czy ktoś jeszcze zbiera GOT

Najnowsze posty widoczne są u góry
2009-12-16 19:36:33
W piątek jadę po odbiór, bo pan wczoraj nie zostawił książeczek :D Ale są sprawdzone, więc pewnie nie było problemów :) Mam nadzieję.
Tak jest, na niektórych szlakach ludzie są bardzo mili, a na niektórych jakby w ogóle człowieka nie widzieli...
2009-12-16 18:44:23
wydaje mi się ,że tak to powinno wyglądać , cała ta zabawa w "zbieranie" punktów ma popularyzować turystyke górską , do miłych ludzi chętnie się wraca. Czasem bym chciał aby było tak jak na niektórych mniej dostępnych szlakach , gdzie ludzie są tylko życzliwi.
2009-12-15 22:14:50
Ja byłem dzisiaj zweryfikować książeczkę. Nikt do mnie nie dzwonił, kazali jutro przyjść. Zobaczę, jak będzie. Poza tym, bardzo miły pan :D
2009-12-14 17:23:36
I stało sie . Zaliczone 263 punkty, przyznana odznka GOT Popularna i Mała Brązowa. W zasadzie tak jak przewidywaliście , poza tym małym problemikiem na początku , wszystko odbyło się bez bólu.
A więc do przyszłego roku , po Małą Srebrną
Pozdrawiam
2009-12-08 17:07:38
a ja już znalazłem par 12 Regulaminu GOT o tym mówi i jest tak jak myślałem. Gdybym wcześniej miał zdobyte jakieś odznaki to powinien przedłożyć dokuemnty ....a tak no ćoż poczekam , w końcu to tylko przy okazji.
A swoą drogą pamietam jak ponad 30 l,at temu zrobiono to własciwie za mnie , pierwszy raz nie każdy wie jak o się robi. No cóż ...kiedyś może będzie lepiej .
2009-12-07 17:52:47
Jak pamietam jak weryfikowano nas w Zakopanym to na miejscu pani kazała nam podliczyc punkty potem zaczeła weryfikowac ksiazeczke.
Po weryfikacji wstawiła pieczatki z nr popularnej u małej brazowej, wpisala nr do książek opieczetowala ze wydala odznaki, kazda strona tez ma stempel z podpisem ze jest po weryfiukacji, dala pieczec z wpisanymi pkt na poczet malej srebnej .... i bylo ok bez problemowo wszystko.
2009-12-07 15:17:02
byłem dziś w Oddziale PTTK , moja książeczka już czekała. Przejrzałem wpisy , na każdej stronie widniała pieczęć osoby , która weryfikowała punkty. Zajrzałem na strone gdzie winny znajdować się wpisy dotyczące zdobytych stopni odznaki GOT, jest "czysta". Zapytałem sie osoby która byłą w oddziale dleczego tak jest. Otzrymałem odpowiedż , że nie wiadomo na jaki "stopień " zbierałem punkty a ponadto powinienem punkty podliczyć. Oświadczyłem ,że nie wiedziałem czy wszystko zrobiłem prawidłowo a ponadto wystarczyło zadzwonić na wpisany przeze mnie numer telefonu, tym bardziej ,że osoba , która przyjmowała ksiązeczke nic mi na ten temat n ie mówiła. Myślę ,że gdybym ubiegał się o wyższe stopnie GOT to wpisałbym to w tą książeczkę , albo załączył "starą " książeczkę . Pytałem kolegi , który także "zbiera: punkty do GOT i on robi podobnie i jak do tej pory nie miał problemów. W związku z tym pytam ...jak powinno być....
pozdrawiam
janusz
2009-11-24 10:37:43
brak jest takich uregulowań dosłownie. Pieczątka do potwierdzania tras w schronisku nie jest firmowa ,problemem jest podpis /potwierdzenie przybycia do np. schroniska/.Często turyści próbują wymusić podpis na bufetowej lub innych pracownikach-jest to niezgodne z Regulaminem GOT.Potwierdza to przewodnik .Często widzę jak przychodzi jedna osoba do schroniska i podbija ok 20-30 książeczek GOT za nieobecnych.Czy jest to w porządku i honorowo ? Może na forum warto podjąć ten temat,zaznaczam że jest to bardzo częsta praktyka.Pracuję w schronisku i nie podpisze takiej książeczek.Schronisko nasze udziela 20% zniżki na nocleg dla posiadaczy legitymacji PTTK i dla osób posiadających zniżki z tytułu posiadania odznak turustycznych -złota, srebrna itd Zniżki udzielamy również dla przewodników i GOPRu.
Z turystycznym pozdrowieniem.
2009-11-23 17:26:10
kiedyś już zdobyłem chyba małą srebrną GOT , jak pamietam nie było jeszcze popularnej , ale dziś nie ma szans na odnalezienie dokumentacji, zreszta nie o to w tym chodzi.
Swoją drogą jestem pasjonatem roweru i zamierzam w przsyłym doku "podjechać " do Prudnika, widziałem chyba w interencie jakąś ciekawą propozycję . A rowerem zjechałem Wysoki Jesennik , Głuchołazy , Zlate Hory, Nysę....... Mam ochotę przejechać szlakiem czarownic. Jesienią i wczesną wiosną zostają mi piesze wyprawy.
Pozdrawiam serdecznie
2009-11-22 19:56:02
Nie powinno być problemu.Część nadwyżki zostanie zaliczona na stopień srebrny. A co do pytania o Sudety, to chodzi oto, że wpisane wycieczki powinny być sprawdzone przez przodownika GOT, który ma uprawnienia na daną grupę górską i potwierdzone jego podpisem. W zasadzie mogę już gratulować zdobycia odznak. I zachęcić do zdobywania następnych stopni. A przy okazji i różnych odznak krajoznawczych. Regulaminy wielu z nich dostępne są na stronie ZG PTTK. Życzę wielu udanych wycieczek satysfakcji ze zobycia kolejnych odznak! :)
2009-11-22 16:38:08
w środę oddałem książeczkę do weryfikacji , zobaczę jak będzie i napisze , a na razie mam spokojnie czekać , jedyne pytanie jakie mi zadano to czy wszystkie trasy były w Sudetach i .....już. Wyliczyłem ,że punktów starczy mi na Popularną , Małą Brązową i pewnie ze 100 jeszcze przepadnie.
Dam znać jak będzie po wszystkim.
2009-11-17 14:18:19
Regulamin kupiłem w Oddziale PTTK w Wałbrzychu za 25 zł , a na Przełeczy Okraj trafiłem na książeczke GOT za całe 10 zł , za to w Oddziale PTTK w Stroniu Sląskim widziałem takie stare książeczki GOT za 3,50.
Newsletter
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2017
Znajdziesz nas na: