Fontanny w Parku Zdrojowym w Cieplicach, mokunka

Fontanny w Parku Zdrojowym w Cieplicach

(4.3 głosów: 17)
Oceń i napisz opinię

Fontanny w Cieplicach Zdroju to zespół trzech fontann, leżących równolegle do siebie w sercu Parku Zdrojowego, tuż przy zabytkowym XIX-wiecznym pawilonie sanatoryjnym Edward i niedaleko Teatru Zdrojowego.Trzy fontanny powstały w miejscu dawniejszej jednej fontanny, która była nieczynna i bardzo zaniedbana. Miało to miejsce kilka lat temu podczas modernizacji Parku Zdrojowego w Cieplicach.

Fontanny zbudowane są z podobnego kamienia, ale nieco różnią się kształtem. Woda w nich tryska najwyżej do wysokości półtora metra. To ulubione miejsce spacerowe kuracjuszy i dzieci, które upalne dni chlapią się w fontannach.Fontanny
Park Zdrojowy, Cieplice Zdrój

Cieplice Zdrój noclegi

Cieplice Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Cieplice Zdrój
Fontanny
Mniej istotna
fontanny
50°51'47N, 15°40'48E
06 kwiecień 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację