakupu i konsumpcji pysznych dań rybnych. Zawody wędkarskie 06:00 – 14:00, rajd rowerowy 14:00 - 18:00.
KOSZT: bezpłatny
INFORMACJA: tel. 62 733 13 08

14 września /sobota/
Dzień Otwarty w Gospodarstwie Rybackim Ruda Żmigrodzka
MIEJSCE: Karczma Rybna w Ruda Żmigrodzka
CZAS TRWANIA: 10:30–13:00
Oferta dla rodzin z dziećmi pow. 8. roku życia. Zwiedzanie gospodarstwa rybackiego połączone z obserwacją przyrody na ścieżce dydaktycznej Poznasz tajniki zawodu rybaka stawowego oraz specyfikę i historię rybactwa w Dolinie Baryczy. Zobaczysz z bliska, a może i dotkniesz, żywe ryby na płuczce. Do dyspozycji gości lornetki oraz atlasy roślin i zwierząt.
KOSZT: 20 zł/os.
INFORMACJA: tel. 881 778 707

15 września /niedziela/
Spacer z ornitologiem
MIEJSCE: Kompleks Stawno, rezerwat przyrodniczy Stawy Milickie
CZAS TRWANIA: 9:00–13:00
Czy ptaki posiadają osobowość? Czy sokoły spokrewnione są z papugami? Dowiedz się, czym jest zjawisko migracji i jak ptaki przygotowują się do wyczerpującej wędrówki. Naucz się rozróżniać w locie czaplę siwą od żurawia i dowiedz się, dlaczego remiz nazywany jest ptasim architektem. Poznaj sekrety życia ptaków oraz terminologię ornitologiczną. Ornitolog udostępnia lunetę. Możliwość wypożyczenia lornetek.
KOSZT: dorośli – 35 zł, dzieci i młodzież do lat 16 – 15 zł/os.
INFORMACJA: tel. 691 917 887

15 września /niedziela/
Zawody wędkarskie
MIEJSCE: Gospodarstwo Rybackie Kaszowo
CZAS TRWANIA: 8:00–13:00
Skorzystaj z możliwości spędzenia niedzielnego przedpołudnia w malowniczym miejscu pośród łąk i lasów Doliny Baryczy. Ubiegłoroczny największy okaz z zawodów to karp o wadze 7,5 kg, być może ktoś poprawi ten wynik? Udział dzieci tylko pod opieką dorosłych.
KOSZT: 30 zł/os.
INFORMACJA: tel. 601 727 892

15 września /niedziela/
Bryczki na tropie Baryczy - zwiedzanie kompleksu Stawy Przygodzickie
MIEJSCE: Przygodziczki
CZAS TRWANIA: 11:00–14:30
Wyrusz na poszukiwania źródeł rzeki Barycz, podążając wzdłuż jej górnego biegu i pierwszych dopływów. Poznasz bogactwo przyrodnicze kompleksu stawowego Stawy Przygodzickie. Uczestników czeka wiele atrakcji i koszyki piknikowe z rybnymi niespodziankami, przygotowane z lokalnych produktów.
KOSZT: dzieci do lat 3 bezpłatnie, dzieci w wieku 4–13 lat – 30 zł, dorośli – 50 zł/os., (dodatkowo płatne: możliwość zrobienia ogniska/grilla)
INFORMACJA: tel. 512 392 243

Wydarzenia na które sa wolne miejsca w weekend 13-15 września:
- Dzień Otwarty w Gospodarstwie Rybackim Ruda Żmigrodzka
- Zawody Wędkarskie (Gospodarstwo Rybackie Kaszowo)
- Obserwacje ptaków z ornitologiem Pawłem Dolatą
- Bryczki na tropie – zwiedzanie kompleksu Stawy Przygodzickie
-Rowerem na Ryko(ptako)wisko
- Spacer z ornitologiem

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114301 kilometrów
2019-07-05 10:19:53

Serdecznie zapraszamy na IV Kulinarny Festiwal Kwiatów Jadalnych w Ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy
Temat wydarzenia: Kwiaty w smaku lila-róż
Termin wydarzenia: 13-14 lipca 2019
Szczegóły tego bajecznie kolorowego ismacznego wydarzenia tutaj: https://www.hortulus-spectabilis.com.pl/wydarzenia/336-iv-kulinarny-festiwal-kwiatow-jadalnych

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114301 kilometrów
2018-10-25 10:39:54

Szlaki Macfarlane'a

Na jesienne chłodne dni polecam gorąco książkę Roberta Macfarlane Wydawnictwa Poznańskiego zatytułowaną "Szlaki - Opowieści o wędrówkach". To coś więcej niż zachęcanie do podróży, to również filozoficzna wyprawa w przeszłość po szlakach handlowych, traktach i duktach pielgrzymich. W otoczeniu natury i pięknych krajbrazów, które dla autora mają szczególne znaczenie. Poznaj niezatarte szlaki Europy i Azji...
Polskie Szlaki objęły patronatem tę niecodzienną pozycję. Książkę można kupić np. tutaj.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114301 kilometrów
2018-07-25 09:21:53

Dzień Ratownika Górskiego w Krynicy Zdroju

To już całkiem niedługo, bo 4 i 5 sierpnia 2018! Po raz drugi Fundacja Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego organizuje piknik charytatywny na deptaku w Krynicy Zdroju. To ogólnopolskie wydarzenie promujące górskie aktywności oraz bezpieczeństwo w górach, okraszone wieloma atrakcjami. Dochód z tegorocznej edycji pikniku zostanie przeznaczony na wyposażenie dyżurek GOPR w odpowiedni sprzęt i środki do udzielania pomocy. Szczegółowe informacje o „Dniu Ratownika Górskiego” na profilu Facebook Fundacji GOPR - www.facebook.com/FundacjaGOPR w zakładce „wydarzenia”.

Polskie Szlaki jako patron medialny tego wydarzenia serdecznie zaprasza do wspólnej zabawy na atrakcyjnym deptaku Krynickim!

Avatar użytkownika
Anja Krajtroter 14965 kilometrów
2018-07-09 10:06:34

[cytuj autor='Anna Piernikarczyk']SZYBKI KONKURSPierwsze 3 osoby, które się tutaj zgłoszą, otrzymają od nas zaproszenie na Festiwal Kwiatów Jadalnychw Ogrodach Hortulus w Dobrzycy. Zgłoszenia imieniem i nazwiskiem przyjmujemy tutaj do godziny 11.00 (jednocześnie w wiadomości prywatnej należy przesłać adres pocztowy z tym samym imieniem i nazwiskiem).  Każde zaproszenie jest dla 2 osób.Edytowano: 2018-07-09 08:34:53[/cytuj]

Wysłane:)

 

Edytowano: 2018-07-09 10:32:20

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114301 kilometrów
2018-07-09 08:31:30

SZYBKI KONKURS

Pierwsze 3 osoby, które się tutaj zgłoszą, otrzymają od nas zaproszenie na Festiwal Kwiatów Jadalnychw Ogrodach Hortulus w Dobrzycy. Zgłoszenia imieniem i nazwiskiem przyjmujemy tutaj do godziny 11.00 (jednocześnie w wiadomości prywatnej należy przesłać adres pocztowy z tym samym imieniem i nazwiskiem). 
Każde zaproszenie jest dla 2 osób.

Edytowano: 2018-07-09 10:32:33

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114301 kilometrów
2018-07-06 08:18:16

GOPR Konkurs Wiedzy Górskiej
5 sierpnia 2018 o godzinie 10:00 w Pijalni Głównej w Krynicy - Zdrój
rozpocznie się I pisemny etap  II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Górskiej. Finał Konkursu będzie miał miejsce w tym samym dniu na krynickim deptaku, na scenie przed komisją złożoną z Ratowników GOPR / Przewodników Górskich o godzinie 12:00.

W konkursie może wystartować każdy entuzjasta turystyki górskiej, wspinaczki, narciarstwa lub osoba która uwielbia aktywnie spędzać czas w górach, jest zafascynowana przyrodą, światem gór, lubi odkrywać nowe szlaki i historię z nimi związaną, a wreszcie lubi rywalizację i chce się sprawdzić z innymi. 

ZAPISY NA KONKURS - 4 sierpnia - w godzinach 10:00 - 16:00 w Biurze Organizatora Konkursu na Deptaku w Krynicy Zdrój. Obok dobrej zabawy zapewniamy możliwość zdobycia nowej wiedzy i umiejętności górskich jak również zdobycia cennych zestawów sprzętu turystycznego znanych marek światowych.

http://fundacja.gopr.pl/II-Og-lnopolski-Konkurs-Wiedzy-G-rskiej

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114301 kilometrów
2018-07-03 13:13:41

FUNDACJA GOPR „Dzień Ratownika Górskiego”, 4-5 VIII KRYNICA - ZDRÓJ

Miło nam poinformować, że ponownie objęliśmy patronatem to ciekawe wydarzenie!

W dniach 04-05 sierpnia 2018 w Krynicy – Zdroju już po raz drugi odbędzie się ogólnopolska impreza organizowana prze FUNDACJĘ GOPR pod hasłem „Dzień Ratownika Górskiego”.

Impreza ma na celu przybliżenie pracy Ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz promocję zasad bezpiecznego przebywania i poruszania się w terenie górskim.

W ramach imprezy planowane są pokazy ratownictwa górskiego, w tym pokazy wysokościowe oraz z udziałem psów ratowniczych GOPR. Równolegle w ramach Akademii GOPR Ratownicy prowadzić będą warsztaty m.in. prawidłowego planowania oraz umiejętności przygotowania się do górskich wycieczek, umiejętności nawigacji w terenie górskim, zachowania się na wodach górskich oraz zasad udzielania I pomocy w górach.

Dodatkowo będzie można obejrzeć przygotowaną specjalnie na te okazję wystawę zdjęć ukazującą pracę ratowników GOPR. W programie imprezy przewidziano również pieszą wycieczkę na Jaworzynę Krynicką z Ratownikami GOPR, wyścig rowerowy UPHILL Jaworzyna, grę terenową na zboczach góry parkowej czy też quiz „Górska Przygoda z Ratownikiem GOPR” z atrakcyjnymi nagrodami.

Podczas dwudniowej imprezy nie zabraknie czegoś specjalnego dla naszych najmłodszych przyjaciół. Do dyspozycji dzieci w ramach „Górskiego Placu Zabaw dla Dzieci – Mały RATOWNIK – Wielka ENERGIA” przygotowana będzie bowiem ścianka wspinaczkowa oraz wiele atrakcji, w tym zabawy z liną, konkurencje sprawnościowe oraz inne ciekawe aktywności (przygotowanie do wyprawy, przeprawa przez rzekę i jaskinie, rozpalanie ogniska i wiele innych).

Całość urozmaicona będzie loterią fantową oraz II Ogólnopolskim Konkursem Wiedzy Górskiej - wszystko z atrakcyjnymi nagrodami! Przeprowadzona zostanie również aukcja charytatywna na rzecz wyposażenie dyżurek GOPR w odpowiedni sprzęt i środki do udzielania pomocy w górach. Na aukcji będzie można wylicytować m.in. pióro podarowane przez Pierwszą Damę – Panią Agatę Kornhauser-Duda, pamiątki z zimowej narodowej wyprawy na K2, czy atrakcyjne vouchery.

Szczegółowe informacje o „Dniu Ratownika Górskiego” na profilu Facebook Fundacji GOPR - www.facebook.com/FundacjaGOPR w zakładce „wydarzenia”.

Zapraszamy do udziału!

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114301 kilometrów
2018-06-18 11:23:21

Chętnie :) Ale teraz to dla nas zbyt odległe miejsca, za to córka jest na Zielonej Szkole nie tak daleko :) Ogrody pociągają mnie i bliżej mamy kilka fajnych, ale pies stanowi przeszkodę na taką wycieczkę :(

Avatar użytkownika
Anja Krajtroter 14965 kilometrów
2018-06-18 11:11:24

[cytuj autor='Anna Piernikarczyk']Portal PolskieSzlaki.pl objął patronatem ciekawe wydarzenie - Festiwal Kwiatów Jadalnych!Festiwal odbywać się będzie w bajkowych Ogrodach Hortulus Spcectabillis w Dobrzycy, w dniach 14-15 lipca 2018. To niezwykle kolorowe wydarzenie, pełne zapachów i smaków. Dowiesz się tutaj wielu ciekawostek, o których dotąd nie miałeś pojęcia! Już dziś serdecznie zapraszamy na ten wyjątkowy kwiatowy festiwal! Edytowano: 2018-06-18 08:43:29[/cytuj]

Ooo Aniu czyżbyś się wybierała w te strony?:)

A Ogrody niezależnie od tego czy są dodatkowe atrkacje czy nie warto zobaczyć. Ja będę znowu w ostatni weekend czerwca:)

 

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114301 kilometrów
2018-06-18 08:39:58

Portal PolskieSzlaki.pl objął patronatem ciekawe wydarzenie - Festiwal Kwiatów Jadalnych!

Festiwal odbywać się będzie w bajkowych Ogrodach Hortulus Spcectabillis w Dobrzycy, w dniach 14-15 lipca 2018. To niezwykle kolorowe wydarzenie, pełne zapachów i smaków. Dowiesz się tutaj wielu ciekawostek, o których dotąd nie miałeś pojęcia! Już dziś serdecznie zapraszamy na ten wyjątkowy kwiatowy festiwal! 

Edytowano: 2018-06-18 08:43:29

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114301 kilometrów
2017-11-17 08:42:14

Miło nam poinformować, że ruszyły zgłoszenia do  VI edycji Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń, która odbędzie się w dniach 9-11.02.2018, podczas Targów Tour Salon w Poznaniu. Do konkursu o „Złoty Ślad” wybranych zostanie 12-14 prelegentów, którzy kolejny raz powalczą o cenne nagrody, prestiż a jednocześnie przeżyją niezapomniane 3 dni wesołej zabawy.

Organizatorzy mają nadzieję, że po raz kolejny zaskoczycie ich ogromną ilością  pięknych wspomnień, cudownych opowieści, niesamowitych przygód i zapierających dech w piersiach zdjęć! 

Oto link:

http://sladamimarzen.pl/wyslij-zgloszenie-na-vi-festiwal-podrozniczy-sladami-marzen/

 

Edytowano: 2017-11-17 08:46:21

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114301 kilometrów
2017-11-07 09:38:47

6-10 listopada 2017 Festiwal Smaku 2017 Tarnowskie Góry i Piekary Śląskie

Kulinarne Święto, jakim jest Festiwal Smaku zawitał obecnie do Tarnowskich Gór i Piekar Śląskich. W dniach 6-10 listopada najlepsze restauracje i kawiarnie w mieście serwują swe popisowe dnia, przygotowane specjalnie na tę okazję. W tej edycji Festiwalu weźmie udział 18 restauracji, a wśród nich Restauracja Sedlaczek, Hotel Restauracja Opera, Restauracja Lawendowy Ogród, Restauracja Dworek Donnersmarck, Mio Caffe i inne. Restauracje będą podawać przystawkę z daniem głównym w cenie 20 zł od osoby oraz napój z deserem w cenie 10 zł od osoby. Warto wcześniej zarezerwewować stolik, bowiem Festiwal cieszy się dużą popularnością. Wszystkie Restauracje biorące udział w Festiwalu wraz z oferowanym Menu podczas tego wydarzenia dostępne są tutaj.
Więcej o tej edycji Festiwalu Smaku przeczytasz Więcej o Festiwalu przeczytasz tutaj.

Edytowano: 2017-11-09 14:19:25

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114301 kilometrów
2017-10-18 09:11:41

Podróże do głębi - 27-29 października 2017

W ostatni weekend października czyli 27-29 zapraszamy do Raciborza, gdzie zawitają najsłynniejsi polscy podróżnicy na najgłośniejszy na Śląsku Festiwal Podróżniczy "Wiatraki". Tegoroczna edycja nosi tytuł Podróże do głębi. Monika Witkowska opowie o samotnej podróży po Pakistanie, Piotr Pustelnik zabierze Was w Himalaje i Karakorum, a Marcin Mamoń do samego środka świata wojującego islamu. Najwyższe szczyty Afryki pokaże Robert Gondek. Nie mniej ciekawa będzie jazda rowerem po zamarzniętym Bajkale z Jakubem Rybickim. Gości oczywiście będzie jeszcze więcej, m.in: Łukasz Supergan, Magda Bębenek, Mateusz Waligóra, Marek Arcimowicz oraz Raciborzanie: Marek Motylewicz i Tomasz Kiziak. 
Festiwal odbywać się będzie kolejny raz w sali widowiskowej Raciborskiego Domu Kultury, przy ul. Chopina 21.

Wstęp jest odpłatny:
Blok szkolny (piątek): 6 zł za pokaz
Część festiwalowa (sobota i niedziela): bilety całodniowe normalny 20 zł, ulgowy 15 zł
Biuro festiwalowe (sprzedaż biletów) będzie czynne na godzinę przed rozpoczęciem pokazów w sobotę i niedzielę
Przedsprzedaż:
Raciborskie Centrum Turystyki
Racibórz, ul. Opawska 38 Galeria Dukat, vis a vis E. Leclerc
Czynne: 10.00 – 17.00 (w soboty do 13.00)

Oficjalna strona Festiwalu

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114301 kilometrów
2017-09-01 08:48:36

Niedawno patronowaliśmy nad wydarzeniem Dzień Ratownika Górskiego w Krynicy, który organizowała Fundacja GOPR a dziś prosimy o wsparcie dla córki jednego z Ratowników - Roberta, który nigdy nie odmawia pomocy innym. Teraz jego 7-letnia córka Maja jest ciężko chora i liczy na naszą pomoc!

http://fundacja.gopr.pl/ZBI-RKA-CHARYTATYWNA-DLA-7-LETNIEJ-C-RKI-RATOWNIKA-GOPR

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020