Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Fort Św. Benedykta w Krakowie, Magdalena

Fort Św. Benedykta w Krakowie

(4.2 głosów: 12)

Fort Św. Benedykta w Krakowie to fort nr 31, wieżowy, wchodzący w skład twierdzy Kraków. Wybudowany został w latach 1853-56, a znajduje się na Wzgórzu Lasoty, obok kościoła Św. Benedykta.Fort powstał w celach ochrony przedpola między Podgórzem a Krakowem. Otaczają go ulice: Rękawka, Limanowskiego, Powstańców Śląskich i stary cmentarz podgórski. Fort Św. Benedykta należy do unikatów architektury fortecznej w skali Europy. Został on zaprojektowany przez krakowskiego architekta Feliksa Księżarskiego. Podczas II wojny  światowej Niemcy więzili tutaj jeńców francuskich.

Fort przechodził kilka przebudów, w tym w latach 1918-1984 na cele mieszkalne. W 1990 roku przeprowadzono remont.Fort Św. Benedykta
ul. Rękawka, Kraków
 

Kraków noclegi

Kraków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kraków
Fortyfikacje
Normalna
forty
50°2'34N, 19°57'29E
05 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację