Fort III artyleryjski w Poznaniu to jeden z 18 fortów tworzących Twierdzę Poznań. Znajduje się on na terenie Nowego Zoo, przy ulicy Krańcowej.Fort zbudowany został w latach 1877-1881, otoczony jest suchą fosą o długości 850 m i głębokości 5,5 m, do której dostępu strzeże 5 kaponier. Na całej długości fortu rozciąga się wał artyleryjski z remizami dla 21 dział. Wjazdu do fortu bronił blokhauz oraz most zwodzony umieszczony przed bramą. 

Fort III w Zoo
Fort III w Zoo

Fort III służył okupantom aż do II wojny światowej, kiedy podczas oblężenia i ataku wojsk radzieckich został zdobyty i częściowo zniszczony. Fort III to dziś najlepiej zachowany Fort w Poznaniu. Teren fortu to obszar chroniony Natura 2000.

Fort III
ul. Krańcowa 81, Poznań
Godziny zwiedzania: V-IX sb-nd 11.00-18.00
Bilety: normalny 8 zł, ulgowy 6 zł (jako, że Fort mieści się na terenie Zoo, należy też wykupić bilet do Zoo). Kasy do fortu mieszczą się 200 m od kas do Zoo
 

Fort III w Zoo
Fort III w Zoo
Fort III w Zoo


Fort III w Poznaniu Fort III w Zoo Fort III w Zoo Fort III w Zoo Fort III w Zoo Fort III w Zoo Fort III w Zoo Fort III w Zoo

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021