Pierwszy raz w góry gdzie polecacie?

Najnowsze posty widoczne są u góry
2019-08-08 12:02:33

Zapraszamy do Beskidu Sądeckiego :) Jeśli macie zamiar wybrać się na kilka dni to polecamy zatrzymac się w Ryterskim Raju - https://www.ryterski.pl/, świetna baza wypadowa. W okolicy dużo szlaków turystycznych, ścieżek rowerowych. Jak na początkujących, mysle że będziecie zadowoleni. Powinniście być zadowoleni.

2019-07-27 18:37:05

Dla początkujących dobre są Świętokrzyskie. Nie za wysokie. Jest też trochę różnych zabytków, muzeów. . 

Kielce nie metropolia a ciekawe miasto

2019-07-25 12:45:26

Mieszkam w małoolsce i mogę w sumie polecic wiele fajnych miejsc w naszej okolicy, ale jesli interesują Was jakieś szlaki i wycieczki górskie to fajną baza noclegową jest na pewno - https://www.ryterski.pl/, jest tu mnóstwo szlaków turystycznych i tras rowerowych :)

Edytowano: 2019-07-25 12:47:12

Edytowano: 2019-07-25 12:47:44

2019-03-06 14:43:41

[cytuj autor='Boniunio'] Witam. Rok w rok latem wyjeżdzam nad morzę i nadszedł ten moment żeby coś zmienić :-) Zamierzamy z narzeczoną wyjechać w tym roku w góry ale niestety nie wiemy gdzie pojechać więc zwracam się do Was z proźbą żebyście polecili coś gdzie można fajnie spędzić czas. Zależy mi na prostych trasach z naprawde ładnymi widokami bo chcemy trochę poznać te polskie góry. Było by fajnie jak by w okolicy było też coś ciekawego to zwiedzania. Z góry dziękuje za pomoc Ostatnio edytowany: 2016-03-29 11:58 [/cytuj]

Według mnie pierwszy wyjazd w góry powinien być zdecydowanie rekreacyjny i nie powinniśmy zmuszać się do niczego. Warto wybrać miejsce, w którym prócz chodzenia po górach czy innych trasach turystycznych można również np. pojeździć na rowerze, konno, spróbować nording walking czy innych rozrywek. Ja ze swojej strony polecam Beskid Sądecki - jest ogromny wybór tras turystycznych - zarówno dla stałych bywalców tras górskich, jak i laików. Ja zatrzymuję się zazwyczaj w Hotelu Klimek w Złockiem. To naprawdę świetne miejsce na wypady górskie, a po nich można zrelaksować się w Aquaparku czy skorzystać z zabiegów SPA. 

2019-02-28 10:08:15

Jak dla mnie jeżeli jest to pierwszy raz, to warto wybrać się w jakieś proste, łagodne góry celem przygotowania do bardziej wymagających wycieczek. 

2019-01-29 14:59:52

Ja pierwszy raz w góry udałem się do karpacza i zakochałem się od tego czasu w górach co roku w okresie ferii zimowych zwiedzam polskie góry.Jakby ktoś potrzebował stronkę z dużym i tanim wyborem noclegów to podsyłam:

https://www.e-wczasy.pl/noclegi/w-gorach

Edytowano: 2019-01-29 15:00:39

2018-12-13 15:19:37

Ja pierwszy raz w górach bylem w Tatrach i uznaje to miejsce za kultowe i najllepsze, ale mozna równie dobrze zacząć od np. bieszczad. 

2018-12-07 16:04:13

ohhh dziękuje bardzo! Jest w czym wybierać. Kochamy spacery, ale to prawda żeby na sam początek w góry na długo nie iść. I raczej chyba wybierzemy okres wiosenny niż zimowy.

2018-12-05 16:40:28

Jako iż góry to jest moje miejsce zamieszkania (Kamesznica w Beskidzie Śląskim) ,zarazem moja pasja i nałóg w jednym to na start poleciłbym coś nie zbyt długiego . Niestety wielu początkujących na starcie od razu chce nie wiadomo jak duże i długie trasy pokonywać , czym wielokrotnie już na starcie z przygodą górską sie zraża do takiej formy spędzania czasu . Lepiej stopniować powoli , bez pośpiechu 

Tutaj zapodam trochę propozycji na start bez zbytniego wysiłku , by się zaaklimatyzować na dobre na przyszłość :)

- Przełęcz Kubalonka - Stecówka (Beskid Śląski)

- Żabnica Skałka - Hala Boracza (można podejść kawałek dalej na Polane Cukiernica - ok.10-15min dalej) (Beskid Żywiecki)

- Góra Żar (można podjechać np. kolejką i potem przejść się aż na Kiczere ) (Beskid Mały)

- Ochodzita i Koczy Zamek w Koniakowie (Beskid Śląski)

- Matyska (Radziechowy)

- Żabnica Skałka - Słowianka ... mozna podejść kawałek dalej 10-15 na Suchy Groń (Beskid Żywiecki)

- Równica (Beskid Śląski)

- Szyndzielnia (Beskid Śląski) można kolejką podjechać i potem przejść się na Klimczok (Beskid Śląski)

- Skrzyczne wjechać kolejką do góry ,a potem przejść się na Malinowską Skałę (Beskid Śląski)

- Dolina Zimnika (Lipowa , Ostre , Beskid Śląski)

- Dolina Twardorzeczki w Twardorzeczce (Beskid Śląski)

- Magurka Wilkowicka np. z Przełeczy Przegibek lub asfaltem z Wilkowic ul.Harcerką jako dobra alternatywa dla rodzin z wózkami :) )  (Beskid Mały)

- Czantoria ... można wyciągiem wjechać (Beskid Śląski)

- Dolina Wapienicy (Beskid Śląski)

- Wisła Zapora - Pasmo Cieńkowskie (Beskid Śląski)

- Jaworzynka - Trojstyk Beskidzki 

- Wisła Jawornik - Soszów (Beskid Śląski)

- Zwardoń - Rachowiec , ew.start z miejscowości Sól po drugiej stronie góry :) 

- Jaworzynka - Girova (Beskid Śląski , szczyt po czeskiej stronie)

- Glinka Granica - Krawców Wierch (Beskid Żywiecki)

- Wąwóz Homole (Pieniny)

- Tatrzańskie Doliny : Kościelisko - Chochołowska , Strążyska , Białego , Ku Dziurze (na końcu jaskinie w której można się "zagłębić" :) ) , Jaworzynki .....

- Błędne Skały w Górach Stołowych

I wiele innych propozycji bym jeszcze znalazł 

Są tu górki nawet takie , które w kilka minut zdobędzicie , takie do godziny,dwóch w jedną stronę itd 

Więc takie nawet dla osób z kiepską kondycją na góry itd :)

2018-12-05 14:49:14

To zależy w zimie i pagórki mogą się okazać nie do zdobycia.

2018-12-05 12:55:45

Ja bym z chęcią skorzystala z propozycji :) Zależy nam na łatwym, ale kilkugodzinnym szlaku. Pytanie które góry łatwiejsze dla poczatkujących??

2018-10-22 09:43:14

Ja polecam Tatry lub Pieniny, gdzie bez problemu można dopasować łatwy szlak na rozgrzewkę oraz dla początkujących osób. Akurat w tej kwestii chetnie pomożemy i doradzimy, to samo dotyczy się również noclegu :)

Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: