Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Bielizna termoaktywna, warto?

Najnowsze posty widoczne są u góry
Romanito Domator 12 kilometrów
2020-08-22 17:18:21

Naprawdę polecam bieliznę termo z merino. Jest to wydatek, ale zdarza mi się zabierać jedną lub dwie koszulki merino na wyjazd tygodniowy i są świeże cały wyjazd. Wiem, że może to być sprawa kontrowersyjna, ale merino świetnie daje sobie radę z regulacją termiki ciała, a z takich ciekawostek to udało mi się ostatnio zakupić koszulkę merino z tencelem i pomimo tego, że nie chłodzi, co byłoby idealne na gorączki, to faktycznie jest w niej tak jakoś bardziej rześko, więc idealna sprawa latem. :D

Mountainfreak Domator 19 kilometrów
2020-08-13 09:26:20

BIelizna termoaktywna ma przylegać, ale nie przeszkdzać w ruchu. W zimie dopasowana bilelizna wpływa na oddczuwanie ciepła. Moim zdaniem koniecznie trzeba zainwestować w bieliznę termoaktywną.
Moim odkryciem było fakt, że merino można uzywać w lecie :)

Eligiusz Domator 10 kilometrów
2015-10-18 14:19:44

Też jestem zdania, że dobrze dopasowana (pod względem rozmiaru) bielizna termoaktywna może zauważalnie podnieść komfort podróżowania pieszo. W końcu takie kwestie jak odprowadzanie wilgoci na zewnątrz oraz utrzymanie względnie stałej temperatury ciała są niezwykle istotne w przypadku pieszych wędrówek. Ważne tylko, żeby wybrana bielizna miała dobrą rozmiarówkę i w żaden sposób nie ograniczała naszych ruchów, nie była ZBYT obcisła. Nie ma chyba nic gorszego w kontekście ubioru niż za ciasna bielizna :)

Traper Gekoński Domator 17 kilometrów
2015-05-12 09:54:50

[cytuj autor=' Hotel-Lidia_pl']Ja polecam Brubeska lub ewentualnie McKinley- te dwie firmy trzymają poziom jeżeli chodzi o odzież,blieznę termoaktywną. Nie są też drogie,a to przeciez bardzo ważny czynnik. [/cytuj]

Moim zdaniem brubeck jest jedną z najdroższych firm, a w tesco i innych marketach taka bielizna jakościowo też pozostawia wiele do życzenia, natomiast bielizny firmy spaio ja osobiście używam, mało znana firma o parametrach porównywalnych do brubecka ale jedna znacznie tańsza. Zamierzam tez nowy komplet dokupić, ale już tervel'a to jest z tej samej półki co brubeck mckinley i bruggi  ale o 80 - 100 zł tańsze.

Marcin Walczak Krajtroter 5256 kilometrów
2013-12-24 19:30:15

Bielizna termoaktywna, podobnie jak zwykłe koszulki termoaktywne doskonale sprawdzają się w górach. Każdy z nas się poci i tego nie unikniemy, ale materiały te bardzo szybko wysychają i oddają wilgoć na zewnątrz.  Latem biegam w koszulkach termoaktywnych po górach i raczej bym teraz nie założy zwykłej bawełnianki :)

Hotel-Lidia_pl Weekendowy turysta 60 kilometrów
2013-12-19 12:49:26

Ja polecam Brubeska lub ewentualnie McKinley- te dwie firmy trzymają poziom jeżeli chodzi o odzież,blieznę termoaktywną. Nie są też drogie,a to przeciez bardzo ważny czynnik.

Katarzyna88 Weekendowy turysta 25 kilometrów
2013-12-02 09:45:20

Zgadzam się:) Bielizna termoaktywna znakomicie sprawdza się w górach. Gdyby nie termo, to moja ostatnia wyprawa na Czerwone Wierchy z pewnością zakończyła by się zdrowotnymi konsekwencjami:D

aggussia77 Nowicjusz 4 kilometrów
2013-10-23 09:06:03

Moim zdaniem bielizna termoaktywna to świetna rzecz, byłam dość sceptycznie nastawiona do tego rodzaju odzieży, ale przekonałam się i bardzo sobie chwalę :)

Piotr pobyty.pl Weekendowy turysta 45 kilometrów
2013-07-06 13:05:12

Bielizna termoaktywna to dobry wynalazek, który przydaje się w różnych podróżach i nie tylko

Hotel-Lidia_pl Weekendowy turysta 60 kilometrów
2013-07-04 13:01:46

Beilizna termoaktywna to naprawde znakomita sprawa,jestem jej wielkim zwolennikiem. Bardzo dobrze sprawdza się na rower,podczas biegu czy ogólnie do chodzenia po górach. Jeśli miałbym coś polecać to zdecydowanie Brubeck.

Dominika Domator 23 kilometrów
2013-06-21 08:35:50

Ale ona się także idealnie nadaje w upały, więc jeśli planujesz jakąś aktywność tego lata to zainwestuj w nią już teraz :-)

Konik Domator 6 kilometrów
2013-06-14 15:12:02

Ja dobiero będę mieć okazję wybróbować bieliznę termoaktywną podczas przyszłego sezonu zimowego, na dłuższym wypadzie w polskie góry. Opinie są niby zachęcające, ale człowiek zawsze woli sprawdzić wszystko na własnej skórze.

Alialibabka Domator 17 kilometrów
2013-06-06 09:47:08

Kiedyś myślałam, że bielizna termoaktywna jest dla "słabiaków", bo prawziwy turysta powinien być twardy a nie "mientki" :-) Oczywiście szybko zmieniłam zdanie w momencie, gdy sama miałam okazję jej spróbować - w sezonie wiosennym, jesiennym, a zwłaszcza zimowym nie wyobrażam sobie wyjścia bez takiej właśnie bielizny. Mała rzecz, a efekt piorunujący!

Dominika Domator 23 kilometrów
2013-05-31 18:15:52

[cytuj autor=' MarqoBiker'] To może ktoś z Was poleci mi jakies spodnie na rower ?? Takie aby mozna je ubrac np wiosna iw nich jezdzic rowerem  [/cytuj]

Kup sobie bokserki termoaktywne np. takie http://ramasport.pl/kategorie-glowne/bielizna-termoaktywna2012-02-15-11-46-35/bielizna-meska/bokserki-i-kalesony-termoaktywne/bcm-bokserki-meryl-potowka-blk-dluga-nogawka-detail

i do tego możesz założyć dowolne spodenki i będzie git :-) Wypróbowany sposób.

Ostatnio edytowany: 2013-05-31 18:17

goralek Domator 20 kilometrów
2013-01-07 10:36:01

Bielizna termoaktywna to dobry wybór dla każdego kto uprawia jakiś sport, chodzi po górach czy np. pracuje na zewnątrz zimą. Warto myślę zaopatrzyć się z taką bieliznę i pamiętać aby prać ją ściśle według zaleceń, nie w zwykłych proszkach, a posłuży nam przez lata.

MarqoBiker Zapaleniec 642 kilometrów
2012-12-17 01:38:21

To może ktoś z Was poleci mi jakies spodnie na rower ?? Takie aby mozna je ubrac np wiosna iw nich jezdzic rowerem 

OW-Akces_pl Domator 10 kilometrów
2012-12-16 18:58:19

Zdecydowanie warto! Jest droższa od zwykłej bielizny, ale wydatek jest ze wszech miar opłacalny. Polecam wszystkim, a szczególnie osobom ze skłonnościami do przeziębień. Jest lekka i łatwa do prania. Bez bielizny termoaktywnej nie ma co wyjeżdżać w góry.

jqtnm Nowicjusz 1 kilometrów
2012-11-12 11:29:43

Bielizna termoaktywna daje radę - wydaje mi się, że każdy, kto miał choć trochę styczności z góami, wie, że warto zainwestować w ten element ubioru.

Łukasz Mazurek Zapaleniec 788 kilometrów
2012-10-05 08:28:10

Pewnie że warto. Dodam nawet, że nie warto na niej oszczędzać. Na wycieczki w góry część ekwipunku, która w ważności po butach i plecaku jest na trzeciej pozycji!

starmilks Weekendowy turysta 49 kilometrów
2012-09-21 19:06:35

Według mnie warto. Sam posiadam koszulkę Craft cool i jestem z niej bardzo zadowolony. Używam też jej jako normalnej koszulki sportowej. Jest bardzo lekka i nie przeszkadza w swobodzie ruchów.

Takie koszulki świetnie nadają się do uprawiania sportu dlatego polecam ;)

Włodek109 Włodkowski Domator 7 kilometrów
2012-07-13 17:07:45

zakupiłem w promocjach w sieciówce za małe pieniądze, super rzecz.

Kaska Domator 11 kilometrów
2012-07-09 15:50:08

Mam i nie oddam :), na narty konieczna, choć czas temu jakiś myślałąm, że to kolejna ściema.

VillaVerdi_pl Weekendowy turysta 50 kilometrów
2012-07-03 10:44:41

Ja także jestem zwolennikiem takiej bielizny. Idealnie sprawdza się podczas jazdy na rowerze czy też górskich wspinaczek.

magdalenka Domator 9 kilometrów
2012-06-11 14:55:50

przestalam chorowac od kiedy zainwestowalam w taka bielizne. Zycie ratuja mi leginsy termoaktywne na snowboard. 

Czarodziejki_com_pl Weekendowy turysta 59 kilometrów
2012-04-02 15:17:31

Moim zdaniem jak najbardziej warto,szczególnei jeżeli ktoś lubi aktywny wypoczynek i jazdę na rowerze. Wtedy taka bielizna termoaktywna to prawdziwy skarb,dzieki niej nie pocimy się aż tak bardzo.

Jacek Herok Zapaleniec 471 kilometrów
2012-02-01 20:19:06

Powiem krótko WARTO !!! kiedyś myslałem że wydziwianie tych co nie mają co robić z pieniędzmi. Dziś sam jestem posiadaczem kompletu takowej i uważam że to był dobry a nawet bardzo dobry zakup. Polecam śledzić promocje, za około 100 zl. można dokonać niezłego zakupu. Sczerze polecam.

Nowicjusz kilometrów
2011-11-11 17:08:34

Chcę się podzielić z Wami moimi spostrzeżeniami, otóż, moim zdaniem profesjonalna
 [url=http://www.99shop.pl] bielizna termoaktywna [/url] przeznaczona miezy innymi [url=http://www.99shop.pl] na narty, snowboard, off-road, czy do jazdy na kładach [/url],
jest niezastąpiona w turystyce i sporcie, i nie tylko w tym ekstremalnym (bo tam wymagania są na najwyższym poziomie), ale właśnie w amatorskim no i w szeroko pojętej rekreacji.
W wielu firmach można kupić mniej lub bardziej markową, ale bardzo dobrą bieliznę wykonaną z najnowszej generacji przędz czy dzianin.
Szczególnie właśnie nie można pomijać jej zalet w warunkach jazdy terenowej, gdzie niejednokrotnie jesteśmy zmoczeni, zwykła bielizna bawełniana pozostaje mokra, co niewątpliwie nie należy do przyjemności, [url=http://www.99shop.pl] bielizna termoaktywna [/url]co prawda też, ale ta w odróżnieniu od bawełny, wysycha na ciele. Moim zdaniem warto.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020