Polska odnowa-kraj pięknieje

Najnowsze posty widoczne są u góry
HostelTolek.pl Domator 17 kilometrów
2019-02-28 10:21:54

To prawda, nasz kraj rozwija się w dobry sposób. Bardzo widać to w miastach, szczególnie w Warszawie, gdzie widać mnóstwo nowych atrakcji i zmian. 

Trampka Nowicjusz 3 kilometrów
2019-01-28 20:17:11

Polska jest pięknym krajem, bez wątpienia mogę to przyznać. Co jakiś czas wybieram się na różne wycieczki i odwiedzam to o czym inni nie mają nawet najmniejszego pojęcia, a powiedzenie "cudze chwalicie, swego nie znacie" sprawdza się w 100%. Mnie zawsze fascynowały jeziora, uwielbiam na nie patrzeć i ostatnio też uczę się także żeglować. No i znalazłam do tego idealne miejsce, bo Stare Drawsko gm. Czaplinek, które znajduje się na przesmyku dwóch jezior Drawsko i Żerdno. Piękne widoki, a jeszcze miejsce Stary Drahim ma tak przepyszną kuchnię, że nigdzie nie można zjeść lepiej

Edytowano: 2019-01-28 20:17:58

ViaAppia_pl Domator 5 kilometrów
2018-11-30 16:20:02

To prawda, Polska jest coraz piękniejsza. Tym bardziej warto sprawdzić Warszawę i jej najbliższe okolice. To piękne miejsce pełne różnorodnych atrakcji. 

Wejherowo Domator 7 kilometrów
2015-04-07 14:11:07

Polecam odwiedzić Wejherowo i znajdującą się tam nowoczesną Filharmonię Kaszubską.

 

www.wejherowo.pl

MHotel_eu Weekendowy turysta 27 kilometrów
2012-11-07 11:44:00

Ja ze swojej strony polecam piękne miasto łodź- przedstawiac nie trzeba,kazdy znajdzie coś dla siebie,mamy tutaj mnóstwo zabytków,atrakcji.

Violetta Wędrowiec 207 kilometrów
2012-09-19 10:04:00

Ta filcharmonia szczecieńska będzie naprawdę piekna..:)))) Niestety nie we wszytskich miastach dzieje się tak dobrze. Na przykład w Lublinie od kilkunastu lat stoi niedokończony budynek filcharmonii. Znajduje się prawie przy głównej ulicy miasta, przy miasteczku akademickim. Codziennie setki studentów z różnych części kraju i nie tylko, przechodzi koło budynku straszącego swoim wyglądem...:(((

Avatar użytkownika
Szczecin Domator 18 kilometrów
2012-08-31 15:18:34

Jeszcze mamy trochę do dodania w tym temacie :) Towarzystwo Urbanistów Polskich rozstrzygnęło konkurs na najlepiej zagospodarowana przestrzeń publiczną w Polsce. I co? W tym roku o tytuły walczyło 18 miast. W kategorii nowo wykreowana przestrzeń publiczna drugie miejsce zdobył Szczecin za zagospodarowanie terenu przy Teatrze Lalek "Pleciuga" wraz z przebudową basenu przeciwpożarowego na fontannę multimedialną. I to jeszcze nie koniec :) W kategorii nowo wykreowana przestrzeń w zieleni wyróżnienie dostał park przy ul. Przygodnej. Zapraszamy do Szczecina, nie tylko obejrzeć konkursowe zakątki ;)

Avatar użytkownika
Szczecin Domator 18 kilometrów
2012-08-29 16:34:01

O, Trójmiasto! :) Szczecin wprawdzie nad morzem nie leży... ale z całego serca polecamy! ;) nie bez powodu! Za to ile jezior mamy! I Odrę żeglowną ;)

danzig Domator 7 kilometrów
2012-08-21 18:54:13

Ja polecam z całego serca Trójmiasto!

Avatar użytkownika
Magiczne_Zakątki Domator 14 kilometrów
2012-08-13 11:26:43

w końcu może wszyscy zaczniemy doceniać piękno naszej ojczyzny

Avatar użytkownika
Szczecin Domator 18 kilometrów
2012-08-08 17:06:52

Z pewnością możemy przytaknąć głosom o "Polskiej Odnowie" :) i przychodzi nam na myśl od razu gmach Filharmonii Szczecińskiej, którego budowa ma zostać ukończona w 2013 roku. Właściwie, nową siedzibę Filharmonii Szczecińskiej trudno będzie nazwać gmachem - kojarzyć będzie się bowiem z lekkością i wizjonerstwem (poniżej zdjęcia). 

Budowa rozpoczęła się w kwietniu 2011 roku. Na międzynarodowy konkurs zgłoszono ponad 40 projektów, a jury, pod przewodnictwem krakowskiego architekta Marka Dunikowskiego, wybrało projekt pracowni Estudio Barozzi Veiga z Barcelony.

Oczywiście, budowla ma stać wizytówką miasta - lekka bryła, dynamika, szklane fasady, strzelistość - w nocy przypominać ma "katedrę światła". Starano się wybrać projekt, który mimo swojej nowoczesności wpasuje się w okoliczne kamienice z wielospadowymi dachami. 

Głównym przeznaczeniem budynku są koncerty muzyki symfonicznej - w budowie są dwie sale koncertowe. Warto zaznaczyć, że zgodnie z założeniem, Filharmonia będzie również otwartą przestrzenią publiczną przez cały dzień dostępną dla odwiedzających. Czyli przestrzenią naprawdę otwartą dla mieszkańców :) 

Zamieszczamy link do strony architektów: http://www.barozziveiga.com/base.html

Jesteśmy dumni z tego projektu. Skoro dyskutujemy o rozwoju, odnowie Polski - co myślicie o tym projekcie?

VillaVerdi_pl Weekendowy turysta 50 kilometrów
2012-07-30 15:27:47

Nie sposób się ztym nei zgodzić,Polska faktcyznie pięknieje,mamy nowe dworce, drogi i lotniska,wiec wszystko na plus. Oby tak dalej! :)

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
2012-07-29 15:20:03

Witam wszystkich . Polska odnowa –kraj pięknieje.

Po zmianie  ustroju na korzyść  dla nas wszystkich Polska  zmienia się ( pięknieje ) nie do poznania .

Podróżując  po  kraju zauważamy  pozytywne  zmiany w  wyglądzie   naszych miast wsi , otoczenia.  Remontowane są  atrakcyjne obiekty , budynki , w tym te zabytkowe na skale światową  wpisane  na listę  UNESCO. Z duma  możemy zapraszać  gości z całego świata  by podziwiać właśnie   takie   zabytki ,Nie wstydząc się ze  cos  tam spadnie komuś   na głowę  bo  budynek  w ruinie.  Jest jeszcze  dużo do zrobienia , ale to co już  zostało  odremontowane i odrestaurowane  napawać powinno nas  duma i optymizmem  na dalsze lata.  To dzięki funduszom unijnym  możemy podziwiać  wlanie takie  piękne  miejsca.   Nie ma miejsca w Polsce  , gdzie  nie jest cos wyremontowane – odnowione , wybudowane , z funduszy  unijnych – ja  takich miejsc  nie  zanam.

Po  1989 roku kiedy  zmienił się  ustrój ( na szczęście dla  nas i naszych pokoleń  ) Polska była w totalnej ruinie .

Pamiętam jak po 89 roku  przyjechali do nas  francuzi w  odwiedziny  ,Niestety nie było czym się pochwalić.  . Obecnie  ci sami francuzi nie mogą wyjść z  podziwu ze   wszystko zmienilo się  nie  do poznania –jest pięknie. 

Sami  stwierdzili ze w Polsce  jest  ładniej niż  u nich  , bo  jest wszystko nowe lub świeżo odnowione  .  No i tak trzymać  włodarze  miast , wsi , gmin ,powiatow i województw.  

Czy nie  przyjemnie jest wsiąść do samochodu i  pojechać  nową  obwodnicą  lub autostrada ( szkoda że są az takie  drogie )   z miasta do miasta w godzinkę  lub krócej .  Mój przykład z Poznania do Gniezna nowa obwodnica  to podróż w  25  minut  , poprzednio  1.5 godziny . Obwodnica  Wrocławia przez most rędziński  –bajeczna jazda.   

 

Szkoda ze  rewitalizacje - odnowę  ryku miasta lub kamienic wokół rynku  niektóre samorządy   robią w  wakacje  ,w czasie  kiedy my turyści ( z  kraju i z zagranicy ) powinniśmy zachwycać się urokiem tych miasteczek . 

 

 Pozdrawiam Karol Barsolis

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020