Apteczka na wycieczkę

Najnowsze posty widoczne są u góry
2019-11-24 14:29:00

[cytuj autor='Trip_pl'] Apteczka to absolutna konieczność. Moim zdaniem warto sugerować się tym, co przewodnicy i ratownicy zalecają spakowac i zabierać w niej. [/cytuj]

Absolutnie koniecznosc.... nie ma co sie zastanawiac zawsze lepiej miec ja w poblizu.

https://smilehi.pl/

2019-01-12 19:58:06

Apteczka to absolutna konieczność. Moim zdaniem warto sugerować się tym, co przewodnicy i ratownicy zalecają spakowac i zabierać w niej.

2018-11-29 13:58:03

Ja zabieram samochodową w miękkim opakowaniu.

2018-02-20 11:54:21

Apteczka jest ważna, ja jestem zdania, że lepiej skompletować samemu niż kupować gotową, bo można bardziej dopasować do potrzeb swojej rodziny

2015-10-27 20:58:59

Warto też dostosować wyposażenie apteczki do liczby osób. Jedna apteczka starczy w przypadku rodziny trzyosobowej (z jednym dzieckiem), ale już w przypadku pięciu osób mogą pojawić się pewne braki. Różne rzeczy mogą się wydarzyć, oczywiście nie życzę nikomu wypadku, ale w przypadku gdy większa liczba członków rodziny zostanie w jakichś okolicznościach poszkodowana to warto mieć odpowiedni zapas bandaży, opatrunków i środków odkażających. Jedna apteczka na całą rodzinę może okazać się niewystarczająca.

2015-06-11 09:02:07

[cytuj autor='Leniski Patryceke'] Mogę się zgodzić z tym. Ceny apteczek są bardzo wysokie jak na kilka bandaży, najlepiej o różnych długościach. Kilku plasterów i wody utlenionej. A do tego potrzeba jeszcze sporo proszków przeciw bólowych i do tego coś od brzucha, biegunki, ukąszeń. Trzeba też wiedzieć czy ktoś nie posiada jakiegoś uczulenia, bo wtedy do nasza apteczka troszkę podrośnie. W góry i nad morze neistety trzeba zabrać inne preparaty. Nad morzem to coś na słoneczko i na brzuszek. W góry na ukąszenia, skaleczenia + złamania. Do tego trzeba dobrać ubezpieczenie ale teraz to nie problem coś znaleść. Np.: w rankopmacie jest sporo ofert, można tam coś dobrać. [/cytuj]

W apteczkach radziłbym zamienić wodę utlenioną na środek, który działa bardziej antyseptycznie np. "Octenisept" jest droższy, ale na pewno wart swojej ceny natomiast z środkami przeciwbólowymi także bym uważał w zależności czy kompletujemy apteczką dla siebie czy na zorganizowany wyjazd. Ogólnie, jeżeli chodzi o tabletki zalecałbym ostrożność.

2015-06-10 16:41:23

[cytuj autor='Frankowski Jacek']Witam, Myślę, że temat jest już nieaktualny, ale może być pomocny na przyszłość. Co masz na myśli pisząc: „zorganizować kolonię na czas ferii dla dzieci w góry”? O ile dobrze pamiętam, a muszę przyznać, że już dość dawno nie organizowałem kolonii to takie sprawy regulują przepisy państwowe. Wracając do apteczki myślę, że jednak najlepszym i najtańszym sposobem zorganizowania dużej apteczki jest zakup wszystkich materiałów, jakie Ci są potrzebne osobno. Pamiętaj, że kupując apteczkę gotową często płacisz dodatkowo za logo firmy. Natomiast kupując materiały osobno możesz je spakować, w co Ci będzie wygodnie np. w mały plecak, chlebak itp. a dla lepszego oznaczenia wyszyć lub przyszyć w widocznych miejscach symbol „czerwonego krzyża”. [/cytuj]

Mogę się zgodzić z tym. Ceny apteczek są bardzo wysokie jak na kilka bandaży, najlepiej o różnych długościach. Kilku plasterów i wody utlenionej. A do tego potrzeba jeszcze sporo proszków przeciw bólowych i do tego coś od brzucha, biegunki, ukąszeń. Trzeba też wiedzieć czy ktoś nie posiada jakiegoś uczulenia, bo wtedy do nasza apteczka troszkę podrośnie. W góry i nad morze neistety trzeba zabrać inne preparaty. Nad morzem to coś na słoneczko i na brzuszek. W góry na ukąszenia, skaleczenia + złamania. Do tego trzeba dobrać ubezpieczenie ale teraz to nie problem coś znaleść. Np.: w rankopmacie jest sporo ofert, można tam coś dobrać.

2015-01-30 14:33:53

Witam,

Myślę, że temat jest już nieaktualny, ale może być pomocny na przyszłość. Co masz na myśli pisząc: „zorganizować kolonię na czas ferii dla dzieci w góry”?

O ile dobrze pamiętam, a muszę przyznać, że już dość dawno nie organizowałem kolonii to takie sprawy regulują przepisy państwowe.

Wracając do apteczki myślę, że jednak najlepszym i najtańszym sposobem zorganizowania dużej apteczki jest zakup wszystkich materiałów, jakie Ci są potrzebne osobno. Pamiętaj, że kupując apteczkę gotową często płacisz dodatkowo za logo firmy. Natomiast kupując materiały osobno możesz je spakować, w co Ci będzie wygodnie np. w mały plecak, chlebak itp. a dla lepszego oznaczenia wyszyć lub przyszyć w widocznych miejscach symbol „czerwonego krzyża”.

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: