Fort Św. Benedykta w Krakowie, Magdalena

Fort Św. Benedykta w Krakowie

(4.2 głosów: 12)

Fort Św. Benedykta w Krakowie to fort nr 31, wieżowy, wchodzący w skład twierdzy Kraków. Wybudowany został w latach 1853-56, a znajduje się na Wzgórzu Lasoty, obok kościoła Św. Benedykta.Fort powstał w celach ochrony przedpola między Podgórzem a Krakowem. Otaczają go ulice: Rękawka, Limanowskiego, Powstańców Śląskich i stary cmentarz podgórski. Fort Św. Benedykta należy do unikatów architektury fortecznej w skali Europy. Został on zaprojektowany przez krakowskiego architekta Feliksa Księżarskiego. Podczas II wojny  światowej Niemcy więzili tutaj jeńców francuskich.

Fort przechodził kilka przebudów, w tym w latach 1918-1984 na cele mieszkalne. W 1990 roku przeprowadzono remont.Fort Św. Benedykta
ul. Rękawka, Kraków
 

Kraków noclegi

Kraków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kraków
Fortyfikacje
Normalna
forty
50°2'34N, 19°57'29E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021