Kijki trekingowe - co polecacie

Najnowsze posty widoczne są u góry
2019-09-28 17:29:33

Cześć, 

Ja jestem wyznawcą kijów Black Diamond. Jak dla mnie świtna relcja jakości do ceny. Niezniszczalne, a jak Ci się uda coś jednak w nich rozwalić to wszytskie częsci można dokupić.

https://www.skalnik.pl/sprzet-turystyczny/akcesoria-turystyczne/akcesoria-turystyczne-kije-trekkingowe

Tu sobie możesz poatrzeć. jest największy wybór kijów w necie.

2019-01-12 20:00:43

Kijki powinny być dopasowane do wzrostu, rodzaju aktywności oraz przede wszystkim gór czy powierzchni po jakiej będziemy chodzić i w konsekwencji ich używac.

2018-11-29 20:01:58

Takie , nie takie , drogie be , tanie be ... kijek kijkowi nie równy . Ja miałem kijki 1 parę przeszło 9lat i były bardzo ekspoatowane w górach ... a kupiłem je za 14,99 z wysyłką (za parę :D)  Dopiero nie dawno je szlag trafił , bo końcówka na dole pękła . Owszem da się ją wymienić . Lecz ten element kosztuję więcej niż za oba kijki dałem :) Więc sensu nie widzę :) 

Wielu z kijków się śmieje iż to dla "dziadów" dobre . Jeszcze wiekowy nie jestem aż tak ,a mimo to w plecaku idąc w góry zawsze mi towarzyszą np.przy stromych zejściach/wejściach znacznie ułatwiają i do tego przyśpieszenia dodają :)  ... albo w zimie idąc po sporych opadach śniegu chronią przed ew.wpadnieciem do głębokiego śniegu po pas :) ... i wiele innych plusów :) Do tego znacznie zmiejszają obciążenie chociażby kręgosłupa ...

Edytowano: 2018-11-29 20:08:41

2018-11-29 13:59:39

Na poczatek wystarczą tanie, jak się połknie bakcyla to wtedy profesjonalne kupujmy :)

2016-03-03 15:05:52

Ja zawsze kupuje kije trekingowe w tym sklepie internetowym www.e-horyzont.pl/sprzet-turystyczny-gorski/sprzet-turystyczny/kije-trekkingowe-nordic-walking.html posiadają oni bardzo szeroki asortyment, a sprzęt który proponują jest bardzo dobrej jakości. Ja kupuję w tym sklepie również odzież i buty, zawsze jestem z zakupów zadowolona.

Ostatnio edytowany: 2016-03-03 15:06

Ostatnio edytowany: 2016-03-03 16:38

2014-06-30 00:11:11

Nie kupuj takich kijków, bo to szkoda kasy - lepiej niewiele dołożyć, a mieć coś czego później nie będziesz musiał wymieniać jak wyjdziesz w góry, a różnica jest wysoka. 

Rzuć okiem na to: http://orlabaszta.pl/kije-turystyczne/165-kije-trekkingowe-fizan-compact.html

To są świetne kijki, a masz tutaj aktualnie na nie promocję ;)

2014-06-27 14:48:30

Podstawowe różnice to np. rączka kijków.

Kijki do Nordic Walking mają specjalnie wyprofilowaną rękojeść oraz rękawiczkę/opaską umożliwiającą przyczepienia i do ręki, co umożliwia zastosowanie techniki Nordic Walking, w której nie trzyma się kijka.

Natomiast kijki trekkingowe mają rękojeść prostą, przystosowaną do trzymania kijka w pozycji pionowej, a przed zgubieniem chroni taśma taka jak w kijkach narciarskich. Kijki trekkingowe powinny mieć też większą wytrzymałość, bardzo często opieramy się na nich całym ciężarem nierzadko powiększonym o wagę plecaka.

2014-06-27 14:21:55

Rozumiem, jednak poradź proszę, jak rozpoznać, czy kijki są do nordic, czy do trekkingu?

Jak wpisuję na Allegro "kijki trekking", to pojawiają się kijki i do nordic i do trekkingu równocześnie w opisie (swoją drogą- czy isnieją kijki uniwersalne- do obu tych "czynności"?).

PS. Z tą ceną tez oczywiście myślałem, jak radzisz, najpierw chcę kupić jakieś niezbyt drogie, tym bardziej, że kupuję dla 3 osób.

2014-06-27 14:17:01

Jak nigdy nie chodziłeś z kijkami to najprawdopodobniej pierwsze zajedziesz dość szybko. Wiec radziłbym kupić coś tańszego i później wymienić na jakieś lepsze. Przy dłuższych wędrówkach znaczenie ma waga niestety, czym ona jest mniejsza tym więcej musimy wydać.

Kijki z systemem Anti-shock niestety dość często się psują, ale to nie jest oczywiście regułą. Ja swoje pierwsza kijki użytkowałem prawie dwa lata i system wytrzymał. Radziłbym też zobaczyć za kijkami, które mają wydłużone chwyty, co jest bardzo pomocne przy ostrych podejściach i oczywiście należy przede wszystkim zwrócić uwagę czy nie są to kijki do Nordic Walking. 

2014-06-27 13:55:59

Chciałbym zakupić kijki trekkingowe do chodzenia po górkach. Nie będą to wysokie góry, ale może w przyszłości...? Na Allegro widzę tylko kijki z systemem Anti-shock, a czytam tutaj, że nie warto kupować z tym ustrojstwem.

Czy są jakieś kijki w cenie powiedzmy do 50 pln za parę bez tego systemu?

2012-11-27 14:19:57

Witam,
Co prawda z kijkami chodzę też stosunkowo od niedawna (około 1 roku), ale parę swoich uwag mogę Ci przekazać. Jeżeli chodzi o system blokowania to wybierałbym właśnie "klamerkę" jest pewniejsza i bardziej trwała. Chwyty powinny być przedłużane, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem i muszą być wykonane z "gąbki" lub korka. Na cenę w dużej mierze ma wpływ, z czego są wykonane kijki, droższe są wykonane z Tytanu lub włókien węglowych zamiast aluminium i co za tym idzie są lżejsze i wytrzymalsze.

Jednak jestem zdania, że jak na pierwsze kijki to lepiej wybrać coś tańszego i samemu się przekonać.

2012-10-11 12:04:58

Najlepiej nie kupować tych najtańszych z allegro :) Mnie antishock również dość mocno denerwuję ;/

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: