Fort Św. Benedykta w Krakowie to fort nr 31, wieżowy, wchodzący w skład twierdzy Kraków. Wybudowany został w latach 1853-56, a znajduje się na Wzgórzu Lasoty, obok kościoła Św. Benedykta.Fort powstał w celach ochrony przedpola między Podgórzem a Krakowem. Otaczają go ulice: Rękawka, Limanowskiego, Powstańców Śląskich i stary cmentarz podgórski. Fort Św. Benedykta należy do unikatów architektury fortecznej w skali Europy. Został on zaprojektowany przez krakowskiego architekta Feliksa Księżarskiego. Podczas II wojny  światowej Niemcy więzili tutaj jeńców francuskich.

Fort przechodził kilka przebudów, w tym w latach 1918-1984 na cele mieszkalne. W 1990 roku przeprowadzono remont.

Fort Św. Benedykta
ul. Rękawka, Kraków
 Kraków noclegi

Kraków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71030 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

WySpa Mszanka

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021