Turbacz - opinie o szlaku

Najnowsze posty widoczne są u góry
2019-05-31 12:27:27

[cytuj autor='Anna Piernikarczyk'] Fajnie :) dzięki, już się napalam i oby wszystko doszło do skutku :) [/cytuj]

Jeżeli mógłbym Ci jeszcze coś podpowiedzieć, to rozważ taki wariant:

Dojazd z Rabki na Kulakowy Wierch (to na Zakopiance w stronę Nowego Targu, dostaniecie się tam łatwo busem lub PKS z Rabki, jakieś 15 min. dojazdu. Swój samochód zostawcie w Rabce). A stamtąd idźcie niebieskim szlakiem na Stare Wierchy, a później czerwonym przez Maciejową do Rabki.

Zalety? Nie idziecie tą samą drogą, mniejsza suma podejść (o jakieś 300m), dodatkowe fajne widoczki, krótsza (14,7 km, około 4 h 20 min. bez postojów)

pozdrawiam

2019-05-30 14:23:09

[cytuj autor='Maciej A'] Usiłuję sobie przypomnieć bo moje ostatnie tam pobyty były raczej w niezbyt pogodę. O ile mnie pamięć nie myli to z samego schroniska to wielkich panoram nie ma, ale w pobliżu się znajdą.   [/cytuj]

Fajnie :) dzięki, już się napalam i oby wszystko doszło do skutku :)

2019-05-30 14:00:37

[cytuj autor='Anna Piernikarczyk'] Dzięki Macieju, liczyłam na Ciebie :) Własnie czyta i oglądam i doszłam też do wniosku, że Turbacz za daleko, ale chyba bedziemy podążać tym szlakiem, przez Maciejową i na Stare Wierchy i tam się wrócimy do Rabki, akurat na całodniową spokojną wycieczkę. Czy ze Starych tez są ładne widoczki? Czytałam że tak W planach były Tatry, ale z racji licznych obwarowań jedyny teraz możliwy termin to weekend po Bożym Ciele czyli długi weekend i początek wakacji, więc w Zakopanem to chyba sie ludzie pozabijają wtedy w tych tłumach i korkach, więc sobie odpusimy jednak i zostawimy to na raz następny. Chcemy coś mniej uczęszczanego. [/cytuj]

Usiłuję sobie przypomnieć bo moje ostatnie tam pobyty były raczej w niezbyt pogodę. O ile mnie pamięć nie myli to z samego schroniska to wielkich panoram nie ma, ale w pobliżu się znajdą.

2019-05-30 13:16:08

[cytuj autor='Maciej A'] Z Rabki na Turbacz ok. 16 km i prawie 1000m sumy podejść, nie są to podejścia strome, tylko raczej równomiernie rozłożone. Przeciętnym tempem dorosłego to ok. 6h. A dalej co? Nocleg w schronisku na Turbaczu (oczywiście bardzo polecam)? Myślę iż z nosidłem jeżeli ma to być przyjemna wycieczka to mimo wszystko dla zaprawionych. Dla mnie szlak bardzo fajny, do Maciejowej sporo przyjemnych widoków na okolice Rabki. Od Maciejowej do Starych Wierchów i od Starych Wierchów do Turbacza większość lasem, nie za często szersze widoki. Za to piękna przyroda Gorczańskiego parku na mnie robi wrażenie. Widoki z Turbacza bajeczne, Tatry na wyciągnięcie ręki. Sam miodek J. Gdybym miał szukać alternatywy dla tej trasy na Turbaczu: Z Koninek na Tobołów wyciągiem krzesełkowym (wjazd z nosidłem jednoosobowym krzesłem do przemyślenia, choć może już to testowaliście), stamtąd na Obidowiec i dalej Turbacz, tu nocleg lub zejście do Koninek (niebieskim). Wariant z noclegiem na Turbaczu 6,7 km, ok. 2,5 h. Suma podejść 417m. Z zejściem na dół: 13,3 km, ok. 4 h. Podejść 463m a w dół 790m Z innych: Góra Żar i Osada Czorsztyńska. Bliższe okolice Rabki (Grzebień, Krzywoń, może wieża widokowa na Królewskiej). Albo małe spacerki po Tatrach... [/cytuj]

No i zaraziłeś mnie ta wieżą na Królewskiej :) dzieki wielkie

2019-05-30 13:13:18

Dzięki Macieju, liczyłam na Ciebie :)

Własnie czyta i oglądam i doszłam też do wniosku, że Turbacz za daleko, ale chyba bedziemy podążać tym szlakiem, przez Maciejową i na Stare Wierchy i tam się wrócimy do Rabki, akurat na całodniową spokojną wycieczkę. Czy ze Starych tez są ładne widoczki? Czytałam że tak

W planach były Tatry, ale z racji licznych obwarowań jedyny teraz możliwy termin to weekend po Bożym Ciele czyli długi weekend i początek wakacji, więc w Zakopanem to chyba sie ludzie pozabijają wtedy w tych tłumach i korkach, więc sobie odpusimy jednak i zostawimy to na raz następny. Chcemy coś mniej uczęszczanego.

2019-05-30 12:44:58

[cytuj autor='Anna Piernikarczyk'] Mam pytanko do Krajtroterów dobrych w tym temacie :) Chodzi o wejście na Turbacz od strony Rabki, czy jest ładnie, w miarę prosto czy ze schroniska są ładne widoki jak to piszą i czy my damy radę z nosidłem ? Bardzo prosze o porady, jak nie Turbacz to co w okolicy bliższej lub szerszej  [/cytuj]

Z Rabki na Turbacz ok. 16 km i prawie 1000m sumy podejść, nie są to podejścia strome, tylko raczej równomiernie rozłożone. Przeciętnym tempem dorosłego to ok. 6h. A dalej co? Nocleg w schronisku na Turbaczu (oczywiście bardzo polecam)? Myślę iż z nosidłem jeżeli ma to być przyjemna wycieczka to mimo wszystko dla zaprawionych.

Dla mnie szlak bardzo fajny, do Maciejowej sporo przyjemnych widoków na okolice Rabki. Od Maciejowej do Starych Wierchów i od Starych Wierchów do Turbacza większość lasem, nie za często szersze widoki. Za to piękna przyroda Gorczańskiego parku na mnie robi wrażenie. Widoki z Turbacza bajeczne, Tatry na wyciągnięcie ręki. Sam miodek J.

Gdybym miał szukać alternatywy dla tej trasy na Turbaczu:

Z Koninek na Tobołów wyciągiem krzesełkowym (wjazd z nosidłem jednoosobowym krzesłem do przemyślenia, choć może już to testowaliście), stamtąd na Obidowiec i dalej Turbacz, tu nocleg lub zejście do Koninek (niebieskim).

Wariant z noclegiem na Turbaczu 6,7 km, ok. 2,5 h. Suma podejść 417m.

Z zejściem na dół: 13,3 km, ok. 4 h. Podejść 463m a w dół 790m

Z innych: Góra Żar i Osada Czorsztyńska. Bliższe okolice Rabki (Grzebień, Krzywoń, może wieża widokowa na Królewskiej). Albo małe spacerki po Tatrach...

2019-05-30 11:49:14

Mam pytanko do Krajtroterów dobrych w tym temacie :) Chodzi o wejście na Turbacz od strony Rabki, czy jest ładnie, w miarę prosto czy ze schroniska są ładne widoki jak to piszą i czy my damy radę z nosidłem ? Bardzo prosze o porady, jak nie Turbacz to co w okolicy bliższej lub szerszej 

Myślę też o Mogielicy - jest wieża widokowa, która mnie przywołuje i szlak papieski z Limanowej, ale widzę że można by na niego wejść duzo dalej, nie wiem czy w Chyszówkach? to by bylo blisko dość...

Edytowano: 2019-05-30 12:01:06

Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: