Fontanny w Parku Zdrojowym w Cieplicach

Fontanny w Parku Zdrojowym w Cieplicach

Fontanny w Cieplicach Zdroju to zespół trzech fontann, leżących równolegle do siebie w sercu Parku Zdrojowego, tuż przy zabytkowym XIX-wiecznym pawilonie sanatoryjnym Edward i niedaleko Teatru Zdrojowego.Trzy fontanny powstały w miejscu dawniejszej jednej fontanny, która była nieczynna i bardzo zaniedbana. Miało to miejsce kilka lat temu podczas modernizacji Parku Zdrojowego w Cieplicach.

Fontanny zbudowane są z podobnego kamienia, ale nieco różnią się kształtem. Woda w nich tryska najwyżej do wysokości półtora metra. To ulubione miejsce spacerowe kuracjuszy i dzieci, które upalne dni chlapią się w fontannach.

Fontanny
Park Zdrojowy, Cieplice ZdrójCieplice Zdrój noclegi

Cieplice Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021